facebook
Exkluzivní partner sekce
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
Tiskárna Brno (CCB)
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Stavebnictví

clanky Stavebnictví: články

Jeden svět nestačí

aneb Informační systém ve stavebnictví

Jeden svět nestačí
V dnešní době už skutečně neexistuje firma, která by se při své činnosti mohla obejít bez informačního, či alespoň ekonomického systému. A to bez ohledu na oblast podnikání, nebo jak se říká branži. Existují však také firmy, kterým nestačí jeden ERP systém. Kromě něj potřebují ještě speciální software, který by řešil specifické požadavky jejich branže, případně navíc specifika konkrétní firmy. Typickým oborem, který takové požadavky má, je stavebnictví.
Vedle sebe tady vlastně existují dva světy. Svět ekonomický, který je ve stavebních firmách velmi podobný kterékoli jiné společnosti shodné velikosti. Druhý je světem stavařů s množstvím ... více »

Přínosy harmonogramu zakázky

při plánování lidských zdrojů a cash flow

Přínosy harmonogramu zakázky
V inženýrských a zakázkově orientovaných společnostech hraje při zpracování obchodních případů v informačním systému důležitou roli harmonogram zakázek. Jeho vytvoření může být u některých zakázek přímo vyžadováno zákazníkem. Pokud tomu tak není, většinou se harmonogram pro jiné zakázky nezpracovává. Přitom existence celkového plánu za všechny zakázky může být důležitým zdrojem informací pro realizační týmy, plánovače zdrojů, a především pro management společnosti.
V prvotní fázi potenciální zakázky, kdy se společnost rozhoduje, zda je schopna novou zakázku zrealizovat, představuje dostatečný přehled o obsazenosti kapacit a dostupnosti z... více »

RED Online

Řešení na platformě Microsoft Dynamics NAV pro developery

RED Online
Development ve stavebnictví zaznamenal během hospodářské recese významný pokles, ať už hovoříme o stavbách pro komerční využití, nebo pro rezidenční bydlení. Přesto, nebo právě proto mohou nyní developeři využít tento „oddechový čas“ k automatizaci a zefektivnění stávajících procesů a posílit tak svou konkurenceschopnost pro období oživení poptávky po stavebních projektech. Bohužel se k takovému kroku na trhu nenabízí mnoho softwarových řešení a k tomu ještě na různých úrovních zpracování, kvality i funkčního zaměření. Představme si proto zajímavé oborové řešení s velkými ambicemi na platformě Microsoft Dynamics.
... pokračování na ERPforu »

ERP systémy pro projektově orientované podnikání

ERP systémy pro projektově orientované podnikání
Spektrum firem realizujících projekty či poskytujících služby je velmi široké a řadí se sem zejména stavební firmy, architektonické kanceláře, právní a konzultační společnosti, mediální či reklamní agentury, úklidové, personální či bezpečnostní agentury nebo jakékoliv firmy, jejichž podstatná část činnosti je poskytována jejich lidmi přímo u zákazníků. Vhodný informační systém by těmto firmám měl umožňovat sledovat správně ziskovost jejich zakázek, podchytit komplikované smluvní vztahy, správně kalkulovat očekávané výnosy ze zakázek a přesně sledovat finanční, lidské i materiálové náklady a výnosy.
... pokračování na ERPforu »
akce

Hlad po projektovém řízení roste

Hlad po projektovém řízení roste
Moderní doba přináší výrazné změny ve všech odvětvích trhu, a o výrobním průmyslu to snad platí dvojnásob. Mění se nejen způsob plánování zdrojů, ale i řízení samotné výroby a odbytu. Vše se nese ruku v ruce s potřebou efektivnějšího hospodaření. Protože největších úspor lze dosáhnout v oblasti produkčního procesu, začíná se stále více prosazovat projektové řízení, které dokáže efektivnímu plánování všech zdrojů nejlépe rozkrýt rezervy jednotlivých úseků výrobního procesu.
Projektové řízení se stává stále více potřebným nástrojem, s jehož pomocí je možné zachytit veškeré činnosti související s určitým projektem, včetně nákupů, nákladů, ... více »

Pomůže software snížit náklady na údržbu?

Pomůže software snížit náklady na údržbu?
Správa a údržba majetku je ve své podstatě pro organizaci pouze nákladová položka a v současné době, kdy je více než kdy dříve nutné snižovat veškeré náklady, je nutné snížit i náklady na údržbu. Jak? Výši nákladů na údržbu ovlivňuje několik aspektů – cena energie, výběr a správné využití používaných technologií a lidé, kteří se o údržbu starají. Dosáhnout optimální výše provozních nákladů a přitom zajistit kvalitu poskytovaných služeb je úkolem facility manažera. Vítaným nástrojem pro optimalizaci nákladů pak může být vhodný výběr softwarové aplikace určené pro facility management.
Kdy je možné ušetřit za údržbu? Je možné ovlivnit nákl... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3
Ceník inzerce portálu SystemOnLine