facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přihlášení SystemNEWSPřehledy
 
Tematické seriály

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 
Nové!

RPA - automatizace procesů

Softwaroví roboti automatizují obchodní procesy.

články >>

 
Nové!

IoT – internet věcí

Internet věcí a jeho uplatnění napříč obory.

články >>

 
Nové!

VR – virtuální realita

Praktické využití virtuální reality ve službách i podnikových aplikacích.

články >>

 
Nové!

Bankovní identita (BankID)

K službám eGovernmentu přímo z internetového bankovnictví.

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
 
Partneři webu
IT SYSTEMS 7-8/2021

Skvělý 4K monitor s kvalitním displejem, ergonomickým stojanem a bohatou výbavou AOC U28P2A

-lg-


Společnost MMD nám dala možnost otestovat další monitor značky AOC, a to model U28P2A, který je určen pro náročnější uživatele a profesionály v odvětvích, která kladou vyšší nároky na kvalitu zobrazení, konektivitu a výbavu monitoru.


Monitor U28P2A má 28" panel typu IPS s rozlišením UHD, tedy 3 840 x 2 160 pixelů, pro které zlidovělo označení 4K. Díky svému rozlišení, které je čtyřnásobné oproti Full HD, dosahuje použitý displej pixelovou hustotou 158 ppi a nabízí brilantně ostrý obraz s nejjemnějšími detaily. Použitý 10bitový IPS panel navíc nabízí velmi kvalitní obraz s homogenním podsvícením a širokým barevným rozsahem, který pokrývá 120 % sRGB a 89 % AdobeRGB.

Typickou vlastností IPS displeje jsou pak široké pozorovací úhly, což umožňuje přesné zobrazení barev při pozorovacích úhlech až 178°. Díky tomu nezáleží na tom, odkud monitor sledujete. Obraz vidíte vždy přesně, bez ohledu na to, z jakého úhlu se vy nebo vaši spolupracovníci sedící nebo stojící vedle vás díváte na obrazovku.

Mezi méně podstatné vlastnosti displeje testovaného monitoru patří rychlost odezvy 4 ms a frekvence obnovování 60 Hz, což jsou standardní parametry monitoru, který není určený pro hry a e-sport, kde se už rychlost monitorů pohybuje ve zcela jiných hodnotách. Při práci je mnohem podstatnější maximální jas monitoru až 300 cd/m2, což se může hodit při použití monitoru v silně osvětleném prostředí. A úplně všude se bude hodit, že displej testovaného monitoru AOC U28P2A má antireflexní povrch, který eliminuje rušivé odlesky a zrcadlení. Jde o zcela zásadní vlastnost pro ergonomii práce a kvalitu zobrazení, protože na sebelepším lesklém displeji je zobrazovaný obsah rušen odlesky a odrazem okolního prostředí, které se stávají součástí obrazu.

Další podstatnou vlastností AOC U28P2A je, že mu nechybí funkce, které by už dnes měly patřit mezi povinnou výbavu každého monitoru. Jde o funkce Flicker Free a Low Blue Light, které redukují únavu očí a přispívají tak k pohodlnější a produktivnější práci. Technologie AOC Flicker Free eliminuje blikání monitoru, což přispívá k menšímu zatížení zraku a menší únavě uživatele. Režim AOC Low Blue Light zase redukuje modrou složku vyzařovaného světla, což přispívá k většímu pohodlí uživatele při dlouhodobé práci, nebo při použití monitoru v prostředí se slabým osvětlením nebo i ve tmě.

Pro ergonomii práce je důležité také optimální přizpůsobení polohy displeje do optimální výšky a sklonu, což u monitoru U28P2A umožňuje nastavitelný stojan (výška 150 mm, otočení o ‒180°/+180°, velkorysý rozsah naklonění a režim pivot). Snadno tak najdete nejpohodlnější a nejzdravější polohu.

Stále více uživatelů ocení u monitoru U28P2A také bezrámečkový design, který minimalizuje šířku rámu displeje po stranách. Kromě moderního a atraktivního vzhledu to umožňuje bezproblémové využití konfigurace tvořené několika monitory, která je stále populárnější.

Předností testovaného monitoru je i vestavěný 4portový rozbočovač USB 3.2, dva porty HDMI 2.0 a jeden DisplayPort 1.2, přičemž potřebné propojovací kabely jsou součástí balení. Signál ze dvou vstupů je možné zobrazit současně v režimu PIP (obraz v obraze), což u monitorů v této kategorii není obvyklé. Větší přínos má tato funkce až u větších monitorů, ale je to další příklad toho, že se výrobce snažil model U28P2A vybavit opravdu komplexně.

Zbývá už jen dodat, že monitor AOC U28P2A je vybaven dvěma 3W reproduktory, které sice nikoho neohromí, ale základní funkci ozvučení zastanou velmi dobře bez starostí s připojováním sluchátek nebo externích reproduktorů.

Chcete získat časopis IT Systems s tímto a mnoha dalšími články z oblasti informačních systémů a řízení podnikové informatiky? Objednejte si předplatné nebo konkrétní vydání časopisu IT Systems z našeho archivu.


Inzerce

Mějte své zboží pod kontrolou

Chytrá paleta a monitoring manipulačních jednotek

AdastraDíky IoT technologiím a umělé inteligenci máte přehled o pohybu zboží a produktů. Monitoring tras a následná optimalizace je jednou z oblastí, která firmám dokáže ušetřit značné nákladů. Je možné sledovat objekty, palety, zboží či návěs, a to jak uvnitř podniku, tak i mimo něj.