facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
 

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
Partneři webu
Compas automatizace
IT SYSTEM 4/2002

TOP 10 systémových integrátorů

Zahajujeme čtvrtý ročník projektu

Petr Hujňák


Letošní, již čtvrtý, ročník projektu TOP 10 systémových integrátorů tradičně rozhodne o tom, kdo patří mezi trhem vnímanou elitu systémových integrátorů v naší republice pro rok 2002. Ročník vůči veřejnosti začíná nominací systémových integrátorů, která byla letos zahájena začátkem března. Nominace účastníků je otevřená a počet nominovaných firem není omezen. Všechny firmy, které řádně splní podmínky platné účasti v soutěži, budou do soutěže zařazeny.


Z odborného pohledu je na nominaci nejdůležitější vyplnění přihlášky viz http://top10.hottop.cz.

Přihláškou sledujeme několik cílů:

Úvodní kapitoly Základní údaje o společnosti a Základní údaje o systémové integraci slouží k celkové identifikaci přihlášených společností zabývajících se systémovou integrací.
 

Projekty systémové integrace
V kapitole Základní údaje o úspěšných projektech systémové integrace požadujeme jako předpoklad zařazení do nominace uvést dva referenční projekty systémové integrace, které buďto byly dokončeny úplně nebo, při dlouhotrvajícím vztahu se zákazníkem, byly ukončeny jejich ucelené etapy, jejichž výsledky jsou používány v provozu.

Srovnáním referenčních projektů nejvýznamnějších systémových integrátorů vznikl za předchozí tři ročníky unikátní pohled na cca 200 nejvýznamnějších projektů charakteru systémové integrace v České republice. Naplňujeme tím jeden ze základních cílů programu TOP 10 systémových integrátorů - zmapovat a zprůhlednit trh systémové integrace v České republice.

Outsourcing a ASP
Pokud je systémový integrátor současně poskytovatelem externích služeb (Outsourcing, Application Service Providing), je nominační přihláška vynikajícím způsobem, jak dát rovněž o těchto službách vědět v kapitole Základní údaje o poskytovaných externích službách. Zde systémový integrátor může popsat svůj přístup na referenčním příkladu reálně poskytnuté externí služby. Tato část je pro nominaci do soutěže nepovinná, nicméně napovídá hodně o směru rozvoje systémové integrace. Ve stručné charakteristice oblasti zajímají pořadatele i odbornou veřejnost údaje o provozovaných externích službách u konkrétního zákazníka, např. které procesy jsou zajišťovány externě, jaké je rozhraní mezi systémovým integrátorem a zákazníkem, zda jde o řešení "šité na míru", nebo standardní, kdo vlastní používané technické vybavení. Očekáváme, že tyto informace ukáží odborné veřejnosti, jak se moderní služby outsourcingu ve skutečnosti realizují, jaké jsou jejich vhodné podoby a jaká rozhraní se očekávají na druhé straně od zákazníků.

http://top10.hottop.cz
 

Chcete získat časopis IT Systems s tímto a mnoha dalšími články z oblasti informačních systémů a řízení podnikové informatiky? Objednejte si předplatné nebo konkrétní vydání časopisu IT Systems z našeho archivu.


Inzerce

Žádný systém sám o sobě nic nevyřeší

IT Systems 4/2021V aktuálním vydání IT Systems opět najdete spoustu novinek ze světa informačních technologií a inspirace, jak je využít pro rozvoj vaší firmy nebo organizace. Mapujeme aktuální trendy v digitalizaci stavebnictví, vybavení pro kontaktní centra a service desky. Věnujeme se řízení práce na dálku a onboardingu zaměstnanců v době covidu, řízení projektů a hybridnímu cloudu. Významným tématem je jako vždy zajištění kybernetické bezpečnosti – konkrétně zabezpečení ICS, důsledky kauzy Exchange, DDoS útoky a bezpečnost mobilních zařízení.

Helios
- inzerce -