facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přihlášení SystemNEWSPřehledy
 
Tematické seriály

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 
Nové!

RPA - automatizace procesů

Softwaroví roboti automatizují obchodní procesy.

články >>

 
Nové!

IoT – internet věcí

Internet věcí a jeho uplatnění napříč obory.

články >>

 
Nové!

VR – virtuální realita

Praktické využití virtuální reality ve službách i podnikových aplikacích.

články >>

 
Nové!

Bankovní identita (BankID)

K službám eGovernmentu přímo z internetového bankovnictví.

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
 
Partneři webu

prazdny kosik Váš košík je prázdný.
  

Optimalizace produktového portfolia

Zákaznická orientace přestala být pouhým pojmem a stala se součástí firemní kultury všech úspěšných firem. Pracovníci firmy naslouchají požadavkům zákazníků a snaží se je maximálně naplnit. Problém však často nastává v následném využití těchto informací pro marketing a product management. Chybí reporting, o co je ze strany zákazníka největší zájem, jaké parametry výrobků očekává, na základě čeho se rozhoduje při výběru dodavatele, co mu v současné nabídce chybí...

Strana: 14

Jak na štíhlou výrobu?

Moderními metodami řízení výrobního podniku se to dnes jen hemží. Určitě jste slyšeli pojmy jako lean manufacturing, APS (advanced planning and scheduling), kanban, JIT a další. Jak ale spolu souvisí? Kterou z nich použít? Na kterou z nich se vůbec podrobněji podívat? To jsou otázky, které si kladou manažeři výrobních podniků v souvislosti s potřebou neustálého zlepšování firemních ukazatelů. V tomto článku se zaměříme na souvislosti mezi konceptem lean manufacturing a moderními plánovacími systémy APS.... celý článek >

Strana: 16

Flexibilita IS pro různé typy výrob

Na dodavatele ERP systému jsou často od zákazníků kladeny velké nároky, kterým by asi plně vyhovělo jenom zakázkové řešení na míru, jež je na druhou stranu ochoten málokterý zákazník zaplatit. Pro dodavatele ERP to představuje nelehký úkol, protože jeho řešení musí být velice flexibilní, aby bylo možné v implementační fázi provést jeho konfiguraci podle aktuálních požadavků zákazníka. Také v budoucnu je třeba modifikovat konfiguraci výchozího implementačního stavu podle stále měnících se potřeb.... celý článek >

Strana: 19

Informační systémy a podniková údržba

V posledních letech se také u nás v souvislosti s firemní organizací a informačními systémy objevila řada nových pojmů. Už dávno neplatí, že tyto fenomény se týkají jen úzké skupiny specialistů. Naopak, na počátku třetího tisíciletí začíná být jasné, že s moderními trendy a také příslušnou terminologií by se měl průběžně seznamovat každý ekonomicky aktivní člověk.... celý článek >

Strana: 27

Metoda řízení výroby Seiban

Obecně známý koncept řízení výroby MRP je založen na principech hrubé a čisté kalkulace rozpisu materiálu. Koncept MRP však postrádá velmi důležitou vlastnost, kterou lze obecně označit jako dohledatelnost. Účinný nástroj, který obohacuje spolehlivou metodu MRP o další přínosy, vytvořili japonští experti. A představili specifický koncept řízení výroby pod označením Seiban. Ten je dnes zabudován jako jeden z možných principů řízení výroby v několika světových ERP systémech.

Strana: 32

Jak se vyznat v událostech?

Zpracování toku událostí v reálném čase ESP (event stream processing) je nová softwarová technologie, která aplikacím umožňuje monitorovat více toků business událostí najednou, analyzovat je z hlediska výkonnostních ukazatelů podle předem daných pravidel a reagovat na základě zjištěných příležitostí a hrozeb v reálném čase. ESP systémy často využívají nebo obsahují databáze událostí a nástroje pro jejich vizualizaci a umožňují řídit podnikové procesy v reálném čase.

Strana: 37

Kvalita dat v českých společnostech

„Bohatství firmy je v jejích datech,“ tvrdí nejeden dodavatel v oblasti informačních technologií. A pravda je, že si v dnešní době stále více firem uvědomuje, že kvalita dat v informačních systémech tvoří klíčový aspekt úspěšné existence společnosti v konkurenčním boji. Jaký je stav datové kvality ve společnostech působících na českém trhu, to přibližuje exkluzivní průzkum, který v prvním čtvrtletí letošního roku pro společnost Adastra zpracovala agentura Markent.

Strana: 47

Performance engineering

Asi každý, kdo provozuje, vyvíjí nebo používá nějakou aplikaci typu klient/server, si přeje, aby byla co nejrychlejší i při velkém počtu uživatelů, kteří s ní pracují. Zajímá nás výkon(nost) aplikace neboli anglicky „performance“. Vědecký postup, jak přimět aplikaci, aby například dostatečně rychle zvládala obsloužit co nejvíce zákazníků v globálním elektronickém obchodě, se jmenuje performance engineering.

Strana: 54

Penetrační testování

Těžko podáme důkaz, že je nějaký informační systém stoprocentně bezpečný. Ostatně, ani to není možné. Existují však různé metody, jak více či méně kvalitně zabezpečení informačních technologií prověřit. Mezi velmi oblíbené a kvalitní patří tzv. penetrační testování. To je metoda zjištění bezpečnosti počítačového systému nebo sítě simulováním útoku. Jedná se tedy o aktivní analýzu systému s cílem nalézt slabiny, technické chyby či zranitelnosti.

Strana: 56

Barva v síti aneb barevné laserové tiskárny pro pracovní skupiny

Ve většině firem, které řeší potřebu barevného tisku ve svých pracovních skupinách vlastními prostředky, nachází nejvhodnější uplatnění barevná laserová tiskárna. Je-li vhodně zvolena co do kapacity a výkonu, měl by být její provoz poměrně efektivní. Snižování provozních nákladů je také náplní jedné z otázek položených výrobcům těchto zařízení. Někteří se vyjádřili přímo, jiní poněkud vágně. Každopádně problematika nákladů na spotřební materiál je z dlouhodobého hlediska nejen u firemních tiskáren velmi významná a asi už jen málokdo si ji dnes dovolí přehlížet.

Strana: 66


Vyprodáno