facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přihlášení SystemNEWSPřehledy
 
Tematické seriály

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 
Nové!

RPA - automatizace procesů

Softwaroví roboti automatizují obchodní procesy.

články >>

 
Nové!

IoT – internet věcí

Internet věcí a jeho uplatnění napříč obory.

články >>

 
Nové!

VR – virtuální realita

Praktické využití virtuální reality ve službách i podnikových aplikacích.

články >>

 
Nové!

Bankovní identita (BankID)

K službám eGovernmentu přímo z internetového bankovnictví.

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
 
Partneři webu

prazdny kosik Váš košík je prázdný.
  

Řízení IT infrastruktury ve finančním sektoru

Efektivně řídit firemní a obchodní procesy v moderních korporacích se složitou infrastrukturou je nemožné bez pomoci výkonných a správně nastavených soustav informačních technologií. S progresivním trendem vývoje přinášejícím větší nároky na složitost a rozmanitost požadavků uspořádání dané infrastruktury a na ní závislých procesů vzrůstají zároveň i nároky na podpůrné systémy monitorující a vyhodnocující jejich pokud možno bezchybný a stálý běh.

Strana: 14

Dlouhodobé ukládání elektronických dokumentů

Stále více dlouhodobě uchovávaných informací je ukládáno ve formě elektronických dokumentů na magnetických nebo optických nosičích. Při rozhodování o volbě elektronické formy ukládaných dat by měly stát i argumenty o trvalé čitelnosti elektronických dat a zajištění jejich právní validity po celou dobu jejich uchovávání. Právě tyto požadavky jsou však gordickým uzlem dlouhodobého uchovávání elektronických dokumentů a ne každý jej dokáže rozmotat. Mnozí jej však umí obejít.

Strana: 18

Benchmarking podnikové informatiky

Měření přínosů a nákladů se stává nedílnou součástí řízení podnikové informatiky. Konkrétním metrikám jsme se věnovali již v loňském seriálu na téma Měříme podnikovou informatiku. Nyní se zaměříme na otázky, které se objeví okamžitě potom, co jsou změřeny první hodnoty vybraných metrik: Jsou naše náklady IT nízké, nebo vysoké? Odpovídá efektivnost naší podnikové informatiky vloženým investicím?

Strana: 26

Řízení operativních změn v IT projektech

Žijeme v době, která se někdy označuje přívlastkem „turbulentní“, čímž se chce vystihnout, že dnes se musíme vypořádat s velkým počtem změn, které přicházejí s vysokou frekvencí, přičemž se jedná o změny jak drobné, tak i zásadní a mnoho z nich působí ve svých důsledcích proti sobě. Kvalitní zvládnutí změnových procesů je proto jedna z podmínek úspěchu v současné tržní ekonomice

Strana: 30

Škola projektového řízení: Začněte od konce! (první díl)

Uplynulo již hodně roků od změny letopočtu. Tehdy řada firem modernizovala informační systém a většina z nich bude nyní potřebovat další velkou inovaci. Někde si navíc uvědomují, že se podnikové prostředí zásadně změnilo a dále bude měnit. Většinou se změnily i interní požadavky samotných firem a jejich procesy. Nový systém tedy bude muset být výrazně lepší než ten starý. A to je jen jeden ze strategických úkolů, které před firmami stojí. Každý manažer ví, že změny musí být řízeny. Nejlépe projektově. V praxi však řízení projektů často kulhá na obě nohy. Kde jsou příčiny? Odkud začít?... celý článek >

Strana: 44

Marketingová optimalizace

Komplikovanost rozhodovacího procesu v oblasti marketingu roste, je třeba činit složitá rozhodnutí o cílení kampaní na správné zákazníky se správnou nabídkou při současném respektování obchodních omezení, jako jsou celkový rozpočet na kampaně a kapacita kanálů marketingové komunikace. To vše při snaze vyhnout se „kanibalizaci“ budoucích obchodů a obtěžování zákazníků přílišným počtem nabídek. Pomoc může nabídnout optimalizace.

Strana: 54

Systémová integrace

Jak propojit dva nebo více informačních systémů? Jak budou tyto systémy spolupracovat? Lze toto propojení realizovat? Jak vysoké budou náklady na toto řešení? Tyto otázky si dříve nebo později položí každý, kdo se zabývá informačními technologiemi. Propojení systémů nebo aplikací se nazývá systémová integrace. Seznámíme vás s vybranými způsoby integrace aplikací a skutečnostmi, jež ovlivňují jejich výběr.

Strana: 56

Přehled programů pro audit softwaru a hardwaru

Dnešní auditovací nástroje mají velmi široké použití a velmi dobře se s nimi dá vést i evidence a správa majetku, proto se také stále častěji můžeme setkat s anglickým označením asset management. Audit softwaru a hardwaru je součástí těchto nástrojů a ve velké většině tvoří jejich historický základ. Pro zvýšení atraktivity produktů využívají vývojáři často nejnovější vývojářské nástroje a dodávají nové funkce, které mají za úkol přilákat další zákazníky.

Strana: 62

Spyware: stále větší problém

Sledovací nebo špionážní software – spy software, zkráceně spyware. Velmi nepříjemný počítačový program, který často balancuje na samé hraně legality – ale jen proto, aby ji v nestřeženém okamžiku mohl překročit… A to je zásadní problém: pokud je něco legální, je obtížné s touto věcí bojovat zákonnými prostředky.

Strana: 70


Vyprodáno