facebook
Exkluzivní partner sekce
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
Tiskárna Brno (CCB)
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Automotive - IT pro automobilový průmysl

clanky Automobilový průmysl: články

Automotive je výkladní skříní výroby budoucnosti, ale občas i muzeem ERP

Automotive je výkladní skříní výroby budoucnosti, ale občas i muzeem ERP
Výroba v oblasti automotive se od ostatních odvětví liší. Je specifická tím, že od dodávek materiálu na začátku po odběr (odvolávky) produktů na konci se často mění objemy i priorita zakázek, a to při tlaku na cenu vyžaduje opravdovou provozní dokonalost. Co se vyrobí, se zpravidla musí okamžitě expedovat, a to včas vůči požadovanému termínu dodání. Důraz je přitom samozřejmě kladen i na kvalitu. IT podpora správným softwarem s optimalizací procesů a automatizací je proto nezbytná. Jak ale ukazuje praxe, různé firmy k řešení shodných požadavků přistupují extrémně rozdílně.
... více »
POINT.X

Rozhovor: Aleš Höfner, ředitel IT automobilky TPCA

„IT infrastruktura TPCA prošla velkým vývojem“

Rozhovor: Aleš Höfner, ředitel IT automobilky TPCA
Kolínská automobilka TPCA (Toyota Peugeot Citroën Automobile) dokáže denně vyprodukovat až tisíc aut. Výroba se zde řídí pomocí principů jednoho z nejefektivnějších výrobních systémů na světě, japonského TPS (Toyota Production System) a klíčovými hesly jsou optimalizace procesů, minimalizace plýtvání a neustálé zlepšování. O tom, jak ovlivňuje informační systémy automobilky japonský způsob řízení, i o dalších věcech jsme si povídali s Alešem Höfnerem.
Výroba automobilů vyžaduje intenzivní IT podporu. Jen pro představu, kolik systémů bychom našli v TPCA? IT systémy doprovází celý proces výroby od přije... více »
  

- Inzerce -

Nezapomněli jste si prodloužit předplatné časopisu IT Systems?

IT SystemsZačátek nového roku je nejen obdobím, kdy už se pomalu začínají rozplývat mnohá novoroční předsevzetí. Je také obdobím, kdy je třeba provést řadu každoročně se opakujících činností. V případě všech IT manažerů a IT profesionálů by mezi nimi nemělo chybět prodloužení předplatného časopisu IT Systems.

7 specifik IT v automobilovém průmyslu

7 specifik IT v automobilovém průmyslu
Automobily. Všude je vidíme, většina je alespoň někdy používá. Málokdo ale ví, co se skrývá za jejich výrobou a cestou k zákazníkovi. Automobil je dnes velmi složité zařízení a k jeho výrobě je použito mnoho materiálů a postupů. Kromě přímé výroby komponent a podskupin na sebe automobilový průmysl váže také textilní a chemický průmysl, logistiku a dopravu. A všechny tyto oblasti je nutné dostatečně a spolehlivě řídit.
Současný stav automobilového průmyslu vyžaduje od všech výrobců a subdodavatelů rychlejší dodávky čím dál složitějších produktů, a to v rámci celého dodavatel... více »
POINT.X

Optimalizace výrobních procesů pomocí virtuální reality

Optimalizace výrobních procesů pomocí virtuální reality
Využití technik a technologií podporujících virtuální a rozšířenou realitu je v současné době nejen atraktivní, ale také efektivní z hlediska optimalizace řady podnikových procesů. Na uvedené pojmy je pak možné nahlížet z různých úhlů pohledu.
Virtuální realita Stejně jako například film, kniha, hudba, tanec nebo obraz je i virtuální realita médiem. Toto médium je stejně jako každé jiné vhodné pro přenos myšlenek a nápadů. Virtuální realita je definována pomocí snahy o vnoření (tzv. imerzi) uživatele do virtuálního světa. Nicméně právě díky poněkud spornému slůvku „snaha“ existuje několik různých ... více »
  

- Inzerce -

Komplexní implementace řešení SAP ve společnosti KLEIN automotive

KLEIN automotiveSpolečnost KLEIN automotive, která vyrábí komponenty pro automobilový průmysl, řešila komplexní výměnu ERP systému, protože její systém již nebyl schopen zajišťovat moderní požadavky na automotive procesy, a to především v oblasti výroby a logistiky. Vzhledem k tomu, že ERP systém byl složen ze dvou systémů (zvlášť ekonomika a zvlášť výroba), byla ekonomická data ohledně výroby dostupná se značným zpožděním bez možnosti jejich hlubšího rozboru. Proto se společnost KLEIN automotive rozhodla pro řešení v podobě komplexního ERP systému. Vybrala si řešení na platformě SAP, který implementovala ve spolupráci se společností S&T CZ.

Kanban – výroba tahem

Kanban – výroba tahem
Výhodou kanbanu a z něj odvozených systémů je schopnost snížit surovinové zásoby. Je samozřejmé, že jimi nelze řídit všechny komponenty, nicméně velmi se osvědčily v případě těch položek, které se používají opakovaně. V následujícím textu si představíme historii dílenského řízení kanban, jeho rozdělení, důvody, které vysvětlují, proč je výhodné jej zavést, a vše, co je s ním spojené. Systém kanban také zasadíme do celkového konceptu zlepšovacích metod štíhlé výroby a představíme si i související a nutné principy potřebné pro jeho aplikaci.
Začněme obecněji, a to přechodem z tlakového... více »

Rychlá a komplexní implementace SappyCar na bázi SAP All-In-One

ve společnosti LUKOV Plast spol. s r.o.

Rychlá a komplexní implementace SappyCar na bázi SAP All-In-One
LUKOV Plast spol. s r.o. je ryze česká firma, která si za dobu své existence vybudovala renomé kvalitního výrobce a dodavatele plastových a elektro komponent pro zákazníky převážně z automobilového průmyslu. Společnost LUKOV Plast se orientuje na výrobu s vyšší přidanou hodnotou, s vyšším podílem montáží a investuje do nových technologií a inovačních projektů. LUKOV Plast sídlí a vyrábí v Českém Dubu, kde v roce 2010 dokončila výstavbu nové výrobní a skladové haly a nově vybavené vývojové laboratoře. Mezi nejvýznamnější zákazníky patří Volkswagen, Škoda Auto, Magna, Denso, Gumotex, Johnson Controls či PAL Intier.
LUKOV Plast spol. s r.o.... více »
  

- Inzerce -

Implementace systému MAKU ve společnosti ŠKODA AUTO a jeho další rozvoj

ŠKODA AUTO a.s.Unicorn Systems se společností ŠKODA AUTO dlouhodobě spolupracuje na rozvoji informačních systémů a aplikací. Tato spolupráce vznikla již v roce 2000. Mimo realizace informačních systémů využívá ŠKODA AUTO služby Unicorn Systems v oblasti systémové integrace, konzultací a vzdělávání.

 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3
Ceník inzerce portálu SystemOnLine