facebook LinkedIN LinkedIN - follow

prazdny kosik Váš košík je prázdný.
  

Obsah IT Systems 12/2010

Objednat předplatné

Plné znění vybraných článků je k dispozici s časovým odstupem několika týdnů od tištěného vydání.
IT Systems 12/2010
arrow Tištěná podoba (včetně přílohy): 95 Kč 
 
 
arrow Elektronická podoba (včetně přílohy): 0 Kč 
 
 

Předplatné IT Systems
 
Aktuality
IT projekty ...04
Podnikové aplikace ...07
Co vás čeká při implementaci IS (1. díl) ...11
Zdravotnictví
Správně nastavený informační systém ušetří průměrné nemocnici desítky milionů ročně ...12
eHealth – nový trend informatiky ve zdravotnictví ...16
Jak si vybrat nový klinický informační systém? ...18
Rozhovor: Michal Tomek, Intersystems ...20
Moderní analýza medicínských dat ...22
Zavedení integrační platformy Ensemble v Německém kardiologickém centru Berlín ...24
Státní a veřejná správa
Lidé, obce, informace ...26
Datové schránky na úřadech ...28
Informační systémy pro řízení výkonnosti ve veřejné správě ...30
Manažerský informační systém se vyplatí i příspěvkovým organizacím ...32
Kreditní informace se zabydlují v informačních systémech ...34
Řízení lidských zdrojů
Personální informační systém budoucnosti ...37
Moderní řízení lidských zdrojů ...40
Docházkové systémy pro 21. století ...42
Přehled systémů pro řízení lidských zdrojů ...44
Etika v outsourcingovém vztahu ...48
Nekalé podnikání bývalých zaměstnanců ...50
Jak mají vypadat webové stránky B2C ...52
Nástroje projektového manažera v prostředí Apple Mac OS X ...54
IT Professional
Datová centra realisticky ...57
Zelené ICT a datová centra ...60
„Zelená“ datová centra se vyplácejí ...62
Správa a bezpečnost počítačových sítí ...64
Vývojáři všech zemí, spojte se! Na Facebooku ...66
Hardware
Ze světa hardwaru ...68
Informační kiosky ...71
Monitory pro kancelářskou práci ...72
Informační společnost ...78
 

eHealth – nový trend informatiky ve zdravotnictví

Obor zdravotnictví je, pokud jde o informační systémy, specifický. Používá se zde řada jednoúčelových systémů, které spolu často nejsou kompatibilní a mohou je využívat vždy pouze určitá zdravotnická pracoviště. Novým směrem v používání informačních technologií ve zdravotnictví je eHealth – elektronizace zdravotnictví. Jejím smyslem je především konsolidace stávajících systémů a maximální dlouhodobé využívání dostupných informací. Prostředkem eHealth jsou nejmodernější technologie, cílem pak zvýšení kvality péče o pacienty a podpora ekonomičtějšího, racionálnějšího a chytřejšího zdravotnictví.

... celý článek >

Strana: 16

Datové schránky na úřadech

Proč se někde daří zefektivňovat činnosti, a jinde ne?

Datové schránky mají nesporně potenciál transformovat činnost organizací veřejné správy. Nejde zdaleka jen o úsporu na poštovném. Výsledkem by měly být čistě elektronické procesy s vysokou mírou automatizace, a tudíž i interní snížení nákladů. V řadě úřadů skutečně probíhají změny tímto směrem. Vedle toho ale jsou organizace, kde zatím pracnost spíše narostla a procesy se spíše zkomplikovaly. V čem jsou hlavní rozdíly mezi oběma skupinami úřadů?

... celý článek >

Strana: 28

Kreditní informace se zabydlují v informačních systémech

Datové schránky mají nesporně potenciál transformovat činnost organizací veřejné správy. Nejde zdaleka jen o úsporu na poštovném. Výsledkem by měly být čistě elektronické procesy s vysokou mírou automatizace, a tudíž i interní snížení nákladů. V řadě úřadů skutečně probíhají změny tímto směrem. Vedle toho ale jsou organizace, kde zatím pracnost spíše narostla a procesy se spíše zkomplikovaly. V čem jsou hlavní rozdíly mezi oběma skupinami úřadů?


Strana: 34

Personální informační systém budoucnosti

Řízení lidských zdrojů (HRM – human resource management) je nedílnou součástí podpůrných procesů každé organizace. Rozsah jeho pokrytí informačním systémem se výrazně liší podle typu a velikosti firem, odvětví podnikání i schopnosti umět IS/ICT efektivně v této oblasti využít. V následujícím článku vás seznámíme se základními procesy HRM, některými aplikacemi, které se pro jejich řízení v českých organizacích používají, a podíváme se, jak asi bude vypadat personální informační systém budoucnosti.

... celý článek >

Strana: 37

Nekalé podnikání bývalých zaměstnanců

V oblasti IT podnikání se lze setkat se situací, kdy bývalí zaměstnanci začali podnikat ve stejném oboru jako jejich bývalý zaměstnavatel, nastoupili ke konkurenční firmě, nebo si ji sami či prostřednictvím třetí osoby založili. Samozřejmě nelze automaticky předpokládat, že takoví zaměstnanci zneužívají know-how a obchodní tajemství svého bývalého zaměstnavatele nebo se dopouštějí nekalé soutěže. V opačném případě je nutné postupovat dostatečně razantně a rychle, aby ztráty byly co nejnižší.


Strana: 50

Datová centra realisticky

Budování datového centra v praxi

V následujícím článku se budeme zabývat praktickými otázkami při budování a provozu datového centra. Jako datacentrum budeme pro účely dalšího textu považovat zázemí pro další IT infrastrukturu. Nebudeme tedy prozatím hovořit o serverech, diskových polích a síťových prvcích, ale o tom, kam a jak je efektivně umístit.

... celý článek >

Strana: 57

Správa a bezpečnost počítačových sítí

Nasazení pokročilého řešení pro bezpečnostní monitoring sítí a behaviorální analýzu založeného na monitorování datových toků umožňuje předcházet ztrátám v důsledku nedostupnosti sítě, snižovat náklady na provoz a zabezpečení sítě, ochránit investice do síťové infrastruktury, zvýšit spolehlivost a dostupnost sítě a maximalizovat spokojenost svých uživatelů. Těžko hledat důvody, proč řešení alespoň nevyzkoušet.


Strana: 64

Vývojáři všech zemí, spojte se! Na Facebooku

Facebook je mezi lidmi stále populárnější, s půlmiliardou uživatelů patří k nejnavštěvovanějším webům ve světě i u nás. Marketéři se snaží oslovit potenciální zákazníky se skvělými nabídkami, nejčastěji prostřednictvím reklamy. Svou cestu k zákazníkům, či obecně ke zdrojům příjmů si poměrně rychle vyšlapávají samotní weboví vývojáři. Děje se tak od května 2007, kdy byla oficiálně spuštěna tzv. Facebook Platform. Na ní mohou vývojáři programovat vlastní aplikace, které jsou součástí Facebooku. Možná znáte Farmville či jinou hru od firmy Zynga.

... celý článek >

Strana: 66

Monitory pro kancelářskou práci

Kancelářský monitor je sice široké označení, přesto si pod ním asi většina z nás představí cenově dostupný LCD panel s ani příliš malou, ani velkou úhlopříčkou displeje, spíše průměrnými parametry obrazu, střídmým designem, ale také třeba výbavou moderními ergonomickými prvky. V poslední době však i ve třídě monitorů pro kancelář velmi rychle přijímáme (nebo jsme spíše nuceni postupně přijmout) za standard také něco, co před pár lety patřilo do oblasti domácí zábavy či multimediálních aplikací.


Strana: 72


arrow Cena za kus: 95 Kč (4.13 EUR)