Pirátská strana
facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
 

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
Partneři webu
Navisys
IT SYSTEMS 10/2006

Canon LaserShot LBP2900

-vb-


Jak pořizovací cena, tak velmi malé rozměry a kompaktní provedení této černobílé tiskárny jasně prozrazují její příslušnost. LaserShot LBP2900 je určen pro malé kanceláře a domácí uživatele, kteří požadují cenově dostupnou osobní tiskárnu sjednoduchou obsluhou a nenáročnou údržbou. Vzhledem ke svému „vzrůstu“ tento model překvapí především rychlým startem a svižným tiskem (12 stran za minutu). První strany se dočkáte již po několika sekundách od odeslání úlohy, a to i tehdy, je-li tiskárna v režimu „spánku“.

Altair - konferenceNenáročnost na údržbu spočívá u LaserShotu LBP2900 zejména v použití jediné kazety „vše-v-jednom“, která obsahuje toner, válec, sběrač elektrostatického náboje a další prvky. Přestože u této koncepce by bylo možné očekávat méně příznivé provozní náklady, je na tom tiskárna dobře. Originální toner vychází přibližně na 60 haléřů na stranu A4, přičemž existuje i možnost renovace kazety u specializovaných firem, která vás stojí podstatně méně než nová kazeta (samozřejmě zde již nemáte záruku maximální kvality).

Tiskárna má dva vestavěné podavače papíru, spodní automatický a štěrbinu pro vkládání obálek či silnějších médií. Oba se zpřístupní vyklopením předního krytu, který pak plní funkci opěrky papíru hlavního spodního podavače. Přímý výstup bez přetáčení média zde možný není.

LaserShot LBP2900 disponuje jediným podsvíceným tlačítkem a kontrolkou zapnutí. Veškerá nastavení tisku se provádí softwarově. Uživatelské rozhraní dodaného ovladače je propracované a přehledné, bohužel však nečeské. Z řady nabízených funkcí jmenujme například nastavitelný způsob řazení stran při tisku více kopií dokumentu, vynechávání prázdných stran, nastavitelný jas a kontrast, metodu rastrování, měřítko, otočení tisku o 180°, automatickou detekci velikosti papíru, režim úspory toneru či možnost vytváření uživatelských profilů (vlastních nastavení ovladače).

Vedle kvalitního, ostrého tisku písma překvapil testovaný LaserShot především schopností reprodukovat čitelně, bez „slévání“, i velmi drobné písmo a tenké čáry v inverzním podání. Gradient podává tiskárna hladce, celkovou homogenitu šedých ploch kazí slabé proužkování. Tiskový rastr je poměrně hrubý. Pro běžné dokumenty však kvalita plně postačuje, připočteme-li k ní slušnou rychlost a nízké pořizovací i provozní náklady, jeví se tato tiskárnička ve své kategorii jako velmi zdařilá.

Na testování zapůjčila firma Canon.

Hodnocení
Kvalita tisku 5/6
Ryhlost tisku 5/6
Provedení 5/6
Provozní náklady 5/6
Pořizovací cena 6/6


Technické parametry
Formát A4
Typ černobílá laserová
Maximální rychlost tisku 12 str/min
Rozlišení 600×600 dpi
Kapacita zásobníku papíru na vstupu 150 listů
Kapacita na výstupu 100 listů
Kapacita tonerové náplně 2500 stran A4 při 5% pokrytí 5%
Duplexní tisk ne
Rozhraní USB 2.0 Hi-speed
Cena 2 840Kč (bez DPH)
Cena spotřebního materiálu (dle ceníku Canon)
Toner na 2500 stran 1 832 Kč bez DPH
Chcete získat časopis IT Systems s tímto a mnoha dalšími články z oblasti informačních systémů a řízení podnikové informatiky? Objednejte si předplatné nebo konkrétní vydání časopisu IT Systems z našeho archivu.
Helios


Inzerce

Zabijáci produktivity

IT Systems 9/2020V aktuálním vydání IT Systems se poněkud kriticky podíváme na home office, který byl u nás dříve využíván jen sporadicky. S příchodem března jsme se ovšem stali účastníky nechtěného experimentu. Na home office přešli téměř všichni, kterým to povaha práce dovolovala. Internet se brzy plnil články o vysoké efektivitě při práci z domova a starosti nám dělalo jen zabezpečení.