facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 14. 3. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

Řešení pro videokonference Webex umí sledovat uhlíkovou stopu připojených zařízení

Společnost Cisco integrovala do své videokonferenční platformy Webex nástroj Carbon Emissions Insights, který poskytuje informace o uhlíkové stopě zařízení zapojených do firemní komunikace a současně dává doporučení, jak spotřebu a využití používaných zařízení optimalizovat. Vzhledem ke zpřísňujícím se požadavkům na podporu udržitelnosti lze očekávat, že podobné nástroje budou stále častěji součástí podnikových ICT řešení. Cisco je první, kdo podobné nástroje nabízí v platformě pro vzdálenou týmovou spolupráci.„V rámci naší snahy vyvíjet produkty a řešení s ohledem na principy cirkulární ekonomiky chceme i pomáhat zákazníkům plnit jejich cíle v oblasti ochrany životního prostředí. Jsme jediný výrobce, který takovou funkci nabízí,“ uvedl výkonný viceprezident Cisco Jeetu Patel.

Nástroj Carbon Emissions Insights (CEI) je nově integrovaný do Webex Control Hub, tedy centrálního rozhraní pro správu všech za­ří­ze­ní a uživatelů Webexu napříč celou firmou. Využití CEI umožňuje:

  • Vykazovat odhadovanou spotřebu energie a sledovat uhlíko­vou stopu v používaných Cisco zařízeních pro spolupráci. Uhlíková stopa se vyjadřuje jako emise ekvivalentu oxidu uhličitého (CO2e) a její výpočty jsou založené na vzorcích americké vládní Agentury pro ochranu životního prostředí.
  • Sledovat trendy objemu emisí v průběhu času a hodnotit pokrok při dosahování cílů v oblasti udržitelnosti.
  • Motivovat správce IT, aby v systému zapnuli a povolili využí­vá­ní pokročilých funkcí, které podporují úspory. Příkladem je funkcionalita Webex Office Hours, která umožňuje automatic­ky na dálku vypínat zařízení pro vzdálenou spolupráci nebo digitální navigaci v budovách, a to v časech, kdy nejsou potřeba.

Webex Control Hub


 
  

- Inzerce -

Specializace účetních bude směřovat ke znalosti a správě umělé inteligence

Každé jaro je to stejné. Daňová přiznání zviditelní úlohu a práci účetních. Obor sledující stav, tok a výsledky ekonomické činnosti ale nespí ani po zbytek roku. Tomáš Loukota, výkonný ředitel společnosti Seyfor, má přehled o účetních systémech. A možná vidí i do budoucnosti.

  

- Inzerce -

PATRON-IT staví svůj monitorovací systém na technologii N-able

Martin Haller (vlevo) a Martin Melich, spoluzakladatelé PATRON-ITSpolečnost PATRON-IT je jednou z nejrespektovanějších českých společností, které se specializují na IT bezpečnost. Její hlavní činností jsou dodávky SaaS (Security as a Service) služeb s garancí bezpečnosti a obrany proti útokům.