facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přihlášení SystemNEWSPřehledy
 
Tematické seriály

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 
Nové!

RPA - automatizace procesů

Softwaroví roboti automatizují obchodní procesy.

články >>

 
Nové!

IoT – internet věcí

Internet věcí a jeho uplatnění napříč obory.

články >>

 
Nové!

VR – virtuální realita

Praktické využití virtuální reality ve službách i podnikových aplikacích.

články >>

 
Nové!

Bankovní identita (BankID)

K službám eGovernmentu přímo z internetového bankovnictví.

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
 
Partneři webu
IT SYSTEMS 12/2021

TCL 10 TABMAX

Štíhlý tablet se skvělým poměrem ceny, kvality a výbavy

-red-


TCL 10 TABMAXZnačka TCL se na našem trhu prosadila především v segmentu televizorů a mobilních telefonů, ale nabízí zde také několik table­tů, které mají velmi dobrý poměr ceny, kvality a výbavy. Rozhodně stojí za povšimnutí. Jeden z nich jsme pro vás otestovali.


Pro krátký redakční test jsme si vybrali model TCL 10 TABMAX. Jde o lehký (465 g), štíhlý (0,77 cm) a elegantní tablet, který má tenké rámečky, díky čemuž obrazovka zabírá celých 83,5 % čelní strany zařízení. Díky zdrsnělé zadní straně se tablet velmi dobře drží v jedné ruce a neklouže. Přestože se jedná o relativně dostupný tablet, jeho design odpovídá spíše prémiové kategorii.

Ve své cenové kategorii také nabízí TCL 10 TABMAX nadprůměrně kvalitní obraz. Základem je výborný 10palcový IPS displej s rozlišením Full HD+ (2 000 × 1 200, hustota 225 ppi). Kvalitě zobrazení navíc pomáhá technologie TCL NXTVISION, která vylepšuje barvy, kontrast a detaily. Optimalizuje také zobrazení pro různé typy obsahu a prostředí. Nabízí např. režim sledování videa nebo režim vylepšující čitelnost na přímém světle. Umožňuje i manuálně nastavit barevné podání a teplotu barev, což u levnějších tabletů není obvyklé. Nechybí ani režim filtrující modré světlo, aby bylo používání tabletu pohodlnější ve večerních hodinách.

TCL 10 TABMAX

Výkon testovaného tabletu je velmi dobrý, ale na rozdíl od displeje dosahuje spíše průměrné úrovně. TCL 10 TABMAX je vybaven osmijádrovým procesorem Mediatek MT8788A (2 GHz) v kombinaci se 4 GB operační paměti, což zaručuje dostatek výkonu pro opěrační systém Android 10 i většinu aplikací, ovšem s minimální rezervou. Interní úložiště má kapacitu 64 GB, a navíc lze prostor pro ukládání dat rozšířit využitím paměťové microSD karty až o dalších 256 GB.

Velkou předností tabletu je baterie s obří kapacitou 8 000 mAh, díky níž můžete na jedno nabití sledovat až 8 hodin online videí nebo až 5 hodin hrát hry. Pomocí 18W nabíječky lze baterii do 30 minut nabít na 21 % a za 4 hodiny na maximum.

Tablet TCL 10 TABMAX má také dvě velmi dobré kamery. Videohovory nebo skupinovou komunikaci ve vysokém rozlišení zajistí přední 8Mpx kamera a pokročilý systém dvou mikrofonů, který zachytí váš hlas a přitom účinně eliminuje okolní hluk. Pro pořizování fotek a videí je určena zadní 13Mpx kamera, která sice nedosahuje kvality dnešních mobilů, ale mezi tablety ve své cenové kategorii patří k těm nejlepším. Ve výbavě tabletu nechybí GPS, akcelerometr a gyroskop. Pro připojení lze využít WiFi a Bluetooth 5.0.

TCL 10 TABMAX

Pokud budete tablet sdílet s dětmi, bude vás zajímat, že při aktivaci dětského režimu tablet upozorní uživatele, pokud má oči ve vzdálenosti menší, než je 25 cm od obrazovky. Rozsáhlé funkce rodičovské kontroly navíc dovolují omezit dítěti používání tabletu na určitý čas, naplánovat mu přestávky nebo nastavit seznam povolených webových stránek.

Z pohledu českého trhu je nedostatkem tabletu TCL 10 TABMAX špatná dostupnost originálního příslušenství, které může být pro některé uživatele důležité.

TCL 10 TABMAX se u nás prodává v barvách Frost Blue a Space Gray za cenu od 4 990 Kč s DPH. Model s LTE je zhruba o tisíc korun dražší.

Chcete získat časopis IT Systems s tímto a mnoha dalšími články z oblasti informačních systémů a řízení podnikové informatiky? Objednejte si předplatné nebo konkrétní vydání časopisu IT Systems z našeho archivu.


Inzerce

JELÍNEK interiér roste bezpečně s Kerio Control a Kerio Connect

JELÍNEK interiérJELÍNEK interiér je přední výrobní společností, která dodává kom­plet­ní vybavení interiérů včetně nábytku, schodišť, zábradlí, dveří, podlah, obkladů a dalších interiérový ch prvků. Vše vyrábí a kompletně montuje po celé ČR a SR. Zaměřuje se jak na standardní konfekční vý robu, tak na unikátní zákaznické návrhy ve spolupráci s bytovými architekty a designéry.