facebook
Exkluzivní partner sekce
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
 

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
Partneři webu
K2 atmitec
IT SYSTEMS 6/2019 , Cloud a virtualizace IT

Přejděte na deset gigabitů!

Konektivita 10GbE už je dostupná i pro malé kancelářeKonektivita 10GbESítě s rychlostí 10GbE již nejsou výsadou jen pro špičkové korporátní sítě a datová centra. Díky dostupným zařízením a řešením 10GbE od společnosti QNAP mohou i malé podniky a dokonce i domácí uživatelé upgradovat své síťové prostředí tak, aby mohli využívat výhody sítí 10GbE.


Nabídka QNAP pro sítě 10GbE

Díky nabídce zařízení NAS s integrovanou, nebo volitelnou konektivitou 10GbE, vlastních síťových adaptérů a přepínačů je společnost QNAP univerzálním dodavatelem všeho, co potřebujete pro vytvoření vlastního prostředí 10GbE.

Řešení 10GbE pro zařízení NAS

Společnost QNAP poskytuje celou řadu zařízení NAS s přípravou na 10GbE. QNAP má rozsáhlou nabídku řešení NAS splňujících širokou škálu uživatelských potřeb, zkonstruovaných s počtem pozic od 1 do 30, s různými fyzickými formáty od desktopovou po rackovou montáž, a určených pro podniky, pracovní skupiny i uživatele v domácnostech. Příkladem je NAS zařízení TES-1885U pro montáž do racku s integrovanou konektivitou 10GbE vhodné pro aplikace kritické z hlediska provozu, nebo vysokokapacitní stolní NAS zařízení TS-1685 s 16 pozicemi a výjimečným výkonem. Integrovanou 10GbE konektivitu ovšem má i oceněné zařízení NAS pro malé kanceláře a domácí uživatele TVS-951X, nebo cenově příznivý NAS TS-332X se třemi pozicemi a třemi integrovanými sloty M.2 SSD.


Síťové adaptéry 10GbE

Společnost QNAP poskytuje také síťové adaptéry 10GbE PCIe i Thunderbolt 3 jako možnosti připojení pro NAS, pracovní stanice, servery a notebooky. Například rozšiřující karty PCIe řady QM2 přidávají QNAP NAS zařízením podporu M.2 SSD a 10GbE konektivitu. Kombinací M.2 SSD a konektivity 10GbE v jednom řešení napomáhá QM2 zlepšit celkový výkon NAS a nabízí dostupný upgrade pro přechod na sítě 10GbE. Pro upgrade počítačů na 10 GbE síť je pak určena síťová rozšiřující karta QXG-10G1T. Pro počítače a notebooky vybavené rozhraním Thunderbolt 3 nabízí QNAP externí přenosné síťové adaptéry, které zajišťují počítačům Mac nebo Windows velmi rychlou síťovou konektivitu 10GbE.


Přepínač 10GbE

Neřízený přepínač od společnosti QNAP umožňuje velmi jednoduše vylepšit síťové prostředí za nákladově efektivní cenu. QNAP QSW-1208-8C je neřízený přepínač s 12 porty pro 10GbE, který podporuje normy 10GBASE-T a NBASE-T, díky čemuž je možno využívat vyšší síťové rychlosti se stávajícími kabely kat. 6 a 6a. V závislosti na typech a délce kabelů lze dosáhnout různých rychlostí pro datové přenosy. Zařízení QSW-1208-8C je přirozeně také zpětně kompatibilní, takže lze připojit i starší zařízení. Dvanáctiportový přepínač QSW-1208-8C nabízí čtyři porty SFP+ (optické vlákno) a osm kombinovaných portů SFP+/RJ45 (měď) pro uspokojení různých potřeb připojení. Kapacita přepínání modelu QSW-1208-8C je 240 Gb/s, což zaručuje úplný potenciál pro každý port. Model QSW-1208-8C je ideálním prvním krokem pro vylepšení sítě na podporu připojení 10GbE.

 

Chcete získat časopis IT Systems s tímto a mnoha dalšími články z oblasti informačních systémů a řízení podnikové informatiky? Objednejte si předplatné nebo konkrétní vydání časopisu IT Systems z našeho archivu.

Inzerce

Jak prostřednictvím SD-WAN zvýšit bezpečnost sítě

CiscoSD-WAN síť přináší řadu známých výhod. Málokdo si ale uvědomuje, že jejím nasazením získává síť automaticky vyšší úroveň zabezpečení. Tedy za předpokladu, že všechny důležité síťové bezpečnostní prvky jsou integrovány přímo do architektury řešení SD-WAN.