facebook
Exkluzivní partner sekce
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
 

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
Partneři webu
Dialog 3000Skylla
IT SYSTEMS 11/2011 , ERP systémy

„Neuzavíráme partnerství proto, abychom měli o čem psát,“

říká Jan Melzer, generální ředitel společnosti DC ConceptZačátkem září podepsali zástupci společností DC Concept a Mikros smlouvu o obchodní a implementační spolupráci. DC Concept, výrobce informačního systému QI, tak rozšířil svoji partnerskou síť o dalšího silného hráče. Zatímco Mikros od spolupráce očekává obohacení svého produktového portfolia a posílení postavení na trhu, DC Concept chce se svým systémem proniknout do nových oborů. Které by to měly být a co dalšího si DC Concept od tohoto partnerství slibuje? To přibližuje v následujícím rozhovoru generální ředitel společnosti Jan Melzer.


Proč jste se rozhodli spolupracovat se společností Mikros?

Mikros je společnost se zkušenostmi jak v oblasti implementace, tak vývoje. Je to stabilní firma, která na trhu působí téměř dvacet let a disponuje týmem erudovaných odborníků. S jejími zástupci jsme si navíc porozuměli nejenom odborným pohledem na informační technologie, ale i lidsky. Získání takového partnera do sítě je dalším krokem ke splnění našeho cíle vybudovat pevnou partnerskou síť postavenou na profesionálech z oboru.

Ing. Jan Melzer, generální ředitel společnosti DC Concept, a Ing. Karel Fritz, obchodní ředitel společnosti Mikros si připíjí na zdar právě uzavřeného partnerství
Ing. Jan Melzer, generální ředitel společnosti DC Concept, a Ing. Karel Fritz, obchodní ředitel společnosti Mikros si připíjí na zdar právě uzavřeného partnerství

 

Svoji partnerskou síť dlouhodobě rozšiřujete. Co jí může přinést Mikros?

Chceme se více prosadit v oblasti facility managementu. V QI máme již zpracovaná řešení pro správu prostor, servis a údržbu a bytová družstva. Předpokládáme, že díky Mikrosu a jeho specializaci získá stávající řešení nové dimenze a dále zvýší naši konkurenceschopnost v této oblasti. Mikros má také značné zkušenosti z oblasti lázeňského a hotelového provozu, které bychom výhledově mohli využít v dalším vývoji QI.

Očekáváte tedy, že se Mikros zapojí do vývoje QI?

S Mikrosem počítáme i jako s vývojovým partnerem v oblasti facility managementu a věřím, že i v oblasti hotelnictví a lázeňství. Než se ale jakýkoliv partner, a tedy Mikros nevyjímaje, pustí do vývoje, je třeba projít certifikačními zkouškami. Na vývoj jsou kladena přísná pravidla, abychom si udrželi v QI vysokou kvalitu aplikací. Chce to čas, aby si nový partner osvojil rozsah všech aplikací a ideální metodické postupy vývoje.

Co musel Mikros splnit, aby se stal vaším obchodním partnerem?

Do sítě si vybíráme jen partnery, kteří jsou prověření praxí, mají dostatek zkušeností a snahu získat na trhu co nejvíce zákazníků. Společnost Mikros patří k těm, o které jsme měli zájem a sami jsme je oslovili. Už při úvodních jednáních jsme zjistili, že máme podobný pohled na vývoj, obchod i férovou spolupráci. Jednoznačně jsme se utvrdili v tom, že se kolegové z Mikrosu v oblasti implementace dobře orientují a mají snahu proniknout do „Qička“ co nejhlouběji. Co se týče dalších podmínek, tak k pilířům spolupráce patří školení, kterých není zrovna málo.

Úkolem obchodního partnera je hlavně rozšiřovat řady spokojených zákazníků. Má již spolupráce s Mikrosem v této oblasti nějaké reálné přínosy?

Při podpisu smlouvy jsme spolu v Mikrosem připravili plán prodeje. Už při zahájení spolupráce měl Mikros ve svém portfoliu několik potenciálních zákazníků vhodných pro QI. S některými z nich v současnosti rozjíždí nové projekty. Získávání zákazníků a úspěšné implementace jsou to, co od parterů očekáváme. Neuzavíráme nová partnerství proto, abychom měli o čem psát. Kvalitní partnery hledáme proto, abychom jim nabídli rozšíření produktového portfolia a dynamický růst a samozřejmě také rozšířili řady uživatelů QI.

Zmínil jste školení nových partnerů. Jakou další podporu od vás může Mikros očekávat?

Jednoduše komplexní. Trvám na tom, že nikdo z našich konkurentů nenabízí partnerům v síti takové podmínky jako my. Vedle již zmiňovaných vzdělávacích programů se věnujeme i oblasti marketingu. Centrálně propagujeme QI, ne DC Concept. Už toto je velká podpora především pro partnery, kteří se propagaci věnují jen okrajově. Pokud mají zájem, podílíme se na jejich marketingových aktivitách po všech stránkách. Tím se dostáváme k podpoře obchodní. Protože sami QI neprodáváme, veškeré obchodní případy, které přijdou do DC Conceptu předáváme našim partnerům, a dáváme jim tak připravené potenciální zákazníky. Pomáháme i při složitějších obchodních prezentacích a obchodních jednáních. Důležité jsou i finanční bonusy za plnění plánů a také za zvyšování kvality implementací. Samozřejmostí je komplexní technická podpora a také podpora ve vývoji aplikací na míru.

DC Concept

 

Během deseti let se vaše partnerská síť několikanásobně rozšířila. Jaké jsou vaše cíle týkající se jejího rozvoje v nejbližších letech?

Neustálé rozšiřování a zkvalitňování partnerské sítě zůstává strategickým projektem DC Conceptu. Nechceme jen nabrat velké množství firem, které se budou QI věnovat jen okrajově nebo udělají jeden obchod a už o nich neuslyšíme. Partnerům se věnujeme opravdu maximálně a na „rozběhnutí“ každého nového partnera se podílí všechna naše oddělení. Proto si vybíráme partnery, kteří s námi vstoupí do férové a dlouhodobé spolupráce. To je náš cíl. Pevná, profesionální a spolupracující síť, ve které si své místo najdou jak specialisté věnující se výhradně jednomu oboru, tak firmy, které implementují řekněme obecně používané aplikace.

Chcete získat časopis IT Systems s tímto a mnoha dalšími články z oblasti informačních systémů a řízení podnikové informatiky? Objednejte si předplatné nebo konkrétní vydání časopisu IT Systems z našeho archivu.

Inzerce

Význam automatizace a digitalizace v post-pandemickém světě

IT Systems 6/2020V aktuálním vydání IT Systems se věnujeme především roli digitálních technologií v post-pandemickém světě. Zatímco se život postupně vrací do normálu, podniky se musí pustit do sanace škod a začít revitalizovat své provozy a procesy. Pandemie připravila pro mnohé firmy intenzivní zatěžkávací zkoušku. Současně ale jasně ukázala, čemu by podniky měly věnovat pozornost, aby svou provozuschopnost zabezpečily i do budoucnosti.