Příloha Digitalizace logistiky , Logistika, řízení skladů, WMS

DHL zrychluje v automatizaci a pořizuje 1000 robotů



DHL_uvodKoncern DHL Group se snaží zrychlit realizaci své strategie automatizace, a proto uzavřel novou smlouvu se společností Boston Dynamics, lídrem v oboru vyspělé robotiky. Smlouva navazuje na dosavadní spolupráci obou firem a úspěšné nasazení robotů Stretch, které společnost Boston Dynamics zkonstruovala pro manipulaci s balíky. Společnost DHL nejprve využila tyto roboty pro automatizaci vykládky zboží z kontejnerů. Na základě nové smlouvy bude na celém světě využito více než 1 000 dalších robotů. DHL navíc plánuje, že v budoucnosti okruh uplatnění těchto robotů ještě více rozšíří, například o vychystávání zboží. 


 Doposud používaní roboti Stretch dosahují rychlosti vykládky až 700 balíků za hodinu a přispívají k vyšší spokojenosti zaměstnanců, protože snižují potřebu fyzicky náročné práce v návěsech, kde panuje nepříjemné horko nebo chlad. DHL na základě těchto úspěchů aktivně zkoumá další způsoby využití automatizace a robotizace, které by mohly být přínosné i pro ostatní koncernové obchodní jednotky. Klíčovou prioritou je vychystávání balíků, což je pracovně nejnáročnější aktivita v provozovnách DHL Supply Chain. Jedná se o další významný krok ve vývoji robotů Stretch, který umožní jejich maximální využití i nad rámec vykládky kontejnerů.

„Snažíme se maximálně využívat výhody robotiky a automatizace ve všech našich provozovnách a obchodních jednotkách. Je to zásadní posun, který mění způsob, jakým vykonáváme naše každodenní provozní činnosti, a který pozvedává úroveň služeb pro naše zákazníky,“ uvedla k rozvoji automatizace Sally Millerová, globální ředitelka IT ve společnosti DHL Supply Chain. 
boston dynamic stretch
Koncern DHL Group investoval v uplynulých třech letech více než 1 miliardu EUR do automatizace jen ve své divizi pro smluvní logistiku. Koncern nyní v celé své globální síti používá více než 7 500 robotů, více než 200 000 ručních chytrých zařízení a téměř 800 000 senzorů připojených k internetu věcí, což mu umožňuje optimalizovat provozní činnosti a zlepšovat pracovní podmínky pro zaměstnance. V současnosti je více než 90 % skladů DHL na celém světě vybaveno alespoň jedním řešením na základě automatizace nebo digitalizace.
 
DHL se ovšem nespoléhá se pouze na standardní technologie a klade důraz na společný vývoj řešení s různými partnery z oboru robotiky. Tomuto přístupu je podřízen i model spolupráce DHL a Boston Dynamics. DHL Group nabízí ve svých provozech reálné pracovní prostředí, které může sloužit k testování vyspělých technologií pro získání potřebných zkušeností a poznatků ze specifického použití v příslušném odvětví. Obě společnosti tak překračují hranice tradičního dodavatelského vztahu společným vývojem, testováním a rozšiřováním řešení v reálných provozních podmínkách.
DHL se přitom může soustředit na své hlavní silné stránky v logistice, zatímco inovátoři v robotice vytvářejí technologie přizpůsobené požadavkům společnosti a celého logistického odvětví. Tento otevřený přístup také umožňuje společnostem DHL a Boston Dynamics společnými silami vylepšovat řešení, jakým jsou roboti Stretch, a současně posuzovat možnosti dalších synergií napříč divizemi.
 
„Naše týmy spolupracují na inovacích pro praktická a efektivní robotická řešení pro sklady. Stretch má ideální předpoklady k tomu, aby se stal prvním víceúčelovým robotem pro vykládku a vychystávání krabic, který dokáže uspokojit rozmanité požadavky společnosti DHL. Společně se snažíme být praktickými lídry a inspirovat ostatní k vytváření moderních dodavatelských řetězců,“ doplňuje Robert Playter, generální ředitel společnosti Boston Dynamics.
 
Zdroj: DHL Group a Boston Dynamics
Chcete získat časopis IT Systems s tímto a mnoha dalšími články z oblasti informačních systémů a řízení podnikové informatiky? Objednejte si předplatné nebo konkrétní vydání časopisu IT Systems z našeho archivu.

Inzerce

Digitalizace přepravy v 21. století: Když dokumenty cestují chytře

ed.Přepravní dokumentace dnes už nemusí být balíkem papírů, který zpomaluje komunikaci, komplikuje procesy a ztěžuje správu i archivaci dokladů. Moderní logistika se mění a spolu s ní i způsoby, jakými firmy plánují, sledují a potvrzují přepravy.