facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
 

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
Partneři webu
CVIS Consulting
IT SYSTEMS 5/2019

Okouzlení na druhý pohled

Recenze monitoru Philips 349P7FUBEB

Ing. Lukáš Grásgruber


 Philips 349P7FUBEBPhilips loni uvedl na trh monitor, kterému jsem dlouho odolával mezi nabídkami produktů k testování. Jde totiž o zakřivený monitor, což je provedení, které jsem měl tradičně spojené pouze s monitory pro multimédia a hry. V kancelářském prostředí nebo na pracovištích profesionálů jako jsou grafici, konstruktéři nebo dispečeři, jsem si zakřivený monitor neuměl představit a jednoznačně bych sem doporučil ploché monitory, nebo jejich kombinaci v případě potřeby velké zobrazovací plochy. Až donedávna. Nakonec jsem totiž vyslyšel doporučení společnosti MMD, která značku Philips na našem trhu distribuuje, a odhodlal se monitor Philips 349P7FUBEB otestovat. A moje předsudky vzaly velmi rychle za své. Philips 349P7FUBEB je totiž výborný monitor, který nabízí skvělý poměr cena výkon, má velkou pracovní plochu, ergonomický stojan s mimořádně velkým rozsahem přizpůsobení, kvalitní obraz, široké možnosti připojení, skvěle se ovládá a nastavuje.


Nebudu ale předstírat, že jsem se do velkého monitoru Philips 349P7FUBEB zamiloval hned. Po vybalení a prvotní instalaci jsem k němu přistupoval s nemalým despektem, ale už za pár hodin jsem si zvykl na velmi široký (21:9) a decentně zakřivený 34“ displej s rozlišením 3440 × 1440 pixelů. Pro většinu aplikací jde o ideální rozlišení, jen grafikům bude asi pár pixelů ke štěstí chybět, jenže za ně by si museli výrazně připlatit. Pro většinu uživatelů bude zvolené rozlišení dostačující a budou se těšit z velmi příznivé ceny monitoru, který aktuálně koupíte za 13 300 Kč bez daně, což je v dané kategorii opravdu skvělá nabídka.

Když jsem zmiňoval kvalitní obraz, měl bych prozradit, že je důsledkem použití panelu MVA s velmi širokými pozorovacími úhly (178/178). Monitor dokáže zobrazit 99,8 % spektra NTSC a 117,3 % spektra sRGB. Maximální jas W-LED podsvícení displeje dosahuje úrovně 300 cd/m2 a kontrastní poměr 3000:1. Nechybí technologie Flicker Free a Low Blue Light pro ochranu očí a snížení únavy při dlouhodobém užívání monitoru. První jmenovaná eliminuje nepříjemné problikávání podsvícení a druhá se stará o redukci modré, tedy té nejvíce škodlivé barevné složky světla.

Bohatá konektivita monitoru
Bohatá konektivita monitoru

Zmínil jsme se také o bohaté konektivitě monitoru. Ta zahrnuje kromě běžných rozhraní DispalyPort 1.2 a HDMI 2.0 také trojici USB 3.0 a především rozhraní USB typu C pro přenos obrazu i napájení. Technologie MultiView navíc umožňuje současné připojení a zobrazení signálu ze dvou zařízení současně, takže můžete zároveň pracovat například s počítačem a notebookem a zobrazit je vedle sebe díky módům Picture-by-Picture a Picture-in-Picture.

Dodejme ještě, že součástí monitoru je také dvojice 5wattových reproduktorů, které určitě neohromí audiofily, ale pro základní ozvučení v kanceláři bohatě postačí.


Chcete získat časopis IT Systems s tímto a mnoha dalšími články z oblasti informačních systémů a řízení podnikové informatiky? Objednejte si předplatné nebo konkrétní vydání časopisu IT Systems z našeho archivu.


Inzerce

Zákaznická zkušenost, sběr bylin a řešení pro SMB

IT Systems 6/2019V aktuálním vydání IT Systems jsme se zaměřili především na pokročilé metody analýzy dat, problematiku zpracování a řízení oběhu dokumentů, ale také na trendy v oblasti budování vztahů se zákazníky. Pozitivní zkušenost zákazníka je totiž stále významnějším faktorem pro úspěch podnikání. Slogan „na zkušenosti záleží“ se proto stal podtitulem letošní konference SAPu, která představila inovativní technologie a jejich využití v konkrétních obchodních scénářích, jejich společným jmenovatelem je právě zajištění pozitivní zákaznické zkušenosti.