facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Exkluzivní partner sekce
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přihlášení SystemNEWSPřehledy
 
Tematické seriály

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 
Nové!

RPA - automatizace procesů

Softwaroví roboti automatizují obchodní procesy.

články >>

 
Nové!

IoT – internet věcí

Internet věcí a jeho uplatnění napříč obory.

články >>

 
Nové!

VR – virtuální realita

Praktické využití virtuální reality ve službách i podnikových aplikacích.

články >>

 
Nové!

Bankovní identita (BankID)

K službám eGovernmentu přímo z internetového bankovnictví.

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
 
Partneři webu
IT SYSTEMS 5/2011 , Automobilový průmysl

Rychlá a komplexní implementace SappyCar na bázi SAP All-In-One

ve společnosti LUKOV Plast spol. s r.o.LUKOV Plast spol. s r.o. je ryze česká firma, která si za dobu své existence vybudovala renomé kvalitního výrobce a dodavatele plastových a elektro komponent pro zákazníky převážně z automobilového průmyslu. Společnost LUKOV Plast se orientuje na výrobu s vyšší přidanou hodnotou, s vyšším podílem montáží a investuje do nových technologií a inovačních projektů. LUKOV Plast sídlí a vyrábí v Českém Dubu, kde v roce 2010 dokončila výstavbu nové výrobní a skladové haly a nově vybavené vývojové laboratoře. Mezi nejvýznamnější zákazníky patří Volkswagen, Škoda Auto, Magna, Denso, Gumotex, Johnson Controls či PAL Intier.


LUKOV Plast spol. s r.o.

Odvětví: Automobilový a plastikářský průmysl
Zaměstnanci: 110
Obrat: 307 mil. Kč
Země: Česká republika

Výchozí situace

Růst společnosti LUKOV Plast a s tím spojené získávání nových zakázek od zákazníků z automobilového průmyslu byly předzvěstí k výměně informačního systému. Stávající informační systém již nestačil na nárůst procesních činností v oblastech podnikového hospodářství. Nedostatky informačního systému prohlubovalo i to, že bylo použito několik různých řešení zároveň. Vzájemná integrace byla obtížná a snižovala funkčnost celkového informačního systému. Vedení firmy proto hledalo takový celopodnikový informační systém, který by přispěl k optimalizaci procesů v podniku s cílem pružně reagovat na měnící se potřeby stávajících a nových klientů. Kromě toho management postrádal kvalitní kontrolní nástroje pro zpětné informace, které by poukazovaly na případné nedostatky v jednotlivých oblastech s nepříjemným konečným dopadem na celou firmu. Požadavky a potřeby LUKOV Plast nakonec ve výběrovém řízení splnila nejlépe společnost Aimtec se svým branžovým řešením SappyCar.

Požadavky a cíle

 • implementace komplexního řešení SAP ERP včetně oblasti plánování a řízení výroby
 • projektové řízení – plánování přípravy výroby, náběhu výroby
 • řízení a evidence vstupů a výstupů výroby pomocí technologie čárových kódů
 • nabídková řízení, tvorba kalkulací
 • elektronická správa dokumentů
 • plně integrované EDI
 • řízení jakosti – včasné odhalení neshodných výrobků

Řešení

Společnost Aimtec implementovala v prostředí firmy LUKOV Plast své přednastavené řešení SappyCar postavené na bázi SAP All-in-One. Produkt SappyCar pokrývá všechny nezbytné a klíčové procesy v podniku a vyhovuje i všem specifikům, která jsou u výrobních společností, výrobců do automobilového průmyslu a plastikářské výroby. Řešení SappyCar ve společnosti LUKOV Plast podporuje oblast financí, controllingu, výroby, prodeje, materiálového managementu, skladů a personalistky. Projekt nasazení informačního systému SAP ERP od společnosti Aimtec trval díky osvědčené metodologii pouze šest měsíců. Tento implementační přístup dokázal zkrátit průběh celého projektu, a tím minimálně zatížit zdroje společnosti LUKOV Plast.

Přínosy

 • jednotný způsob pohlížení na data společnosti
 • zvýšení průchodnosti výroby (efektivní plánování)
 • snížení skladových zásob
 • snížení logistických reklamací
 • zefektivnění a úspora práce uživatelů systému
 • zpětná sledovatelnost
 • bezproblémové splnění zákaznických auditů
 • splnění náročných požadavků zákazníků z automobilového průmyslu – automatická EDI komunikace, generování a odesílání elektronických dodacích listů (ASN), podpora zpracování odvolávek, tisk zákaznické dokumentace – etikety dle VDA normy

 

„Díky zkušenému týmu společnosti Aimtec a perfektní práci našich techniků, logistiků a účetních se nám podařilo nasadit podnikový informační systém SAP ve velmi krátké době. Tato investice znamená pro náš podnik krok vpřed obzvláště v oblasti plánování, přístupu k informacím a controllingu.“

Tomáš Lukeš, jednatel a obchodní ředitel LUKOV Plast spol. s r.o.

Chcete získat časopis IT Systems s tímto a mnoha dalšími články z oblasti informačních systémů a řízení podnikové informatiky? Objednejte si předplatné nebo konkrétní vydání časopisu IT Systems z našeho archivu.