facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
 

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
Partneři webu
K2 atmitec
IT SYSTEM 6/2002

Outsourcing ERP systému K2Firma Q.gir, dodavatel podnikového informačního systému K2, spojila síly se společnosti Tiscali a IBM, aby svým zákazníkům nabídla provoz ERP systému formou outsourcingu. Řešení je postaveno na informační a komunikační infrastruktuře datového centra firmy Tiscali a serverů IBM xSeries, které jsou v něm instalovány. Na českém trhu tak vznikla nová komplexní služba pro zajištění outsourcingu ERP systému za podmínek přístupných i menším firmám.  


Informační systém K2 je modulární ERP systém vyvinutý v České republice, který je rozšířen především v segmentu středně velkých podniků (byl implementován již u 250 firem). Součástí systému K2 jsou moduly: Nákup, Prodej, Kasa, Sklad, Celní sklad a JCD, Výroba, Doprava, Banka, Marketing - CRM, K2 - OLAP (manažerské vyhodnocování dat), Účetnictví, Majetek, Mzdy a personalistika, Přenos dat a Správce systému K2.

Přínosy outsourcingu IT
Outsourcing IT umožňuje firmám minimalizovat náklady a nároky na čas, vybavení a personál. Tím, že bude provozovat svůj ERP systém i jeho provoz a řízení formou outsourcingu, může snižovat vysoké náklady na investice do souvisejících technologií, vyhnout se riziku náhlých technologických změn a mít záruku, že bude disponovat nejmodernějšími informačními technologiemi, hardwarem a odbornými znalostmi.
 

Technické řešení outsourcingu K2
Srdcem outsourcingu ERP systému K2 je datové centrum, umístěné v technologickém centru Tiscali, které uživatelům zajišťuje přístup k jejich datům 24 hodin denně s vysokou úroveň zabezpečení a ochrany dat. Neodmyslitelnou součástí outsourcovaného IS jsou datové okruhy, které Tiscali realizuje prostřednictvím své vlastní optické páteřní sítě na celém území ČR. Díky ní mohou uživatelé outsourcingu vybírat ze široké škály volitelných internetových služeb a řešení - jako jsou internetové, ale i klasické telefonní služby, služby datového centra (Server Hosting i Housing), samotné internetové konektivity či služeb on-line audio-video přenosů prostřednictvím Internetu.

V datovém centru je outsourcing K2 provozován na serverových systémech řady IBM xSeries. Velmi důležité pro fungování služby jsou zabudované prostředky pro plné vzdálené řízení provozu těchto serverů přímo techniky společnosti Q.gir.

Terminálový přístup k aplikačnímu software je postaven na ověřeném řešení dodávaným spolu s Microsoft Windows servery - Microsoft Terminal services, rozšířené o produkt Citrix Metaframe, který zajišťuje vysokou robustnost a flexibilitu správy serverových farem. Nezbytná šířka pásma se při práci na vzdáleném terminálu pohybuje mezi 15 a 20 kbit/s, což umožňuje práci 3-5 terminálových klientů na lince s kapacitou 64kbit/s. Pro zajištění okamžité reakce na vzniklou závadu, jsou datové linky monitorovány třemi nezávislými dohledovými centry. Jejich úkolem je zajistit co možná nejrychlejší nápravu v případě výpadku kteréhokoliv zařízení infrastruktury. Dvě z těchto dohledových center navíc monitorují provoz 24 hodin denně 7 dní v týdnu.
 

Bezpečnost VPN sítě proti zneužití privátních dat je zajištěna kryptováním veškerého provozu na bázi protokolu IPSEC implemetované v Cisco routerech. Celé datové centrum je zabezpečeno několika firewally.

"ERP systémy umožnily zvýšení a zkvalitnění schopnosti podniků řídit a kontrolovat toky dat, což je základním předpokladem v oblasti řízení každé společnosti. Náklady na zavedení technologie a požadované odborné znalosti pro jejich implementaci a vlastní chod však zamezily v mnoha podnicích střední velikosti využít výhod systému ERP. Nyní, díky revolučním možnostem, které poskytuje outsourcing ERP systému K2, navíc podporovaným bezkonkurenčními technologiemi a službami Tiscali a IBM, budou výhody řízení prostřednictvím našeho moderního ERP systému K2 dosažitelnější a přístupnější než kdykoliv předtím."
- Jan Mošovský, ředitel společnosti Q.gir - informační technologie
 

Chcete získat časopis IT Systems s tímto a mnoha dalšími články z oblasti informačních systémů a řízení podnikové informatiky? Objednejte si předplatné nebo konkrétní vydání časopisu IT Systems z našeho archivu.


Inzerce

Žádný systém sám o sobě nic nevyřeší

IT Systems 4/2021V aktuálním vydání IT Systems opět najdete spoustu novinek ze světa informačních technologií a inspirace, jak je využít pro rozvoj vaší firmy nebo organizace. Mapujeme aktuální trendy v digitalizaci stavebnictví, vybavení pro kontaktní centra a service desky. Věnujeme se řízení práce na dálku a onboardingu zaměstnanců v době covidu, řízení projektů a hybridnímu cloudu. Významným tématem je jako vždy zajištění kybernetické bezpečnosti – konkrétně zabezpečení ICS, důsledky kauzy Exchange, DDoS útoky a bezpečnost mobilních zařízení.

Helios
- inzerce -