facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
 

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
Partneři webu
Dialog 3000Skylla

prazdny kosik Váš košík je prázdný.
  

IT podpora facility managementu

Systémy pro podporu facility managementu jsou stejně jako jiné IT systémy nasazovány především pro podporu rozhodování, plánování a kontrolu – jedním slovem pro řízení, v daném případě tedy řízení v oblasti FM. Facility management je dnes vnímán jako obor, v jehož náplni je správa majetku a infrastruktury a zajištění služeb pro uživatele nemovitostí, respektive zaměstnance společnosti, nájemce apod. Všechny tyto služby jsou v běžné organizaci vnímány jako procesy podpůrné, zařazované mezi tzv. režie. Dokonce i ty společnosti, které se snaží většinu FM činností (např. pronájem prostor, úklid, IT služby, office desk, …) tzv. outsourcovat, však některé podpůrné služby musejí, ať již z bezpečnostních nebo obchodních důvodů, provádět vlastními pracovníky, anebo alespoň porovnávat a řídit náklady na dodavatele těchto činností.... celý článek >

Strana: 14

IT podpora řízení projektů

Řízení projektů jako samostatná disciplína v oblasti teorie řízení zaznamenalo v posledních dvou desetiletích výrazný rozvoj završený standardizací v mezinárodně uznávaných normách. Stala se z něho poměrně komplexní a dobře popsaná disciplína, která je předmětem vzdělávání na vysokých školách, implementací do podnikových procesů, certifikací jednotlivců i celých společností.

Strana: 24

Využití CPM v plánování a řízení projektů

Kritická cesta je srdcem každého projektu. Tato sekvence vzájemně závislých úkolů rozhoduje o úspěchu, či neúspěchu projektu jako celku z pohledu času. V praxi však bývá často nesprávně vysvětlována, chápána, a hlavně nedostatečně využívána. Přitom znalost několika základních principů může ušetřit nemálo úsilí, peněz a času.... celý článek >

Strana: 29

Komplexní řešení pro logistiku

Pro efektivní řízení dopravy a logistiky zboží je nutné především kvalitně plánovat rozvozové trasy, mít přesné informace o pohybu vozidel a vyhodnocení skutečných nákladů na dopravu. Distribuční a přepravní společnosti nebo také výrobní společnosti s vlastní distribucí zboží stále více snižují výdaje za dopravu IT řešením pro optimalizaci rozvozových tras.

Strana: 34

IT podpora řízení procesů

Procesní řízení firmy je již v současnosti velmi rozšířené a tento přístup se proto sám o sobě nedá považovat za zásadní konkurenční výhodu. Pozornost je tak v současné době soustředěna spíše na to, jak řídit a podporovat firemní procesy pomocí dostupných informačních technologií co nejefektivněji s ohledem na prostředí a okolí firmy.

Strana: 39

I dokumenty mohou být inteligentní

Představte si elektronický dokument, který se velmi blíží papírové podobě, obsahuje příslušný formulář se všemi popiskami a vysvětlivkami, formulář se navíc chová inteligentně – kontroluje smysluplnost hodnot, na základě všech uvedených skutečností sám vypočítá všechno, co je potřeba.

Strana: 46

Nejčastější omyly spojené s šifrováním dat

Mezi řidiči je rozšířeno mnoho polopravd, omylů a mýtů o řízení auta. Bohužel mnozí podle nich jezdí, a tak ohrožují naši i svoji bezpečnost. Tato notoricky známá poučka, která je úvodní znělkou pořadu BESIP, v podstatě platí i pro šifrování a bezpečnost. Pojďme se podívat na některé z těch „nejpopulárnějších“.

Strana: 58

Výkonné PC, nebo entry-level server?

Prakticky žádná firma s počítačovou sítí se dnes neobejde bez serverového řešení. Menší společnosti mají někdy tendenci řešit potřebu vlastního serveru nasazením výkonnějšího PC, což je sice realizovatelné, ale nepříliš doporučeníhodné. Ačkoliv mnohé z entry-level serverů pro malé a střední firmy na pohled „běžná PC“ připomínají, rozhodně jimi nemohou být efektivně nahrazeny.

Strana: 69


Vyprodáno

Helios
- inzerce -