facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
 

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
Partneři webu
Dialog 3000Skylla

prazdny kosik Váš košík je prázdný.
  

Optimalizace logistiky znamená nikdy nekončící proces

V některých odvětvích je to již téměř folklór, v ostatních se teprve začíná, ale potřeba optimalizovat logistiku je průřezovým tématem prakticky pro všechny. Je tomu tak zejména proto, že veškeré aktivity spojené s výrobou a prodejem zboží mají dva základní atributy. Tím prvním jsou toky materiálu. Tím druhým jsou toky informací. Tyto dva základní toky zahrnují téměř vše podstatné a právě jejich kvalita vypovídá o tom, jak vyspělá a funkční naše logistika je.

Strana: 14

RFID ve výrobě a skladech?

Hovořit o RFID (radio frequency identification) je dnes tak populární, že se až někdy divím, proč ještě neexistuje fanklub RFID. Nekritická glorifikace RFID bez znalosti věci vede k nerealistickým očekáváním, a poté k následnému zklamání, a u některých i zatracování RFID. Extrémně pesimistický přístup, na straně druhé, zbytečně brzdí zdravý rozvoj nové technologie. Realistický přístup, který vychází především z důkladné znalosti problematiky, je dnes bohužel relativně vzácný. A tak dříve než se zaměříme na použití RFID technologie v oblasti výroby a logistiky, zrekapitulujme si základní informace o RFID.... celý článek >

Strana: 18

Hodnota a výkonnost podnikové informatiky

Pokračuje seriál, jehož cílem je ukázat, co vše lze v podnikové informatice měřit a jakých chyb se při měření a jeho interpretaci vyvarovat. Záměrem seriálu je charakterizovat nejdůležitější skupiny metrik podnikové informatiky a uvést odkazy na zdroje, ze kterých je možné o těchto metrikách získat další podrobnější informace. V této části navážeme na tyto skupiny metrik s vysvětlením pojmů Value Based Management (VBM) a Corporate Performance Management (CPM), které reprezentují oblíbené moderní přístupy v řízení firem.

Strana: 26

Role IT v krizovém řízení

Je to noční můra manažerů i zaměstnanců. Příjmy podniku začínají klesat, zatímco náklady rostou. Marketingový plán nefunguje a produkty jeden po druhém „vypadávají z trhu“. Banky přestávají poskytovat úvěry a objevují se první náznaky platební neschopnosti. Nastupuje razantní omezování nákupů a začínají docházet prostředky na pokrytí fixních nákladů. Uvnitř podniku se objevují spory, které nakonec neuniknou ani obchodním partnerům. Přichází krize.... celý článek >

Strana: 32

Metodika projektového řízení Prince2

V minulých číslech IT Systems jste měli možnost seznámit se s několika různými přístupy a metodikami řízení projektů. Dnes bychom vám chtěli představit metodu Prince2, která dnes představuje světový standard a je pravděpodobně nejucelenější a nepraktičtější metodou pro projektové řízení. Ostatně její dlouhý vývoj a důsledná aplikace „best practices“ z mnoha oblastí jsou toho zárukou.

Strana: 36

On-line recruitment je nedílnou součástí moderního řízení

Nastupující elektronický trh práce nové generace integruje provoz existujících internetových vývěsek a portálů s funkcemi a postupy využívanými v aplikacích CRM i s principy známými ze skladového hospodářství a z provozu elektronických tržišť B2B a B2C. Vznikající systémy pro správu vztahů s uchazeči o práci (TRM – talent relationship management) jsou obousměrné aplikace se dvěma typy uživatelského rozhraní, v nichž se automaticky párují požadavky personalistů a lidí hledajících zaměstnání.

Strana: 42

Testování výkonu podnikových aplikací

Mnoho vývojářů využívá při vývoji a nasazování distribuovaných aplikací spádovou metodologii. Postupují od jednoho kroku ke druhému, od definice přes návrh, tvorbu, testování až po nasazení. Tento postup je spojen s obtížemi, které se týkají časově náročné etapy testování a odhalování chyb, může dokonce dojít k zásadnímu ohrožení výkonu, když se chyby odhalí až při nasazení aplikace, tedy příliš pozdě. Odstraňování chyb v závěrečné fázi projektu může znamenat velké riziko zvýšení celkových nákladů, a ohrožení termínu dokončení projektu.

Strana: 58

Nová definice vývoje softwaru

Ve světě vývoje softwaru není nic statického a velmi málo jiných oborů se rozvíjí stejně rychlým tempem. Měla by se podobně rychle měnit i naše definice vývoje softwaru a technologií používaných pro toto umění? Podíváme-li se na některé ze vznikajících trendů v informačních technologiích, vypadá to, že mnoho tradičně používaných termínů v této oblasti asi budeme muset inovovat.

Strana: 69


Vyprodáno

Helios
- inzerce -