facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
 

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
Partneři webu
Dialog 3000Skylla
IT SYSTEM 6/2002

iScala - novinka na trhu ERP

Nová verze klade důraz na on-line provázanost obchodních procesůSpolečnost Scala Business Solutions uvedla pod názvem iScala 2.1 na trh nový ERP systém, jehož funkcionalita klade důraz na on-line provázanost obchodních procesů mezi firemními pobočkami, případně se zákazníky, partnery a dodavateli firmy bez ohledu na jejich umístění. Scala svůj nový produkt označuje jako tzv. collaborative ERP systém a dodává jej ve dvou základních konfiguracích iScala Business Server pro menší a střední podniky a iScala Enterprise Server pro velké globální podniky a instituce.


iScala Business Server
Verze Business Server je určena pro firmy, které chtějí zavést produkt iScala jako řešení pro obsluhu jednoho pracoviště. Typickými uživateli jsou lokální firmy, které mají jednu centrální instalaci iScala a vyžadují funkcionalitu ERP s možností propojení k zákazníkům a dodavatelům. K dispozici mají funkcionalitu zahrnující finance, logistiku, výrobu, řízení zakázek a servisní evidenci. Automatizace dalších firemních procesů, která je v současné době dostupná, je nabízena ve formě sedmi individuálních řešení, tzv. Connectivity Solutions. Tato řešení zahrnují funkce pro XML-EDI, funkce pro práci s čárovými kódy a řešení pro integraci aplikací.
 

Collaborative ERP
Termín "collaborative ERP" označuje vlastnost podnikového informačního systému, kdy automatizované firemní procesy probíhají v rámci všech systémů, které jsou propojeny jak uvnitř, tak vně firmy, ať se jedná o globální nebo lokální firmu, pobočku, nebo centrálu firmy. Collaborative ERP je součástí vize společnosti Scala vytvořit informační infrastrukturu firmy v podobě bezešvé maticové sítě (seamless matrix). Ta vyjadřuje schopnost propojit se z kteréhokoli bodu sítě (informační infrastruktury podniku) s jakýmkoli jiným bodem způsobem, který je rychlý a transparentní.

iScala Enterprise Server

Verze iScala Enterprise Server, která může běžet na klastrovaných serverech, je určena zejména velkým podnikům. Těm nabízí platformu pro řízení velkých objemů dat a rozsáhlých skupin uživatelů. Enterprise Server obsahuje všechny funkce verze Business Server a kromě podpory obchodních procesů a transakcí s velkými objemy dat nabízí navíc rozšířené možnosti integrace mezi firemními pobočkami, partnery a dodavateli.

Enterprise Server je řešení pro vytvoření provázaného informačního systému s více instalacemi v rámci jedné firmy. Poskytuje flexibilitu při využití více jazyků a lokalizovaných verzí podle specifických zemí, a to i v případě jediné instalace, bez jakéhokoli omezení funkčnosti systému. Proto je iScala Enterprise Server atraktivním řešením pro firmy, které mají různě rozmístěné zahraniční pobočky. Typickými uživateli jsou středně velké mezinárodní firmy globálního charakteru.
 

"Věnovali jsme pozornost tomu, abychom dodržovali naši hlavní firemní filozofii nabídnout skutečně globální produkt - to znamená produkt, který obsahuje funkcionalitu pro rozvíjení firemních činností ve více než 140 zemích, produkt, který standardně podporuje 24 jazyků a který podporuje mnoho mezinárodních a lokálních účetních standardů používaných v celém světě."
- Sergey Shvedov, Senior Vice President pro výzkum a vývoj, Scala Business Solutions

Oproti verzi Business Server obsahuje verze Enterprise Server navíc modul Global System Management Console, který centralizuje podporu IT v jednom místě a vytváří jediný bod řízení pro všechny úlohy správy systému iScala. Firmy, které nemají v plánu centralizovat funkce správy svých systémů, mohou využít Global System Management Console jako bezpečnou službu zálohování pro svoji lokální infrastrukturu IT.

Verze Enterprise Server obsahuje také vývojové prostředí iScala Developer, které umožňuje modifikovat základní produkt iScala tak, aby poskytoval specifickou funkcionalitu.
 

Systémové požadavky iScala 2.1

Serverové operační systémy:
. Windows NT 4.0 Server (SP6a nebo vyšší)
. Windows NT 4.0 Enterprise Server (SP6a nebo vyšší)
. Windows 2000 Server (SP2 nebo vyšší)
. Windows 2000 Advanced Server (SP2 nebo vyšší)

Databázové systémy:
. SQL Server 2000 (SP2 nebo vyšší)

Operační systémy pracovních stanic:
. Windows NT 4.0 Workstation (SP6a nebo vyšší)
. Windows 2000 Professional (SP2 nebo vyšší)
. Windows XP Professional
. Client pro iScala Windows Deployment Server nelze instalovat do pracovních stanic Windows 9x a Windows Millennium.

Doporučený hardware pro server (pro skupiny do 50 uživatelů):
. Dual Pentium III - 1000 MHz nebo vyšší
. 1024 MB RAM nebo vyšší
. Hardware RAID-1 pro OS, DBMS a iScala applikační část (2GB pro instalaci DBMS a iScala)
. Hardware RAID-5 s 6 diskovými pozicemi pro databáze iScala (alespoň 1GB pro první instalaci)
. 100Mb síťové propojení
 

Chcete získat časopis IT Systems s tímto a mnoha dalšími články z oblasti informačních systémů a řízení podnikové informatiky? Objednejte si předplatné nebo konkrétní vydání časopisu IT Systems z našeho archivu.


Inzerce

Žádný systém sám o sobě nic nevyřeší

IT Systems 4/2021V aktuálním vydání IT Systems opět najdete spoustu novinek ze světa informačních technologií a inspirace, jak je využít pro rozvoj vaší firmy nebo organizace. Mapujeme aktuální trendy v digitalizaci stavebnictví, vybavení pro kontaktní centra a service desky. Věnujeme se řízení práce na dálku a onboardingu zaměstnanců v době covidu, řízení projektů a hybridnímu cloudu. Významným tématem je jako vždy zajištění kybernetické bezpečnosti – konkrétně zabezpečení ICS, důsledky kauzy Exchange, DDoS útoky a bezpečnost mobilních zařízení.

Helios
- inzerce -