facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přihlášení SystemNEWSPřehledy
 
Tematické seriály

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 
Nové!

RPA - automatizace procesů

Softwaroví roboti automatizují obchodní procesy.

články >>

 
Nové!

IoT – internet věcí

Internet věcí a jeho uplatnění napříč obory.

články >>

 
Nové!

VR – virtuální realita

Praktické využití virtuální reality ve službách i podnikových aplikacích.

články >>

 
Nové!

Bankovní identita (BankID)

K službám eGovernmentu přímo z internetového bankovnictví.

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
 
Partneři webu

prazdny kosik Váš košík je prázdný.
  

Dědictví zakopaného psa personalistiky

Informační systémy pro řízení lidských zdrojů přinášejí užitek liniovým manažerům různých oddělení podniku. Ale ne vždy a všude. Záleží na tom, zda klíčové osoby v organizaci dokážou odkrýt jejich potenciál a spojit své síly k prosazení a zakořenění do každodenního života organizace. To vyžaduje překonat úzce technický pohled na řešení, a zejména masivní komunikaci v rámci celé organizace. Největší brzdou možných přínosů HRM je roztříštěnost a chybějící vlastník.... celý článek >

Strana: 14

Management znalostí

tvorba mozku, který nezapomíná, neodchází a neumírá

Management znalostí neboli knowledge management se definuje jako tvorba a údržba znalostí. Hlavním cílem knowledge managementu je identifikovat a uchopit specifickou znalost, know-how, zkušenosti či jiné dovednosti a umožnit jejich transfer a reprezentaci tak, aby byla dostupná k použití širšímu okruhu uživatelů, kteří vytvořenou znalost využijí. Použití znalosti zvyšuje jejich kvalitu, efektivitu a produktivitu práce.... celý článek >

Strana: 17

Collaboration management

V průmyslovém odvětví už se zabydlely systémy pro řešení správy dokumentů, výkresů, modelů a dalších konstrukčních a technologických informací známých pod pojmy PDM/PLM, nebo v případě obchodní a ekonomické agendy DMS. Jejich společný slogan „Dostupnost správné informace ve správný čas správným lidem“ splňuje všechny naše požadavky. Proč se tedy zabývat systémy, které řeší týmovou spolupráci?

Strana: 22

Právní aspekty vztahu programátorů a zaměstnavatelů

Právní úpravě zaměstnaneckých vztahů je nutné věnovat patřičnou pozornost. Zejména ochraně obchodního tajemství zaměstnavatele, eliminaci rizik tzv. konkurenčního přetáhnutí zaměstnanců a rovněž tzv. zaměstnaneckým dílům. Zákazníky totiž vůbec nebudou zajímat nedořešené autorskoprávní vztahy týkající se licencovaného počítačového programu, ale pouze to, aby tento program fungoval dle jejich požadavků.

Strana: 35

Kritické body implementace ERP systému

Implementace ERP systému je rozsáhlý projekt skládající se z několika konkrétních fází: koncepční návrh, návrh projektu, jeho plánování, realizace a následně ukončení projektu. Projektové řízení přináší zlepšení vztahu k zákazníkovi, kratší čas pro vývoj systému, nižší náklady, vyšší kvalitu a životnost navrhovaného systému a vyšší zisky. V dnešní době by mělo být samozřejmou součástí každé implementace ERP systému.

Strana: 42

Nové metody řízení podnikové informatiky

Současní IT manažeři nemají často k dispozici nástroje, pomocí nichž by při svém rozhodování mohli odpovědně vyhodnotit rizika, náklady a přínosy uvažovaných změn v podnikovém IT. Oříškem se stává jednak monitoring a řešení změn, jednak analýza rizik plynoucích z dopadů těchto změn na IT a, což je ještě horší, také analýza rizik těchto dopadů na samotné podnikání.... celý článek >

Strana: 48

Jak na webové aplikace?

Mezi problémy, kterým čelí firmy při dodávání webových aplikací, figuruje v poslední době zejména jejich nedostatečný výkon. A to zvláště na straně uživatelů, kteří mohou přistupovat k aplikacím přes web s relativně nízkou přenosovou rychlostí. Zlepšit dostupnost aplikací je přitom největší starostí zaměstnanců IT oddělení.

Strana: 52

Bezpečnost bez drátů

Jedním z nejdynamičtěji rostoucích oborů ICT je bezdrátová komunikace. Je to pochopitelné, neboť mnohé (zvláště starší) kanceláře na množství současných komunikačních linek nejsou připravené. A navíc: přesně v duchu Murphyho zákona má každý kabel přesně o deset centimetrů méně, než kolik by bylo potřeba...

Strana: 56

Svět otevřeného softwaru

Představte si situaci, kdy jsou tvůrci počítačových programů ochotní prozradit vám svoje nejlepší finty. Představte si, že vám umožní upravit si jejich program tak, jak chcete. Nebo si najít někoho, kdo jejich program upraví podle vašich představ. Představte si, že takto upravený program můžete prodávat. Představte si, že za použití programů nemusíte nikomu platit, pokud nechcete. Vítejte ve světě otevřeného software.

Strana: 62

Kde jsou a kam kráčí velkoobjemové tiskárny?

Velkoobjemové kancelářské a produkční tiskárny, určené ke zpracování mnoha desítek až stovek tisíc stran za měsíc, se nezřídka dodávají jako součást komplexního řešení tvořeného dalšími produkty a službami. Mezi ně patří i nástroje pro sledování nákladů na tisk. Právě na tato pokročilá řešení, na současné trendy a technologické novinky stejně jako na vize do budoucna, jsme se zeptali jejich výrobců.

Strana: 72


Vyprodáno