facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
 

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
Partneři webu
K2 atmitec

prazdny kosik Váš košík je prázdný.
  

Postavení controllingu ve výrobním procesu

Dnešní doba je charakteristická snižováním nákladů. Současně jsou však společnosti nuceny nabízet dodatečné služby, které náklady zvyšují. Kam až je možné snížit náklady a jaké dodatečné služby je potřeba nabídnout, to je otázkou té které společnosti a trhu, na kterém působí. Jedno je ovšem společné bez ohledu na společnost a trh – jen správné informace, které podpoří správná rozhodnutí ve správný čas, zabezpečí rozvoj firmy do budoucna. Controlling je zde jedním ze základních pilířů.

Strana: 14

Mobilní systémy ve skladech a logistice

Nasazení informačních technologií ve skladech na konci osmdesátých let dvacátého století let bylo téměř nulové. Začátek devadesátých let znamenal boom osobních počítačů. V této době se zrodily první aplikace pro skladovou evidenci, zároveň se začaly objevovat první aplikace čárového kódu – jednalo se zejména o použití ručních snímačů připojených k počítačům či pokladnám. Paralelně se začaly rozvíjet první aplikace mobilního zpracování dat.

Strana: 22

Informační technologie ve zdravotnictví

Aktuální situace vyvolaná aplikací reformy zdravotnictví, neustále se zvyšující náklady související s hlavní činností organizace, nespokojenost a fluktuace zaměstnanců, jakož i další faktory nutí management zdravotnických zařízení hledat rezervy a vést všechny složky organizace směrem k efektivitě a snižování nákladů. Každé rozhodnutí, které má být účinné a nemá ohrozit zdraví pacientů, musí vycházet z aktuálních, přesných a komplexních informací.

Strana: 40

Metodika CobiT – systematický přístup k řízení ICT

CobiT (Control Objectives for Information and related Technology) je mezinárodně uznávanou metodikou, která se opírá o soubor všeobecně uznávaných praktik řízení informačních a komunikačních technologií, tak aby využití informací a nasazení ICT přispívalo k dlouhodobému rozvoji organizace, prohlubovalo její strategické cíle a snižovalo rizika související s použitím ICT.

Strana: 54

Sledování dostupnosti podnikových aplikací

Hlavním úkolem provozního oddělení IT je zabezpečit, aby aplikace, které jsou klíčové pro fungování podniku, byly k dispozici jejich uživatelům. Uživateli se rozumí pracovníci podniku, ale může se jednat také o stávající nebo potenciální zákazníky. Ve větších organizacích, kde IT oddělení obvykle provozuje několik takových aplikací, je proto logické požadovat, aby byly tyto aplikace nějakým způsobem kontrolovány.

Strana: 62

IP telefonie – alternativa pro hlasové služby

Voice over IP (VoIP) je technologie umožňující přenos hlasu po datových sítích. Již dlouhou dobu se skloňuje ve všech pádech – volání z počítače na počítač přes internet, levné internetové volání do zahraničí či IP telefonie, komplexní řešení hlasových služeb pro větší firmy s více pobočkami. V poslední době se ale IP telefonie stává výhodnou alternativou pevné telefonní linky u firem jakékoliv velikosti. Podaří se jí nakonec zcela nahradit klasickou TDM telefonii?

Strana: 76

Test multifunkčních tiskáren

Prakticky všichni výrobci kancelářských tiskáren mají ve svém výrobním programu také multifunkční zařízení. Jedná se o dobře známé kompaktní přístroje kombinující v sobě zpravidla tiskárnu, skener, kopírku, popřípadě fax a u barevných modelů nezřídka i čtečku paměťových karet. Tyto stroje typu „all-inone“ se těší značné oblibě mezi uživateli již řadu let.

Strana: 84


Vyprodáno

Helios
- inzerce -