- Přehledy IS
- APS (25)
- BPM - procesní řízení (23)
- Cloud computing (IaaS) (10)
- Cloud computing (SaaS) (30)
- CRM (51)
- DMS/ECM - správa dokumentů (19)
- EAM (17)
- Ekonomické systémy (68)
- ERP (87)
- HRM (28)
- ITSM (6)
- MES (33)
- Řízení výroby (53)
- WMS (30)
- Dodavatelé IT služeb a řešení
- Datová centra (25)
- Dodavatelé CAD/CAM/PLM/BIM... (40)
- Dodavatelé CRM (36)
- Dodavatelé DW-BI (50)
- Dodavatelé ERP (80)
- Informační bezpečnost (43)
- IT řešení pro logistiku (47)
- IT řešení pro stavebnictví (25)
- Řešení pro veřejný a státní sektor (27)
CRM systémy
Plánování a řízení výroby
AI a Business Intelligence
DMS/ECM - Správa dokumentů
HRM/HCM - Řízení lidských zdrojů
EAM/CMMS - Správa majetku a údržby
Účetní a ekonomické systémy
ITSM (ITIL) - Řízení IT
Cloud a virtualizace IT
IT Security
Logistika, řízení skladů, WMS
IT právo
GIS - geografické informační systémy
Projektové řízení
Trendy ICT
E-commerce B2B/B2C
CAD/CAM/CAE/PLM/3D tisk
Přihlaste se k odběru zpravodaje SystemNEWS na LinkedIn, který každý týden přináší výběr článků z oblasti podnikové informatiky | ||
Monitor AOC Q27P3CW si skvěle rozumí s notebookem a prací na dálku
Monitor AOC Q27P3CW, který jsme měli možnost několik týdnů testovat v naší redakci, je předurčený pro hybridní styl práce. Je to výborný monitor pro uživatele, kteří pracují na notebooku, nebo kombinují notebook a stolní počítač. Nabízí kvalitní obraz, široké možnosti připojení včetně rychlého dokování notebooku přes USB-C a má vestavěnou kameru s podporou funkce Windows Hello. Je tak skvěle přizpůsobený pro hybridní styl práce a je výbornou volbou pro firmy, ale zejména pro domácí kanceláře.
Jak už modelové označení Q27P3CW napovídá, jde je 27″ monitor s klasickým a z mého pohledu velmi elegantním designem s tenkými rámečky po stranách, díky čemuž působí velmi štíhle a výborně zapadne do interiéru kanceláře nebo pracovního koutku. Bezrámečkový design navíc usnadňuje práci při vytvoření konfigurace několika monitorů vedle sebe.
Zaměření na kancelářské využití monitoru odpovídá i jeho rozlišení QHD (2 560 x 1 440), které je pro práci s běžnými kancelářskými aplikacemi výhodnější než rozlišení Ultra HD, za které si připlatí grafici. Díky použitému IPS displeji nabízí testovaný monitor široké pozorovací úhly a dosahuje špičkový jas 350 nitů. Zvlášť pochválit bych chtěl antireflexní povrch obrazovky. Velmi dobře eliminuje nepříjemné odlesky, které na lesklých displejích ruší při práci.
Monitor AOC Q27P3CW není určen grafikům, má jen 8bitovou barevnou hloubku a v dané kategorii nabízí relativně dobrý rozsah barev 114 % sRGB, 93,2 % DCI-P3 a 84,6 % Adobe RGB. Na kategorii kancelářských monitorů má AOC Q27P3CW nadprůměrnou obnovovací frekvenci 75 Hz, která v kombinaci s nízkou dobou odezvy 4 ms umožňuje využít monitor i pro příležitostné hraní her. V domácnostech tak může plnit roli všestranného monitoru pro práci i zábavu.
Monitor AOC Q27P3CW má flexibilní stojan, který umožňuje ergonomické nastavení displeje do optimální polohy pro daného uživatele, což by mělo být samozřejmostí u každého monitoru pro dlouhodobou práci. Otočný kloub na zadní straně umožňuje naklopení monitoru o –5° až +35° a otáčení až do režimu pivot. Důležitá je i možnost nastavení výšky v širokém rozsahu. Také zmíněnou integrovanou webovou kameru s rozlišením 2 MP lze během videokonferencí natočit do optimálního úhlu, nebo zcela otočit dolů, pokud ji zrovna nevyužíváte a chcete mít větší pocit soukromí.
Pro ochranu zdraví jsou kromě ergonomického nastavení polohy monitoru důležité i použité technologie Flicker Free, která zabraňuje nepříjemnému problikávání obrazu, a technologie Low Blue Light, která blokuje škodlivé paprsky modrého světla, aniž by ovšem došlo k ovlivnění barev obrazu. Nejde tedy o nějaký softwarový filtr, po kterém obrazovka pohasne jako v nočním režimu.
K hlavním přednostem monitoru AOC Q27P3CW patří široké možnosti připojení. Záda monitoru obsahují širokou škálu portů, kterou můžete použít pro připojení monitoru. K dispozici je dvojice konektorů HDMI 1.4 a dva DisplayPorty 1.2. Záda monitoru obsahují také 3,5mm audio jack pro připojení sluchátek a USB rozbočovač pro připojení (dokování) notebooku jediným kabelem přes konektor USB-C, který přenáší obraz, zvuk i data a současně zajistí i nabíjení výkonem až 65 W. Notebook lze takto připojit i do sítě LAN přes konektor RJ45, který je rovněž k dispozici.
Integrovaný USB rozbočovač se dvěma konektory USB-A (USB 3.2 Gen 1) zezadu a dvěma z boku monitoru je velmi praktický nejen pro dokování notebooku, ale usnadňuje i připojení různých periferií a optimalizaci kabeláže na stole. Navíc boční porty jsou snadno přístupné a nahmatáte je, aniž byste se na ně museli podívat, což se hodí například pro připojení flash disku.
Na závěr ještě dodejme, že integrované reproduktory (5 W + 5 W) nejsou u monitoru AOC Q27P3CW jen pro parádu a nabízí relativně kvalitní zvuk pro kancelářské využití. Např. při videokonferencích se na ně můžete spolehnout a nemusíte řešit externí ozvučení.
Monitor se v době testování prodával za cenu kolem 6 600 Kč (včetně DPH), což je za takto skvěle vybavený a kvalitní monitor výborná cena. Proto jsme se rozhodli monitoru AOC Q27P3CW udělit redakční ocenění za poměr cena/výkon.
18.9. | Virtuální konference "Směrnice NIS 2 a nová legislativa:... |
25.9. | Cyber Attacks 2024 |
8.10. | IT mezi paragrafy 2024 |
10.10. | Synology Experience Day 2024 Praha |
16.10. | Konference Future of Cyber |
Formulář pro přidání akce