facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přihlášení SystemNEWSPřehledy
 
Tematické seriály

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 
Nové!

RPA - automatizace procesů

Softwaroví roboti automatizují obchodní procesy.

články >>

 
Nové!

IoT – internet věcí

Internet věcí a jeho uplatnění napříč obory.

články >>

 
Nové!

VR – virtuální realita

Praktické využití virtuální reality ve službách i podnikových aplikacích.

články >>

 
Nové!

Bankovní identita (BankID)

K službám eGovernmentu přímo z internetového bankovnictví.

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
 
Partneři webu

prazdny kosik Váš košík je prázdný.
  

Obsah IT Systems 7-8/2009

Objednat předplatné

Plné znění vybraných článků je k dispozici s časovým odstupem několika týdnů od tištěného vydání.
IT Systems 7-8/2009
arrow Tištěná podoba (včetně přílohy): 95 Kč 
 
 
arrow Elektronická podoba (včetně přílohy): 77 Kč 
 
Alza Media arrow 

Předplatné IT Systems
 
 

Elektronická výměna dat aktuálně a z různých pohledů

Jak jsou chápány rozdíly mezi standardní elektronickou výměnou dat (EDI) a zbytkem e-komunikace? Má smysl integrovat léty prověřený globální EDI standard nebo investovat do více či méně proprietárních řešení na jiných technologiích? Jak se dívají uživatelé na problematiku elektronické výměny dat a co ukazují aktuální trendy v různých oblastech? Přinášíme pohled zblízka určený zejména těm, pro které problematika B2B elektronické komunikace dosud představovala „vzdáleného strašáka“. S ohledem na rostoucí potřebu automatizace výměny obchodních a logistických dokumentů mezi podniky je zřejmé, že takových je a bude stále méně.

... celý článek >

Strana: 10

Úskalí nástrojů pro projektové řízení

Jen malé procento projektů v oblasti IT je dokončeno se stoprocentním úspěchem, tedy realizovaných včas, v požadované kvalitě a při dodržení plánovaného rozpočtu. Příčinou těchto neúspěchů je obvykle špatné vybalancování rovnováhy mezi mnoha faktory a zdroji, které úspěch projektů ovlivňují. Pro sledování všech těchto činitelů přitom již existují metodiky a nástroje, které umožňují i složitější projekty úspěšně řídit. Jak si vhodný nástroj pro projektové řízení vybrat a nasadit jej ve vlastní organizaci?

... celý článek >

Strana: 22

Zvyšování efektivity firmy (1. díl)

Dnešním číslem začínáme seriál článků, ve kterém se budeme zabývat otázkou, jak navrhnout, zavést, udržovat, a hlavně využívat systém řízení firmy pro jednu z klíčových firemních činností – pro řízení a zvyšování efektivity. Ve třech dílech se budeme věnovat tomu, jak tuto velmi důležitou, těžkou uchopitelnou „činnost“ zapojit do běžného života firmy, jak ji učinit jedním ze sledovaných, dosahovaných a hodnocených cílů firmy a cílů jejích vlastníků, manažerů a pracovníků.


Strana: 24

Úvod do automatizovaného sběru dat ve výrobě

Automatizovaný sběr dat – to je oblast, o které přemýšlí mnoho výrobních společností. Kdo z nás by nechtěl mít on-line přehled o stavu výroby a výrobních prostředků neustále k dispozici? Díky rozvoji technologií dnes ale stojíme spíše před otázkou „Jaká data sbírat?“ namísto původního „Sbírat data?“.

... celý článek >

Strana: 30

SIM karty a bezpečnost v mobilních sítích

SIM karty vydávané telekomunikačními operátory má každý z nás v mobilním telefonu. Zkratka SIM znamená subscriber identity module a vychází ze základní funkce SIM, kterou je identifikace a autentizace účastníků v mobilní síti. Přestože se technické vlastnosti SIM karet postupným vývojem neustále rozšiřují, jejich základní funkce v systému GSM zůstává stále stejná.

... celý článek >

Strana: 38

Jak na bezpečnost serverů

Že se v oblasti bezpečnosti serverů nedá říci nic nového a revolučního? Svatá pravda. Ale podobně neochvějnou pravdou je, že se v praxi lze dokola setkávat se stále stejnými a stejnými chybami. Tak proč si některé základy pro osvěžení paměti nebo třeba pro uvědomění si souvislostí nezopakovat?


Strana: 40

Dokumentace & incidenty

Často vnímáme regulatorní a podobné požadavky jako nepříjemnou byrokracii a neužitečné plýtvání. Občas to je opodstatněné, většinou však pouze neumíme domyslet širší důsledky a vyjádřit skutečný přínos jejich rozumné realizace. Například správa dokumentace je něco, bez čeho se firma neobejde. Nestačí však získat a zpřístupnit hromadu dokumentů. A zdaleka se nejedná jen o bezpečnost či kvalitu.


Strana: 42

Instalace a nastavení virtualizovaného prostředí na platformě Hyper-V

Seriál: Virtualizace v praxi (2. díl)

Po úvodním dílu našeho seriálu o virtualizaci, ve kterém jsme se obecně zaměřili na jednotlivé typy virtualizací, na důvody, proč vlastně virtualizovat a jaké z toho mohou plynout výhody, se dnes posuneme do praktické roviny. Na platformě Microsoft Hyper-V Server si popíšeme, jak postupovat, abychom získali kvalitní virtuální prostředí, které naplní očekávání, která do oblasti serverové virtualizace vkládáme.

... celý článek >

Strana: 44

Barevný tisk v síti pod kontrolou

Jednou z nedílných součástí moderní síťové kancelářské tiskárny je vestavěný web server umožňující vzdálené nastavení, různě pokročilou správu a monitoring zařízení prostřednictvím webového prohlížeče. K profesionálním tiskárnám se však běžně dodávají také speciální softwarové nástroje, které již nabízejí pokročilejší možnosti řízení tisku. Existují či profilují se dnes v této oblasti nějaké jasnější vývojové trendy?


Strana: 58


arrow Cena za kus: 95 Kč (4.13 EUR)