facebook
Exkluzivní partner sekce
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
 

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
Partneři webu
Dialog 3000Skylla
ERP Systémy II , ERP systémy

abas Business Software – flexibilní ERP řešení na českém trhuJiž více než dvacet pět let poskytuje svoje služby v oblasti ERP systémů německá společnost ABAS Software AG z Karlsruhe. Prostřednictvím sítě více než padesáti obchodních partnerů a poboček po celém světě distribuuje pod obchodní značkou abas Business Software informační systémy abas ERP, abas Distribution a abas eB.


Součástí této sítě se letos stala česká pobočka abas business solutions s.r.o. Tuzemští zákazníci tak dostávají plnou a přímou podporu a čeština se stává dalším, již 28. plně podporovaným jazykem v systému.

Flexibilní IT řešení pro střední společnosti

Abas Business Software je zaměřen na potřeby firem střední velikosti. V tomto segmentu nabízí kompletní rozsah funkcí, jejichž členění odpovídá strukturování vnitropodnikových procesů ve středních firmách. Nedílnou součástí je i podrobné definování oprávnění uživatelů. Snadné přizpůsobení požadavkům zákazníka a dostatečný výkon databázového stroje přinášejí výhody zejména firmám střední velikosti (s padesáti až pěti sty zaměstnanci), ale vyhoví i menším společnostem se zaměřením na prodej, včetně e-shopu, a větším průmyslovým podnikům. Systém již v základu podporuje oblast dodavatelů automobilového průmyslu.

Editace produktu

 

ERP ve výrobních podnicích

Abas ERP poskytuje rozsáhlé spektrum funkcí pro výrobní podniky – bez ohledu na to, zda se jedná o kusovou nebo sériovou výrobu či práci se šaržemi. Společnosti pracující na jednorázových zakázkách stejně jako průmyslové podniky se mohou spolehnout na abas Business Software. Součástí standardní verze je plná funkcionalita systému pro činnost podniků, která může být snadno a flexibilně upravena pro potřeby podniku nebo specifického odvětví trhu. Ke klíčovým oblastem patří správa zákazníků a dodavatelů, CRM, správa materiálu, polotovarů a výrobků, nákup a prodej, skladové hospodářství, logistika, expedice, kapacitní plánování, výroba a sběr výrobních dat, nákladové, finanční a korporátní účetnictví, reporting a statistiky.

ERP pro oblast služeb, obchodní a distribuční společnosti

Řada služeb a funkcí podporujících obchodní procesy, jako plánování distribuce a nákup s využitím předpokládaných doručovacích lhůt, dělá z abas Distribution ideální nástroj pro sledování a řízení pohybu zboží v distribuční síti. Společnosti používající abas Distribution mohou lépe sledovat stavy zásob, zvýšit včasnost doručování, optimalizovat informační toky ve společnosti, snížit náklady a zákazníkům poskytnou kvalitnější služby.

Capacity planning

 

eBusiness

Abas eB je aplikace určená pro přístup prostřednictvím internetového prohlížeče. Na základě ready-made webové aplikace si mohou uživatelé vytvořit vlastní řešení dle svých potřeb a představ. Kompletní abas ERP systém s databází, plnou funkčností a datovým rozhraním pracuje na pozadí používané aplikace.

Krátká implementace

Jasná struktura abas Business Software a důmyslná implementační strategie výrazně zkracuje dobu zavedení systému a umožňuje jeho rychlé a hladké začlenění do procesů a datových toků společnosti včetně vazby na stávající systémy a programové vybavení. Individuální systém školení pro klíčové i řadové pracovníky v průběhu implementace usnadňuje plynulý přechod do ostrého provozu a okamžité plné využití systému abas ERP. Zkušenosti z realizací ukazují zkrácení instalační doby o přibližně dvacet pět procent a ROI (návratnost investice) je dosažena ve významně kratším čase.

Linux, Unix, nebo Windows?

Který operační systém je pro vaše IT nejvhodnější? Abas Business Software je nezávislý na platformě, můžete si vybrat: Linux, Unix, nebo Windows. ABAS podporuje open source systém Linux od roku 1995, zhruba osmdesát procent z více než 2 100 instalací ABAS je postaveno na bázi serverů s Linuxem.
Abas poskytuje také uživatelsky příjemné grafické prostředí pro klienty na platformě Windows (sedmdesát procent uživatelů) nebo Linux, a to nezávisle na použitém serverovém prostředí.

Multi-level BOM

 

Uživatelsky příjemný

Jednotné prostředí klientského uživatelského rozhraní abas Business Software se systematickou strukturou obrazovek, polí a tabulek, s podporou on-line helpu a modulární funkční architekturou umožňuje po krátkém zaškolení spolehlivou, intuitivní a efektivní práci.

Zákaznické úpravy, flexibilita a stále aktuální software

Celkem 115 vývojářů v centrále společnosti a týmy programátorů obchodních partnerů každoročně vydávají novou verzi, ve které je aktualizováno třicet procent programového kódu, a rozšiřují funkcionalitu o nové technologie a trendy. Díky jedinečné architektuře systému a důmyslnému datovému rozhraní lze operativně upravit funkčnost systému o zákaznické událostní procedury, nebo celé programové moduly. Podpora všech standardních formátů (EDI, XML, ODBC, DDE, EDP, MS Office, Open Office a dalších) a otevřená architektura umožňuje komunikaci s dalšími aplikacemi. Nezávislost na platformě umožňuje použití vlastního programovací nástroje FOP nebo externích scriptů například v Javě. Investice do abas Business Software se tak stává spolehlivou a efektivní volbou pro budoucnost.

Služby prověřené uživateli, poměr cena/výkon

Řada studií mezi uživateli ERP systémů dlouhodobě řadí programové produkty abas Business Software na první místa v kategoriích uživatelské spokojenosti poskytovaných služeb a poměru mezi cenou a výkonem (ERP Study – Konradin Publisher). Ve srovnání portálu Benchpark.de drží ABAS nejvyšší příčky mezi ERP poskytovateli skupiny B (řešení pro střední společnosti). Použití open source systému Linux výrazně snižuje nároky na cenu hardwaru serveru při zachování výborného výkonu a operačního systému.

Manažerské nástroje

Silnou stránkou abas Business Software jsou manažerské nástroje – infosystémy – které přinášejí přehledné a ucelené reporty, analýzy a statistiky ze všech oblastí spravovaných systémem. Ve spolupráci s abas Portal lze pro manažery připravit přehledné dashboardy, které na základě jediného pohledu informují o aktuálním stavu, pouhým kliknutím je pak možné přecházet k detailnějším analýzám.

Chcete získat časopis IT Systems s tímto a mnoha dalšími články z oblasti informačních systémů a řízení podnikové informatiky? Objednejte si předplatné nebo konkrétní vydání časopisu IT Systems z našeho archivu.

Inzerce

Význam automatizace a digitalizace v post-pandemickém světě

IT Systems 6/2020V aktuálním vydání IT Systems se věnujeme především roli digitálních technologií v post-pandemickém světě. Zatímco se život postupně vrací do normálu, podniky se musí pustit do sanace škod a začít revitalizovat své provozy a procesy. Pandemie připravila pro mnohé firmy intenzivní zatěžkávací zkoušku. Současně ale jasně ukázala, čemu by podniky měly věnovat pozornost, aby svou provozuschopnost zabezpečily i do budoucnosti.