facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
 

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
Partneři webu
Dialog 3000Skylla

prazdny kosik Váš košík je prázdný.
  

Optimalizace a racionalizace strojírenské výroby

Racionalizace a optimalizace výroby je dnes často skloňovaným termínem, který nabízí poměrně široké možnosti výkladu. V segmentu strojírenské výroby racionalizace a optimalizace výrobních procesů směřuje především k pojmu „štíhlé“ výroby. Základní současná výzva zní: jakým způsobem redukovat „plýtvání“, tj. nadbytečné zdroje?

Strana: 16

Systémy sledování výroby a traceabilita

Systém sledování výroby vytváří genealogii výrobku obsahující historii vzniku produktu, může obsahovat informace logistické a distribuční, takže umožňuje zpětné dohledávání informací o výrobku z jeho označení, a tím plnou dohledatelnost údajů z genealogie výrobku, výrobní série nebo šarže – mezinárodně nazývanou traceability.

Strana: 24

Informační systémy zvyšují transparentnost výroby

Do výrobních společností vstupuje ohromné množství informací. Tato data se navíc v závislosti na čase i kvalitě velmi rychle mění, takže není divu, že na jejich zpracování a vyhodnocování samotní lidé již dlouho nestačí. Stalo se pravidlem, že o informace se dnes ve firmách v celé šíři starají informační systémy pro řízení výrobních procesů, které jsou zpravidla integrované do systémů ERP a pokrývají komplexní řešení výroby, návazné logistiky a ekonomiky.

Strana: 26

Systémy digitální továrny pomáhají šetřit náklady

Digitální továrna je virtuálním obrazem reálné výroby. Slouží především k plánování, simulaci a optimalizaci výroby složitých výrobků. Při klasickém plánování je ověření vyrobitelnosti možné až ve chvíli, kdy existují fyzické prototypy výrobků a zařízení. Díky možnosti přesunout ověřování vyrobitelnosti do ranějších fází plánování jsou náklady na provedení změn výrazně nižší.

Strana: 32

Technická příprava výroby

V rámci komplexního ERP systému

Cílem každého podniku je zabezpečit a udržet si pevné místo na trhu, což je při dobré obchodní strategii zaručená cesta k zisku. Aby se výrobní podnik udržel na trhu v současném konkurenčním prostředí, nemůže čekat jen na požadavky zákazníků. Je potřeba uvádět na trh nové produkty, které uspokojí otevřené i skryté potřeby zákazníků. To znamená, že konkurenceschopnost výrobního podniku je silně závislá na rychlosti reakce na potřeby zákazníků, kvalitě a ceně nabízeného sortimentu.... celý článek >

Strana: 34

MES systém ve Škoda Auto

Společnost Škoda Auto se před nedávnem díky vybudování zcela nové haly na výrobu agregátu zařadila mezi světové výrobce motorů a převodovek v rámci koncernu. Snaha lépe vyhovět specifickým požadavkům zákazníků vedla k rozhodnutí doplnit standardní portfolio koncernových aplikací pružným modulárním systémem typu MES. Jeho vývoj a implementaci svěřila Škoda Auto svému tradičnímu partneru v oblasti IT služeb, firmě gedas.... celý článek >

Strana: 42

Content management nasazujte s rozmyslem

Pokud se rozhodujete pro nasazení systému pro správu obsahu, či už dokonce takový systém nasazujete, měli byste znát případná rizika, která se pojí jak s myšlenkou samotného nasazení CMS, tak i s jeho implementací a provozem. Samozřejmě že velká část rizik implementace jakéhokoliv softwaru se odvozuje od konkrétních potřeb a infrastruktury, ale některá jsou natolik obecná, že je možné je popsat bez znalosti konkrétního prostředí.

Strana: 50

Je trh s ERP systémy v krizi?

Poslední léta jsem přímým svědkem situace, která se jeví být negativním trendem, dle mého úsudku ne příliš znatelným, o to však nebezpečnějším. Všiml jsem si opakovaných reakcí členů managementu či vlastníků, kteří jsou nespokojeni se svým informačním systémem, nebo s jeho využitím. Důvody pro tato tvrzení mají povětšinou dva – zastaralý ERP systém, anebo (a to je častější) se jedná o systém moderní, ale jejich očekávání od jeho zavedení nebyla naplněna.... celý článek >

Strana: 54


Vyprodáno

Helios
- inzerce -