facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
 

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
Partneři webu
Compas automatizace
IT SYSTEM 12/2002

Podnikové IT na Slovensku

Odborné konference odráží vzestup IT ve slovenské podnikové sféřeV průběhu listopadu se na Slovensku konaly hned dvě významné odborné konference zaměřené na využití informační technologií v podnikové sféře. Jednalo se o den otevřených dveří košické společnosti Novitech a už pátý ročník mezinárodní konference IT3T, kterou tradičně pořádá společnost Softip, letos za významné podpory společnosti Oracle, generálního partnera konference.


Na obou konferencích vystupovala redakce časopisu IT System jako mediální partner. Díky tomu vám v následující fotoreportáži můžeme přinést alespoň letmý pohled na aktuální dění v oblasti IT na Slovensku.

Den otevřených dveří Novitech
Společnost Novitech uspořádala v polovině listopadu den otevřených dveří nejen proto, aby představila vlastní produkty a služby. V průběhu dne měli návštěvníci možnost získat nové poznatky o trendech v oblasti podnikových informačních technologií a systémů, o nových metodách řízení podniků a moderních formách vzdělávání.
 


Den otevřených dveří zahájil prezident společnosti Novitech, Dipl. Ing. Attila Tóth, CSc.


Kim Längstrom z finské společnosti QPR Software prezentoval metodologii Balanced Scorecard a její aplikaci v nástroji QPR ScoreCard, který je součástí softwarového balíku QPR Management Software určeného pro podporu řízení firem.


Na přednášku Kim Längstrom navázal Steven Lugard z holandské společnosti Trag Consultants
a představil softwarový produkt QPR CostControl určený na sledování nákladů, který používá
metodiku ABC (Activity Based Costing).


  Prof. Ing. Ján Porvazník, CSc., který je ředitelem Centra dalšího vzdělávání při Ekonomické Univerzitě
v Bratislavě, prezentoval výhody on-line vzdělávání (e-learningu). Prof. Porvazník s ním má praktické zkušenosti, neboť vede kurz nazvaný "Nová ekonomika" právě prostřednictvím on-line výuky.

Informační technologie třetího tisíciletí
Pátý ročník mezinárodní konference IT3.T (Informační technologie třetího tisíciletí v podnikatelské praxi 2002) uspořádala společnost Softip v krásném prostředí Vysokých Tater. První den konference byl věnován obecným přednáškám o vývoji a trendech v oblasti podnikových informačních technologií, na které navázala panelová diskuse, firemní prezentace a workshopy. Druhý den pokračovala konference řadou přednášek rozdělených do tří sekcí: Podnikový IS 21. století, Trendy IS ve veřejné správě a Slovensko na prahu EU.

Nejen atmosféra konference IT3.T, ale i její odborná úroveň byla bohužel negativně poznamenána několika velmi pesimistickými vystoupeními, jejichž obsahem byla světová hospodářská krize a politická, resp. sociální situace na Slovensku. Velký ohlas sklidila přednáška švýcarského konzultanta slovenského původu, pana Miro Suvady, který se v emotivní prezentaci snažil účastníky konference přesvědčit, že oblast informačních technologií je v totální krizi, která musí skončit krachem většiny významných dodavatelů. Na konferenci, která měla přinést účastníkům nové poznatky o vývoji informačních technologií, jejich významu a možnosti využití v podnikové sféře, bylo takové vystoupení jistě překvapením. O racionálnější vysvětlení současné situace na trhu IT se postarali Ing. Alexander Zvrškovec, předseda představenstva Softipu, a Ing. Jiří Devát, generální ředitel českého zastoupení Microsoftu.

Program druhého dne byl velmi pestrý a zazněli v něm témata jako například využití IS pro řízení údržby a správu majetku, o které přednášel Josef Lacko z firmy Inseko, nebo využití IS pro řízení dodavatelsko-odběratelského řetězce, které popisoval Radim Tvardek ze společnosti U&Sluno. V několika přednáškách bylo prodiskutováno téma outsourcingu IT a téma informační bezpečnosti, které se věnoval například Tomáš Stranyánek ze společnosti Sodat. Problematice datových skladů a řešení manažerských informačních systémů s využitím mobilních technologií se věnoval ve své prezentaci Rostislav Hlosta ze společnosti Dataware.


Doc. Ing. Milan Murgaš, CSc., rektor Univerzity Mateja Bela, hovořil o svých zkušenostech s využitím informačních technologií pro řízení univerzity a představil posluchačům koncepci univerzitního IS.


Vyvrcholením programu prvního dne byla panelová diskuse. Mezi diskutujícími byli (zleva) Alexander Zvrškovec (Softip), Francis Veldeman (Oracle), Jiří Devát (Microsoftu), Branislav Novák a Peter Borák (KPMG) a Miro Suvada.


Ing. Alexander František Zvrškovec, předseda představenstva akciové společnosti Softip.
 

Chcete získat časopis IT Systems s tímto a mnoha dalšími články z oblasti informačních systémů a řízení podnikové informatiky? Objednejte si předplatné nebo konkrétní vydání časopisu IT Systems z našeho archivu.


Inzerce

Webinář: „6 pohledů na bezpečné IT nemocnic“

webinarZaregistrujte se na online webinář, určený nejen IT managerům nemocnic. Dozvíte se v něm vše o zabezpečení uživatelských identit, vícefaktorovém přihlášení či ochraně infrastruktury a cloudů. Akce se koná v úterý 25. května, od 10:00 do 11:30 hod.

Helios