facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
 

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
Partneři webu
Dialog 3000Skylla

prazdny kosik Váš košík je prázdný.
  

Logistika pro štíhlý podnik

# Činnosti spojené s přepravou, manipulací a skladováním zaměstnávají v běžném podniku až čtvrtinu pracovníků. Doba, kterou materiál nebo výrobek stráví v podniku, je téměř z osmdesáti procent spotřebována mimo vlastní výrobu. Logistické transakce tvoří často i více než polovinu celkových nákladů na produkt a významně ovlivňují i jeho kvalitu.... celý článek >

Strana: 16

Návrh systému manipulace s využitím dynamické simulace

Ve výrobním závodě zabývajícím se výrobou komponentů pro automobilový průmysl bylo při plánovaných změnách v objemu a konfiguraci výroby třeba navrhnout vhodný systém manipulace materiálu ve výrobě. Simulace funkce systému manipulace poskytla řadu zajímavých výstupů, které by jinak nebylo možné získat vůbec, nebo jen za cenu zásadních zjednodušení řešeného problému.

Strana: 18

Řízení údržby průmyslového areálu

# Řádná údržba strojního zařízení a technologií je nezbytným předpokladem bezproblémového provozu a zajištěné kontinuální výroby dle plánovaných harmonogramů. Zcela jiná je však situace s „ostatní“ údržbou majetku, zejména nemovitostí a areálu, a není výjimkou, že podnik nedisponuje ani aktuálním pasportem areálu, natož softwarovou podporou ostatních podpůrných procesů, zejména služeb facility managementu.... celý článek >

Strana: 24

Zkušenosti z projektů business intelligence

# Business intelligence řešení nejsou výsadou pro velké a bohaté společnosti. Také menší a střední firmy potřebují pro svá rozhodnutí kvalitní informace a jejich manažeři mnohdy vyžadují komplexní pohled na svou firmu a její vývoj. Současné informační technologie nabízejí špičkové možnosti řešení business intelligence i jim.... celý článek >

Strana: 30

Konkurenceschopnost absolventů IT oborů

# Česká republika je v poslední době atraktivním teritoriem pro IT firmy. Problémem nových investorů do IT služeb stejně jako firem v ČR zavedených je dlouhodobý nedostatek volných IT odborníků na trhu práce. Tři informatické společnosti – ČSSI, SPIS a CACIO – realizovaly v uplynulém roce ve spolupráci s VŠE v Praze společný projekt, který stav poptávky a nabídky IT odborníků v ČR detailně analyzoval.

Strana: 32

Dlouhodobá archivace elektronických dokumentů (2. díl)

Dlouhodobou archivaci elektronických dokumentů není možné podceňovat. Musíme zajistit, že dokument, který uložíme do dlouhodobého archivu, bude čitelný i za několik let. Vždyť na něm jsou údaje, které potřebujeme pro svou práci nebo třeba pro finanční kontrolu. Jaký formát pro dlouhodobou archivaci vybrat? Jaký formát bude z hlediska dlouhodobé archivace nejvhodnější?

Strana: 36

Zavádění SOA v pragmatickém světě

Koncept servisně orientované architektury SOA existuje už více než deset let. Během této doby jej přijal celý softwarový průmysl – analytici, dodavatelé i koncoví uživatelé. Dá se říci, že architekti podnikového IT nemají v současnosti nic lepšího k dispozici. Proč tedy nyní dochází ohledně SOA u analytiků i zákazníků tak často k deziluzím? Proč se organizace brání nasazení celopodnikových projektů SOA?

Strana: 43

Automatizované testy softwaru?

Doby, kdy se vyvíjený software testoval až na koncových zákaznících, jsou alespoň mezi solidními firmami snad již definitivně minulostí. Nesporné výhody a přínosy testování se tak promítají v zařazení procesu testování do vývojových procesů. Nicméně vzhledem k tomu, že metod a technik testování je celá řada, většina prováděného testování není realizována efektivně...

Strana: 48

Virtualizace snadno a rychle

S nárůstem výkonu počítačových komponent a neustále rostoucími nároky na rychlost, bezpečnost a flexibilitu systémů se stále častěji objevuje termín virtualizace. Pro poskytovatele hostingu je virtualizace zajímavým řešením, které sníží náklady na provoz, zjednoduší správu a zákazníkovi dá do ruky vysoký výkon za přijatelnou cenu.


Strana: 52

Jak bezpečné jsou levné notebooky?

# S tím, jak se posouvá laťka výkonu a vybavenosti nově uváděných špičkových notebooků, roste zákonitě také užitná hodnota nejlevnějších nových modelů na trhu, které zpravidla z high-end kategorie s kratším časovým odstupem „těží“. Ani přes pokles cen dnes sice notebook v hodnotě do patnácti tisíc nemůže patřit k technologické špičce, přesto počítače low-end třídy běžně disponují řadou pokročilých moderních technologií. Jak jsou na tom v oblasti dnes tolik skloňovaného zabezpečení?

Strana: 64


Vyprodáno

Helios
- inzerce -