facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přihlášení SystemNEWSPřehledy
 
Tematické seriály

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 
Nové!

RPA - automatizace procesů

Softwaroví roboti automatizují obchodní procesy.

články >>

 
Nové!

IoT – internet věcí

Internet věcí a jeho uplatnění napříč obory.

články >>

 
Nové!

VR – virtuální realita

Praktické využití virtuální reality ve službách i podnikových aplikacích.

články >>

 
Nové!

Bankovní identita (BankID)

K službám eGovernmentu přímo z internetového bankovnictví.

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
 
Partneři webu

prazdny kosik Váš košík je prázdný.
  

Úkoly pro podnikový IS v potravinářském průmyslu

Potravinářský, nápojářský a zpracovatelský průmysl u nás patří v posledních letech k odvětvím s největší dynamikou růstu co do objemu prodaného zboží i rozvoje služeb pro zákazníky. Vyznačuje se také celou řadou kvalitativních změn ve způsobu řízení výrobního procesu a distribučního cyklu. Jedná se o průmysl s obrovským objemem zpracovávaných dat a velmi krátkou průběžnou dobou výroby a distribuce zboží koncovým zákazníkům.

Strana: 14

Skladník 21. století

Sluchátka s mikrofonem na hlavě, inteligentní terminál, malá krabička plná elektronických systémů za pasem. K tomu všemu vozidlo. Ne, nejedná se o vojáka budoucnosti z vědeckofantastických filmů. Jde o stručný popis skladníka současnosti pracujícího v moderním skladu. Tužky a papíry nahradila elektronika, šanony s aktuálním obsahem skladu zase moderní řídicí systémy.

Strana: 18

Řízený sklad? Dostupnost především

Systémy optického sledování jsou již několik let neoddělitelnou součástí výrobních procesů. Umožňují vyhodnocovat kvalitu výrobků, třídit je podle různých kritérií, anebo přímo řídit technologické procesy. Z hlediska univerzálnosti byly mnohé vision systémy navrhované jako samoúčelné uzavřené celky, zakomponované v daném místě do procesu. V širším měřítku se ale dnes otevírá problematika propojení technologií na informační úrovni. Vision systémy nejsou výjimkou.

Strana: 24

K čemu analyzovat geografická data?

Učebnicovým příkladem analýz využívajících prostorová data jsou úlohy optimalizace zásobovacích tras, určení optimální polohy skladů, a zejména plánování toků zboží, tedy odkud, kam, co, kolik a jakým způsobem má být dopraveno. Užitečné jsou však i další typy analýz informací s prostorovou složkou. Například údaje poskytované zařízeními pro monitorování polohy vozidel.

Strana: 34

Umíme řídit vývoj software?

To, že každá zakázka musí být co nejefektivnější, je zcela nesporné. Je také jisté, že pro posouzení ekonomické efektivnosti každé činnosti musí mít firma jasno v tom, co jsou její strategické zájmy. Tyto zájmy musí promítnout do pravidel a kritérií pro posuzování účelnosti – pro rozhodování o tom, co se bude a co nebude realizovat.

Strana: 36

Co nabízí systémy ECM?

Enterprise content management zůstává diskutovaným termínem, za kterým si každý představí něco jiného. Někdo vidí oběh dokumentů, jiný komplexní systém, další skenování dokumentů. Systémy ECM nejsou na našem trhu novinkou, přesto někteří z nás stále nevědí, jak na ně nahlížet. Informace jsou přitom již dlouho právem považovány za jednu z hlavních deviz podnikání.

Strana: 40

Jsou firmy připraveny na content management?

Odpověď vrcholového managementu firem je většinou záporná, protože pro ně termín content management obvykle představuje jen něco, co by mohlo znamenat mrhání firemním rozpočtem. Strach z nasazení takového systému je dán hlavně tím, že netuší, jaké přínosy bude pro společnost content management mít a jaké výhody může přinést jeho zavedení.

Strana: 46

Na co se letos zaměřit v podnikové informatice?

Od prvního nasazení ICT ve výpočetních střediscích velkých podniků došlo vzhledem k rapidnímu technologickému rozvoji ke změně chápání významu podnikové informatiky. Z pohledu řízení podniku jako celku lze současnou podnikovou informatiku chápat jako fenomén, který zcela ovlivňuje dnešní přístup k podnikání a dosahování konkurenčních výhod na trhu.

Strana: 54

Aktuální trendy škodlivých kódů a antivirové ochrany

Každoročně se na přelomu starého a nového roku setkáváme s řadou různých hodnocení aktuálního vývoje na poli počítačové bezpečnosti. Aktuální statistiky a další informace odborníků na počítačovou bezpečnost ukazují, že počítačové viry a další druhy škodlivých kódů ještě zdaleka neřekly poslední slovo.

Strana: 57


Vyprodáno