facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Exkluzivní partner sekce
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
 

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
Partneři webu
Compas automatizace
IT řešení pro výrobní podniky , Plánování a řízení výroby , Automobilový průmysl

Asprova plánuje výrobu v KYB Manufacturing

Petr Šilhánek [ petr (tečka) silhanek (zavináč) aimtec (tečka) cz ]


Pardubický výrobce tlumičů pro automobily, společnost KYB Manufacturing Czech s.r.o., bude plánovat výrobu pomocí systému pro pokročilé řízení výroby Asprova. Výhradním dodavatelem tohoto japonského APS systému na českém a slovenském trhu je společnost Aimtec. Nový APS systém umožní rychlejší a přesnější plánování, a to i při plánovaném zvýšení výroby.


KYB Manufacturing Czech s.r.o. byla založena v srpnu 2003 jako výrobní závod japonské společnosti KYB. Hlavní výrobní program společnosti tvoří tlumiče do osobních automobilů. Mezi významné zákazníky pardubického závodu patří TPCA, Suzuki a Renault. Skupina KYB vyrábí rovněž hydraulická a elektronická zařízení, například posilovače řízení, elektroniku pro automobily nebo výrobní a zemědělská zařízení.

APS systém Asprova – rychlé a jednoduché plánování výroby

Stěžejní částí výroby společnosti KYB Manufacturing Czech je produkce dílů pro OEM podílející se na obratu sedmdesáti až osmdesáti procenty. Zbylých dvacet procent obratu tvoří výroba náhradních dílů. Pro řízení výroby jsou na vysoké úrovni využívány principy Toyota Production System.

Současné plánování v Excelu se při perspektivě dalšího nárůstu výroby jeví jako příliš pracné. Český závod KYB Manufacturing Czech proto vybíral systém pro pokročilé plánování výroby, který umožní rychlejší a přesnější plánování včetně ověřování dostupnosti materiálu a zajistí zastupitelnost plánovačů. Dalším požadavkem na systém bylo zajištění rychlé reakce na změny zákaznických požadavků a na neočekávané situace ve výrobě. Z několika nabídek nakonec padla volba na japonský APS systém Asprova.

Snadná integrace na ERP systém

Manažer oddělení Production Control pan Milan Fuchs uvádí jako hlavní důvod pro volbu Asprovy rozsáhlou a snadnou konfigurovatelnost systému. To znamená, že systém lze velmi přesně přizpůsobit konkrétním podmínkám výrobního závodu bez nutnosti programových modifikací. Za důležité považuje, že snadný je i další rozvoj systému postupnými kroky, opět bez nutnosti programových změn. Dalším důležitým důvodem pro výběr systému Asprova byla možnost snadného napojení na stávající celopodnikový systém MFG a extrémně komfortní údržba dat.

Předpokládaná doba nasazení APS systému Asprova je tři měsíce. Projekt se rozběhl na konci června se startem ostrého provozu v říjnu 2010. Součástí projektu bude rovněž rozhraní na odepisování výroby čárovým kódem.

Je Asprova vhodná pro plánování ve vaší společnosti? Rozhodnutí bez rizika!

Prioritou společností Aimtec a Asprova je minimalizovat rizika našich zákazníků. Naším cílem je, aby každá implementace systému Asprova přinesla snížení nákladů a zvýšení zisku. Asprova byla prověřena ve více než 1 400 společnostech po celém světě. Přesto doporučujeme, abyste pečlivě ověřili vhodnost použití Asprovy ve vašem závodě před konečným rozhodnutím o pořízení. APS systémy jsou komplexní, funkčnost je velmi rozsáhlá, ale to, zda mohou skutečně modelovat váš konkrétní způsob výroby se všemi okolnostmi, závisí na mnoha drobných detailech. Nejlepší cestou k minimalizaci rizika investice je v takovém případě vyzkoušení funkčnosti reálného softwaru.

Pokud si chcete ověřit, zda je pro vás systém Asprova vhodný, Aimtec nabízí následující kroky:

  1. Krátké představení systému Asprova a pomoc při vyčíslení přínosů. Délka schůzky cca 1,5 hodiny. Během schůzky je představen a dle možností vyplněn diagnostický Formulář pro vyčíslení přínosů.
  2. Prezentace systému na vašich datech. Prezentace je šita na míru vaší společnosti a zaměřena na oblasti a funkčnosti, které jsou pro vás důležité. Při schůzce je doplněn Formulář pro vyčíslení přínosů.
  3. Vytvoření reálného plánu na ostrých datech.

Bezplatná testovací verze

Po jednoduché registraci můžete obdržet bezplatně zkušební verzi systému Asprova, uživatelský manuál a vzorová data. Zkušební verze obsahuje celou funkčnost systému Asprova, omezen je pouze objem zpracovávaných dat. Doporučujeme tyto dva kroky:

  1. Vyzkoušejte funkčnosti Asprovy na testovacích datech s pomocí výukového manuálu.
  2. Vyzkoušejte vytvoření prototypu vašeho plánování na vzorku vašich dat.

Systém Asprova vám může pomoci snížit zásoby a průběžnou dobu, zvýšit průchodnost výroby, zlepšit dodavatelskou spolehlivost. Asprova zajistí rychlejší plánování, rychlou reakci na změny zákaznických požadavků a zastupitelnost plánovače. Ověřte si, jaký může být přínos pro vás.

logo


 

Pokud máte zájem provést některé z uvedených kroků, kontaktujte nás:
Petr Šilhánek, sales manager,
petr.silhanek@aimtec.cz, tel.: 602 120 176
Zdeněk Kurz, Asprova product manager,
zdenek.kurz@aimtec.cz, tel.: 602 154 424


 

Chcete získat časopis IT Systems s tímto a mnoha dalšími články z oblasti informačních systémů a řízení podnikové informatiky? Objednejte si předplatné nebo konkrétní vydání časopisu IT Systems z našeho archivu.

Inzerce

Žádný systém sám o sobě nic nevyřeší

IT Systems 4/2021V aktuálním vydání IT Systems opět najdete spoustu novinek ze světa informačních technologií a inspirace, jak je využít pro rozvoj vaší firmy nebo organizace. Mapujeme aktuální trendy v digitalizaci stavebnictví, vybavení pro kontaktní centra a service desky. Věnujeme se řízení práce na dálku a onboardingu zaměstnanců v době covidu, řízení projektů a hybridnímu cloudu. Významným tématem je jako vždy zajištění kybernetické bezpečnosti – konkrétně zabezpečení ICS, důsledky kauzy Exchange, DDoS útoky a bezpečnost mobilních zařízení.

Helios
- inzerce -