facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
 

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
Partneři webu
Dialog 3000Skylla
IT SYSTEMS 12/2020 , ITIL – Řízení IT

Jak bude vypadat budoucnost firemního IT?

Blíží se 15. výroční konference itSMF CZ

Ing. Jaroslav Rokyta


itSMF CZSotva jsme stačili zpracovat poznatky a dojmy ze 14. konference, už jsou v plném tempu přípravy té 15. Ústředním tématem minulé konference byla nová verze ITILu, tj. ITIL4. Uskutečněné přednášky, workshopy i panelové diskuse přinesly mnoho dalších otázek o tom, jakým směrem se budou vyvíjet IT služby v nejbližší budoucnosti a čím bude tento vývoj tažen. To jednoznačně určilo zaměření konference nadcházející.


Do poslední chvíle jsme optimisticky doufali ve standardní průběh konference v příjemném prostředí některého pražského centra. Leč koronavirus rozhodl za nás, že 15. výroční konference itSMF CZ proběhne online ve formě dvou paralelních streamů ve čtvrtek 21. ledna 2021 a v pátek 22. ledna 2021, vždy od 9:00 do 13:00 hodin.

Program konference je připraven ve spolupráci se sdruženími CACIO, itSMF International a itSMF Slovakia.

Konference si klade za cíl přinést odpovědi na otázky:

 • Jak bude vypadat budoucnost firemního IT?
 • Jak se změnil a ještě bude měnit IT Service Management (ITSM) a IT Operations?
 • Jak IT pomáhá byznysu v době (po)koronavirové?
 • Jak dokáže IT pomoci v digitální éře podnikání?
 • Jaké jsou hlavní bariéry digitální transformace?
 • Jaké jsou novinky a trendy v řízení IT služeb?
 • Jakou roli hraje Cyber Security v řízení IT služeb?

Během první poloviny roku 2020 většina organizací nasadila více inovací v oblasti informačních a komunikačních technologií než za několik předchozích let dohromady. Je dobře si neustále připomínat, že za úspěchem v každém podnikání stojí skvělá práce skvělých lidí, které jste získali a investovali do jejich odborného rozvoje. Úspěch v ITSM je v těsném souladu se čtveřicí „lidé, procesy, partneři, technologie“ (v tomto pořadí). Nyní, více než jindy, platí, že příležitost a potřeba (dnes dokonce nutnost) provádět účinné a hospodárné změny prostřednictvím produktů, služeb a zcela nových přístupů nikdy nekončí! Tímto je dána budoucnost ITSM a provozu IT, kterou lze charakterizovat jako „vhodné pro daný účel“ (fit-for-purpose).

V poskytování a podpoře IT služeb se právě teď děje ohromné množství změn. Mění se používané technologie, obchodní modely, zvyky uživatelů, priority zákazníků. Co nikdy nešlo, najednou jít musí, co bylo nepředstavitelné, je nyní samozřejmé. IT organizace a poskytovatelé služeb musí pochopit, zvažovat a předvídat trendy v podnikání i v IT, aby zůstali pro své zákazníky relevantní.

Program a přednášející

Konference bude mít dva hlavní přednáškové bloky:

 • Digitální transformace
 • ITSM trendy 2021

Svou účast potvrdili zajímaví řečníci, kteří se podílejí na rozvoji ITSM na mezinárodním poli IT. Mimo jiné je mezi nimi i Paul Wilkinson (ředitel a vlastník GamingWorks.nl), George Westerman (světově uznávaný myšlenkový lídr v oblasti transformace a konkurenční výhody prostřednictvím technologických inovací), Robert S. Falkowitz (generální ředitel společnosti Concentric Circle Consulting), Aleš Špidla (prezident Českého institutu manažerů informační bezpečnosti), Vladimír Kufner (seniorní procesní architekt v oblasti podnikové architektury a procesní governance ve společnosti T-Mobile), Rob Akershoek (IT4IT & DevOps Architekt ve společnosti Fruition Partners | Northern & Central Europe), Jan Zadák (donedávna jeden z celosvětově nejvýše postavených českých manažerů), Martin Vitouš (přední odborník, konzultant a školitel v oblastech strategického, projektového, procesního a osobního řízení převážně se zaměřením na oblast IT).

Záštitu 15. výroční konference itSMF CZ poskytli:

 • Prof. Ing. Jiří Voříšek, CSc.,
  Prof. Ing. Jiří Voříšek, CSc.pedagog a vědec v oblasti SSME (Service Science Management and Engineering), strategického řízení informačních systémů, systémové integrace, metodiky vývoje a provozu IS/ICT a outsourcingu IS/ICT.
 • Ing. Vladimír Dzurilla, Dip Mgmt,
  Ing. Vladimír Dzurilla, Dip Mgmtgenerální ředitel Státní pokladny Centra sdílených služeb, s. p., poradce předsedy vlády pro oblast ICT a digitalizaci, zmocněnec vlády pro oblast IT a digitalizace.
Ing. Jaroslav Rokyta Ing. Jaroslav Rokyta
Autor článku je členem představenstva sdružení itSMF CZ.
Chcete získat časopis IT Systems s tímto a mnoha dalšími články z oblasti informačních systémů a řízení podnikové informatiky? Objednejte si předplatné nebo konkrétní vydání časopisu IT Systems z našeho archivu.

Inzerce

Žádný systém sám o sobě nic nevyřeší

IT Systems 4/2021V aktuálním vydání IT Systems opět najdete spoustu novinek ze světa informačních technologií a inspirace, jak je využít pro rozvoj vaší firmy nebo organizace. Mapujeme aktuální trendy v digitalizaci stavebnictví, vybavení pro kontaktní centra a service desky. Věnujeme se řízení práce na dálku a onboardingu zaměstnanců v době covidu, řízení projektů a hybridnímu cloudu. Významným tématem je jako vždy zajištění kybernetické bezpečnosti – konkrétně zabezpečení ICS, důsledky kauzy Exchange, DDoS útoky a bezpečnost mobilních zařízení.

Helios
- inzerce -