facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
 

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Partneři webu
Dialog 3000Skylla
IT SYSTEMS 12/2017 , IT Security

Synology C2 Backup

Ing. Lukáš Grásgruber


SynologyJako jednu ze svých nejvýznamnějších novinek představila letos společnost Synology službu C2 Backup, což je cenově výhodné řešení pro cloudové zálohování na ochranu důležitých dat uložených na zařízení Synology NAS. Parametry a ceny služby jsou nastaveny tak, že vychází vstříc domácím uživatelům i menším a středním firmám. Jde o řešení opravdu pro každého, kdo to se zálohováním dat myslí vážně a chápe, jak důležitou roli hraje off-site zálohování v zajištění vysoké dostupnosti dat. Díky dalším kopiím důležitých souborů uloženým ve službě Synology C2 lze zaručit bezpečnost a dostupnost dat i v případě havárie nebo krádeže.

Alvao

„Společnost Synology strávila více než rok budováním vlastního datového centra, aby zajistila optimalizované a cenově výhodné řešení zálohování cloud."
Jia-Yu Liu, ředitelka divize Cloud & Backup společnosti Synology Inc.

Služba C2 Backup je nabízena ve dvou úrovních, nebo přesněji řečeno plánech, podle dostupných funkcí a maximální dostupné kapacity pro zálohování. Pro uživatele zařízení NAS je službu C2 Backup velmi snadné aktivovat a nastavit, což platí zejména pro základní úroveň služby, kterou mohou využít i uživatelé se základními znalostmi. Pro náročnější uživatele, jak z hlediska kapacity a frekvence zálohování, tak i flexibility služby, je připravena vyšší úroveň, kterou by již měl nastavit zkušený administrátor.

Základní úroveň služby C2 Backup označená jako Plán I velmi dobře splňuje běžné potřeby zálohování, když nabízí denní zálohu s pevně danými pravidly pro uchovávání minulých verzí. Služba chrání 11 verzí záloh z období posledních 30 dní. Přitom ovšem starší verze záloh, ke kterým je třeba se vrátit například po ztrátě dat způsobené lidskou chybou nebo útokem ransomware, se nezapočítávají do objednané kapacity. Bez ohledu dostupnost starších verzí záloh se do využití úložiště cloudu C2 bude započítávat pouze aktuální velikost zálohovaných dat v zařízení Synology NAS. Jinak řečeno, za dostupnost starších verzí záloh, neplatí uživatel žádná prostor navíc. Je proto snazší se vejít do některé z kapacit na úrovni Plánu I, který nabízí 100 GB, 300 GB nebo 1 TB.

Pokročilejší Plán II nabízí hodinové zálohování, kapacitu do deseti terabajtů a možnost flexibilnějšího nastavení podle potřeb organizace. Jde zejména o flexibilní plány zálohování a přizpůsobitelné zásady uchovávání minulých verzí, které narozdíl od základní úrovně nejsou ukládány bez započítání do objemu zálohovaných dat. Velikost dat všech verzí záloh se tedy bude u Plánu II započítávat do využití úložiště cloudu C2, ovšem na druhou stranu je u této úrovně možno využít deduplikace, která pomůže odebrat všechna duplicitní data ze všech verzí záloh a provede tak optimalizaci využití úložiště.

Dodejme, že plán zálohování lze pochopitelně kdykoli upgradovat, pokud bude uživatel pro svá data potřebovat více místa.

Obr. 1: Srovnání základních tarifů služby Synology C2 Backup.
Obr. 1: Srovnání základních tarifů služby Synology C2 Backup.

Pro uživatele více zařízení Synology je třeba dodat, že službu Synology C2 lze sdílet s několika servery Synology NAS přidruženými k jednomu uživatelskému účtu. Data zálohovaná do služby (a nejen ta) je samozřejmě vhodné šifrovat a chránit tak před neoprávněným přístupem. Povolením šifrování AES-256 můžete data ochránit před neoprávněným přístupem během přenosu i při následném uchovávání v cloudu. Bez soukromého klíče, nemůže data uložená ve službě Synology C2 dešifrovat vůbec nikdo, a to ani společnost Synology.

Pokud jste uživatelem zařízení Synology a zaujala vás možnost zálohování do cloudu prostřednictvím služby Synology C2 Backup, můžete si ji bezplatně vyzkoušet. Synology totiž pro nové uživatele nabízí 30denní bezplatný zkušební režim, díky němuž lze nezávazně vyzkoušet všechny funkce, které služba C2 Backup nabízí.

Chcete získat časopis IT Systems s tímto a mnoha dalšími články z oblasti informačních systémů a řízení podnikové informatiky? Objednejte si předplatné nebo konkrétní vydání časopisu IT Systems z našeho archivu.