facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
 

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
Partneři webu
Compas automatizace

prazdny kosik Váš košík je prázdný.
  

Nová role ERP systémů

Moderní firma musí mít moderní ERP systém. Je nezbytný jak pro efektivní řízení podniku a kvalitní servis pro zákazníky, tak kupříkladu i kvůli sílící vlně celosvětových akvizic a konsolidaci trhů. Prakticky neustále je zapotřebí mít „kam sáhnout“ pro potřebné informace, ať už jde o standardní zvládání obchodního procesu a práce se zákazníkovými námitkami, nebo o due dilligence v případě akvizice.

Strana: 16

ERP systémy veřejné správy

Často slýchaným názorem v souvislosti s rychlým rozvojem ICT je obava, aby tento rozvoj nebyl pouze samoúčelný. Pro komplexní ekonomické informační systémy to platí vzhledem k nemalým nákladům na jejich pořízení a následný provoz dvojnásob. V oblasti státní správy a samosprávy se v této souvislosti pro další posun kupředu jeví jako aktuální dvě oblasti: otázka podpory rozhodování managementu úřadů a proces urychlení ekonomických operací.

Strana: 20

Konsignace v automobilovém průmyslu

Výroba automobilů je založena na úzce provázané spolupráci finálních výrobců s dodavateli. Jednou z významných charakteristik fungování mezi zákazníkem a jeho dodavatelem je trend přenášení zodpovědnosti za řízení a kvalitu dodávek na dodavatele. Dodavatelé první úrovně jsou povinni pružně reagovat na výkyvy poptávky a sami musí být schopni uřídit podřízenou část dodavatelského řetězce.

Strana: 34

Dodavatelské standardy a jejich SW podpora

Snad nikdy ve své stoleté historii nebyl automobilový průmysl pod tak silným cenovým tlakem. Hledání rezerv se pochopitelně nevyhýbá ani logistice. Diktát doby zní nekompromisně: mít minimum kapitálu vázaného v zásobách. „Čistý podnik“ z hlediska zásob je však v přímém protikladu s jiným požadavkem automobilek, které volají po maximální pružnosti v dodávkách. Praxe ukazuje, že skloubit tyto dva protiklady sice není jednoduché, ale možné to je.

Strana: 38

Supply chain management

Řada společností myslí na změny v managementu dodavatelského řetězce až v okamžiku, kdy se něco pokazí. Firmy, následně zažehnávající už skutečné problémy, nepohlížejí na svůj dodavatelský řetězec jako na cenné aktivum, které jim dokáže získat konkurenční výhodu. Naopak lídři trhu všech segmentů bez ustání „zušlechťují“ své supply chains tak, aby napořád zůstali krok před konkurencí.

Strana: 40

Správa požadavků uživatelů

Na problematiku sběru a řízení požadavků je možné pohlížet z mnoha úhlů. Článek je zaměřen na operativní promítání změn v aplikacích na základě požadavků uživatelů. Zkušenosti ukazují, že proces řízení změn je jedním z klíčových procesů probíhajících v IT, neboť na jedné straně do něj vstupují různorodé požadavky uživatelů softwarových aplikací a na straně druhé vyžaduje koordinaci mnoha rolí při vlastní realizaci změn.

Strana: 52

Softwarový audit krok za krokem

Velký tlak v médiích apelující na softwarovou čistotu a navádějící nás k provedení softwarového auditu nás nutí přemýšlet, jak si s tímto nelehkým úkolem poradit. Máme na výběr ze dvou možností: pustit se do softwarového auditu sami, nebo přizvat specialisty z profesionálních firem. Tentokrát se zaměříme na provádění softwarového auditu pomocí vlastních sil.

Strana: 64

Představa o hi-end notebooku

Poměrně běžně užívané označení hi-end lze v případě notebooku chápat různě. Zajímalo nás, jak vypadá notebook této kategorie v pojetí jednotlivých výrobců. Porovnání v mnohém stejných, v mnohém však rozdílných priorit a pohledů je poměrně zajímavé a svým způsobem je možné ho využít k lepšímu porozumění a orientaci na současném trhu s notebooky.

Strana: 70

Dva pohledy na budoucnost WiMax

Bezdrátovou širokopásmovou revoluci zahájila technologie WiFi, která osvobodila uživatele od drátů a umožnila jim neomezený přístup k internetu. Nejnovější bezdrátová širokopásmová technologie WiMax slibuje vyřešit omezený dosah WiFi. Navíc s příslibem, že ji zákazník dostane za zlomek ceny stávajících širokopásmových služeb. Pojďme společně posoudit, které ze slibovaných výhod v oblasti výkonnosti a nákladů jsou skutečně reálné.

Strana: 74


Vyprodáno

Helios
- inzerce -