facebook
Exkluzivní partner sekce
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
IT Systems - online trafika
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Plánování a řízení výroby

APS, MES, Product management, PLM

clanky Plánování a řízení výroby: články

Automatizace v roce 2018

Na velikosti podniku již nezáleží

Automatizace v roce 2018
Přestože se česká ekonomika aktuálně nachází ve velmi dobré kondici, průmyslové společnosti mají paradoxně velký problém: zakázky, které mají nasmlouvané na příští rok, nedokážou pokrýt. Důvodem je, že nejsou lidi, a co hůře, bude jich kvůli stárnutí populace spíše ubývat. Pokud pomineme řešení typu razantního zvýšení platů, dovozu pracovní síly či migrace, zbývá automatizace výrobních procesů. Vše tak nasvědčuje tomu, že rok 2018 bude v české průmyslovém sektoru rokem automatizace.
Pokud se podíváme na pár příkladů z automobilového průmyslu, výrobní závod Škoda Auto v Kvasinách dlouhodobě a marně shání pracovníky do výroby a kolují zvěs... více »

Internet věcí, servitizace a 3D tisk

Trojice rozhodujících faktorů pro výrobní průmysl v roce 2018

Internet věcí, servitizace a 3D tisk
IoT integrovaný do produktového návrhu, výrobci přijímající obchodní model s větším zaměřením na služby a 3D tisk dosahující bodu zlomu při získávání značné obchodní výhody. Toto je predikce tří rozhodujících faktorů pro rok 2018.
1. Do konce roku 2018 zapojí více než 50 procent výrobců technologii IoT do fáze návrhu svých produktů Když se řekne IoT, napadnou vás jako první nově dostupné a cenově výhodné snímače přidávané do produktů hned po jejich vyrobení? Pokud ano, pak se domnívám, že rok 2018 toto vnímání změní, protože IoT činí rozhodující krok ve svém vývoji. Pokud budeme o IoT uvažovat jako o nervovém systému produktu, v roce 20... více »
  

- Inzerce -

Nezapomněli jste si prodloužit předplatné časopisu IT Systems?

IT SystemsZačátek nového roku je nejen obdobím, kdy už se pomalu začínají rozplývat mnohá novoroční předsevzetí. Je také obdobím, kdy je třeba provést řadu každoročně se opakujících činností. V případě všech IT manažerů a IT profesionálů by mezi nimi nemělo chybět prodloužení předplatného časopisu IT Systems.

Product Information Management (PIM) je hnacím motorem digitální transformace

Product Information Management (PIM) je hnacím motorem digitální transformace
V dnešní době téměř všechny společnosti pracují s produktovými informacemi. Ať už se jedná o distribuční firmy, které mají e-shopová řešení, nebo o výrobní firmy, které spravují produktovou dokumentaci. Důležitou otázkou efektivity je, jak a kde tato data vznikají a jak je s nimi nakládáno.
Důležitost produktových informací je podceňována Jednou z možností je, uchovávat data v souborech, klasicky třeba v Excelu. Tato možnost však na sebe váže hned několik problémů. Nejpalčivější z nich může být práce více členů týmu na jednom souboru. Druhým problémem je pak správa takových dokumentů s otázkami aktuálnosti: Kde je poslední verze Excelu?... více »

Řízení sériové a zakázkové výroby v ERP systému

Řízení sériové a zakázkové výroby v ERP systému
Výrobní firmy používají často pro své produkty kombinaci sériové i zakázkové výroby, každá má svá specifika. V čem jsou hlavní rozdíly?
Zakázková výroba je zejména o rychlé přípravě technologických podkladů pro řízení výroby a o složitém zakázkovém plánování, při kterém chybí v informačním systému mnoho údajů a mnoho dalších informací je nepřesných, protože každá zakázka je jiná a my se můžeme spoléhat pouze na svou zkušenost získanou z podobných výrobků vyráběných v historii. Tomu pak odpovídá i problematické plánování. Sériová výroba většinou má k dispozici dostatek údajů ve svém systému, ale paradoxně se rovněž potýká s plánováním, p... více »
  

- Inzerce -

COMPAS dodal rychlé řízení technologického procesu systémem Beckhoff

COMPASV technologických procesech se někdy vyskytují požadavky na velmi rychlé řízení technologií, které mohou spočívat např. v přesnosti řízení mechanismů, rychlé reakci na události v procesu nebo v hromadné výrobě relativně levných komponent, aby byla produkce ekonomická.

Rozhovor s Romanem Lisičanem, ředitelem TechniaTranscat

Rozhovor s Romanem Lisičanem, ředitelem TechniaTranscat
Společnost TechniaTranscat patří mezi celosvětově nejvýznamnější dodavatele v oblasti implementace PLM řešení, ale nabízí i řadu dalších IT řešení a služeb v oblasti systémové integrace. Ředitele společnosti TechniaTranscat pro východní Evropu pana Romana Lisičana jsme se proto zeptali nejen na aktuální otázky z oblasti Industry 4.0, ale také na jeho názor na probíhající digitální transformaci v různých odvětvích.
Pane řediteli, dovolte mi, abych volně navázal na náš loňský rozhovor, ve kterém jste zmínil, že průmyslovou revoluci Industry 4.0 vnímáte spíše jako revoluci sociální, která zásadním způsobem mění průmyslové podniky. Vnímáte s... více »

Sítě Průmyslu 4.0

Když budujete, přemýšlejte o budoucnosti

Sítě Průmyslu 4.0
Pamatujete si na známý film „Ať žijí duchové“? V jedné scéně rytíř Brtník z Brtníku přivolá skřítky, aby mu pomohli opravit hrad. Dnes jsou takových trpaslíků v každé továrně tisíce. Samozřejmě nemají podobu drobných človíčků, ale senzorů a robotů rozmístěných všude po hale. Na rozdíl od středověkého monarchy, který mohl přivolat skřítky jednou za sto let, je mají továrny k dispozici de facto 24 hodin denně. Avšak jejich efektivní fungování závisí na podnikové síti. S tím se ale pojí několik otázek, na které musí řešení Průmyslu 4.0 znát odpověď, například: „Jak lze celou továrnu propojit a snadno centrálně spravovat?“, „Jak zabezpečit data a... více »
  

- Inzerce -

Postavit firmu na nohy pomohl i moderní informační systém

ESSELSpolečnost SL SLOVAKIA má za sebou téměř stoletou historii. Ještě nedávno ale na blížící se oslavy stého výročí určitě nemyslela. Když do ní před třemi lety vstupoval nový akcionář, byla na dně. Díky několika ozdravným opatřením se však postupně dokázala vrátit na pozice, které si tento strojírenský podnik na domácím i zahraničním trhu zaslouží.

 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43
IT Systems - předplatné
Časopis IT Systems
IT Systems 12/
IT Systems 11/
IT Systems 10/
IT Systems 9/
Edice IT Systems Special
příloha #1 11/
příloha #1 10/
příloha #1 9/
příloha #1 7-8/
Ceník inzerce portálu SystemOnLine