System4U
facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
 

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
Partneři webu
K2 atmitec
IT SYSTEMS 11/2020

Vynikající monitor do vaší (domácí) kanceláře

Recenze monitoru AOC Q27P2Q

Ing. Lukáš Grásgruber


AOC Q27P2QKrátce po testu skvělého 4K monitoru AOC U2790PQU jsme měli možnost vyzkoušet další 27" monitor AOC. Také monitor Q27P2Q je určený pro profesionální uživatele, ovšem oproti předchozímu testovanému modelu má rozlišení „jen“ QHD, které je cenově dostupnější a v poměru cena/výkon je tak výhodnější do kanceláří i domácností, které dnes často plní stejnou roli.


AOC Q27P2Q
Velmi tenké rámečky kolem displeje AOC Q27P2Q jsou nejen elegantní, ale také usnadňují využití konfigurace tvořené několika monitory.

Kvalita a ergonomie na prvním místě

Monitor AOC Q27P2Q je navržen pro profesionální uživatele a má všechny předpoklady k tomu, aby se na něm dobře pracovalo. Je vybaven 27" IPS panelem, který nejen umožňuje široké pozorovací úhly (178°/178°), ale především má výbornou kvalitu obrazu. Ostrost, homogenita, rozsah a kvalita barevného podání jsou u testovaného monitoru na vysoké úrovni a v dané kategorii nadprůměrné (displej pokrývá barevný gamut až 123,3% sRGB a až 90,9% DCI-P3). Displej má obnovovací frekvenci 75 Hz a dobu odezvy 4 ms, což jsou údaje, o které se zajímají především hráči, ale je třeba je sledovat i u kancelářského monitoru. Ve srovnání s běžnými 60Hz monitory totiž AOC Q27P2Q dosahuje plynulejšího pohybu kurzoru a odezvy, bez trhání nebo přerušování obrazu. Je to zdánlivá maličkost, ale pro celodenní práci je docela důležitá.

Přidejme k tomu ještě rovnoměrné podsvícení a matný povrch displeje bez rušivých odlesků a odrazů okolního prostředí. Prakticky nutností jsou u profesionálního monitoru také řešení šetrná k očím, jako je režim Low Blue Mode a technologie Flicker-Free. Dostaneme tak perfektní displej pro celodenní práci. Ta ovšem vyžaduje dostatečné pohodlí nejen pro naše oči, ale i pro naše záda. Proto je důležité, že profesionální monitory značky AOC jsou vybaveny ergonomickým stojanem, který je nastavitelný ve třech směrech a především na výšku v dostatečném rozsahu. Snadno tak najdete nejpohodlnější a nejzdravější polohu.

Dodejme ještě, že testovaný monitor je vybaven 4portovým rozbočovačem USB 3.2 a vestavěnými reproduktory 2 × 2 W. Pro připojení počítače nabízí rozhraní VGA, HDMI a DP. Sečteno a podtrženo ‒ monitor AOC Q27P2Q nabízí velmi dobrou kvalitu obrazu a řadu funkcí, které z něj dělají vynikající monitor do kanceláře. A za velmi příznivou cenu. V době testování se monitor prodával za cenu kolem 5 tisíc Kč (bez DPH).

AOC Q27P2QAOC Q27P2Q
Monitor umožňuje naklonění, natočení do stran a nastavení výšky za účelem dosažení ideální polohy pro sledování. • Díky funkci pivot může být monitor AOC Q27P2Q otočen o 180° z režimu zobrazení na šířku do režimu zobrazení na výšku, což je užitečné zejména při jeho používání na DTP pracovištích.

Chcete získat časopis IT Systems s tímto a mnoha dalšími články z oblasti informačních systémů a řízení podnikové informatiky? Objednejte si předplatné nebo konkrétní vydání časopisu IT Systems z našeho archivu.
Sophos


Inzerce

Jste připraveni na budoucnost?

IT Systems 5/2021Pandemie jasně odhalila trend, na který v IT Systems upozorňujeme už řadu let, a sice že role technologií pro rozvoj a přežití firem je nezastupitelná. Dnes již lze dokonce říct, že nastupuje zcela nová éra, kdy spolu firmy soutěží mimo jiné i tím, jak umějí využít technologie. Dokládá to i aktuální studie společnosti Accenture, ze které vyplývá optimistické zjištění, že firmy, které investují do inovací, vyjdou z pandemie ještě silnější.