facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
 

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
Partneři webu
Dialog 3000Skylla

prazdny kosik Váš košík je prázdný.
  

Významné události v IT roku 2005

Konec roku většinou bývá ve znamení bilancování a hodnocení uplynulého období – i my jsme se rozhodli ohlédnout. Vzhledem k tomu, že oblast IT prochází obdobím výrazné konsolidace, zařadili jsme mezi top události především akvizice, fúze a různé aliance mezi dodavateli IT. Zpráva o přeskupování sil a přerozdělování trhu IT není žádnou překvapivou novinkou, je však zřejmé, že nabírá nové obrátky.

Strana: 10

Enterprise planning – budoucnost plánování

Určitě budete souhlasit s tím, že organizace nedosahují své výkonnosti náhodou. Ty úspěšné využívají profesionální metody a systémy řízení pro co nejdéle trvající výkonnost. Pokud chcete systematicky dosahovat požadované výkonnosti, musíte si ji naplánovat. Přitom je potřeba formulovat strategie a implementovat taktiky, měřit jejich úspěch (či nedostatky) a přijímat vhodná opatření. Bohužel je nutné toto všechno provádět nepřetržitě

Strana: 14

ITIL - Nejrozšířenější přístup k řízení informatiky

O tom, proč si zvolit k řízení informatiky na principech IT service managementu právě přístup ITIL, již bylo mnoho napsáno. Obecně shrnuto, důvodem je fakt, že se jedná o nejrozšířenější z přístupů, který v sobě spojuje výhody, jenž žádný jiný přístup nepřináší. Je ale načase postoupit dál a říci si něco o historii ITIL, principech, na kterých je postaven, i certifikaci, která zaručuje odbornou způsobilost pro oblast IT service managementu...... celý článek >

Strana: 20

Měříme podnikovou informatiku (6. díl)

Jakost je míra, ve které produkt uspokojuje potřeby uživatelů. Lze ji proto stanovit až po ukončení vývoje. To však bývá již pozdě na nápravu, jakákoliv změna v této fázi je velice drahá. Při vývoji software se vyplatí dodržovat následující zásadu: Testuj ihned, jakmile je co testovat. Pro měření a hodnocení jakosti můžeme tento slogan rozšířit na: Jakost hodnoť, jakmile je co hodnotit.

Strana: 22

Deset důvodů pro web content management

Každá společnost vlastní informace, dokumenty, multimédia či databáze v elektronické podobě, a pokud chce dobře fungovat, měla by je nějakým řízeným způsobem spravovat a využívat. Klíčovým se stává spolehlivé uložení takovýchto informací, tedy bezpečné uložení se zabezpečením proti neoprávněnému přístupu a proti ztrátám dat, a také zajištění efektivního přístupu k nim.

Strana: 38

Jak udržet firemní web pod kontrolou?

Objem informací umisťovaných na intranet a extranet roste geometrickou řadou a má často tendenci vymykat se kontrole a přehlednosti. Doba stručných, v podstatě jen kontaktních stránek z dob počátků internetu je nenávratně pryč. Uživatel internetu vyžaduje konzistentní, přehledný a jednoduchý on-line informační servis. Pokud vaše firemní webová prezentace obsahuje vše potřebné, a to v aktuální a přehledné podobě, máte jedno konkurenční eso v rukávu!

Strana: 40

Přepínače obsahu a load balancing

Pro dosažení vysoké úrovně zabezpečení svých sítí mají firmy bezpočet možností, pokud jde o šíři nabídky nejrůznějších bezpečnostních produktů. Výběr toho správného však zdaleka není jediným aspektem, s nímž je třeba se vyrovnat. Záplava obsahu zahlcuje bezpečnostní systémy ve firmě a ohrožuje tak probíhající procesy a operace nebo ovlivňuje produktivitu uživatelů. Tuto situaci lze řešit využitím moderních produktů – přepínačů obsahu pracujících na sedmé, tedy aplikační vrstvě.

Strana: 48

Novinky mezi LCD monitory

Současný trh s počítačovými monitory je doslova zaplaven plochými LCD displeji, které již pronikly prakticky do všech oblastí výpočetní techniky (a nejen té výpočetní). Jsou samozřejmou součástí řady pracovišť a lze očekávat, že tam, kde dosud slouží klasické monitory s vakuovou obrazovkou, budou i tyto dříve či později nahrazeny plochými panely pro jejich nesporné přednosti. Typů pracovních prostředí a požadavků uživatelů je však mnoho a tomu také odpovídá široká nabídka produktů.

Strana: 66


Vyprodáno

Helios
- inzerce -