facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 14. 3. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

Řešení pro videokonference Webex umí sledovat uhlíkovou stopu připojených zařízení

Společnost Cisco integrovala do své videokonferenční platformy Webex nástroj Carbon Emissions Insights, který poskytuje informace o uhlíkové stopě zařízení zapojených do firemní komunikace a současně dává doporučení, jak spotřebu a využití používaných zařízení optimalizovat. Vzhledem ke zpřísňujícím se požadavkům na podporu udržitelnosti lze očekávat, že podobné nástroje budou stále častěji součástí podnikových ICT řešení. Cisco je první, kdo podobné nástroje nabízí v platformě pro vzdálenou týmovou spolupráci.„V rámci naší snahy vyvíjet produkty a řešení s ohledem na principy cirkulární ekonomiky chceme i pomáhat zákazníkům plnit jejich cíle v oblasti ochrany životního prostředí. Jsme jediný výrobce, který takovou funkci nabízí,“ uvedl výkonný viceprezident Cisco Jeetu Patel.

Nástroj Carbon Emissions Insights (CEI) je nově integrovaný do Webex Control Hub, tedy centrálního rozhraní pro správu všech za­ří­ze­ní a uživatelů Webexu napříč celou firmou. Využití CEI umožňuje:

  • Vykazovat odhadovanou spotřebu energie a sledovat uhlíko­vou stopu v používaných Cisco zařízeních pro spolupráci. Uhlíková stopa se vyjadřuje jako emise ekvivalentu oxidu uhličitého (CO2e) a její výpočty jsou založené na vzorcích americké vládní Agentury pro ochranu životního prostředí.
  • Sledovat trendy objemu emisí v průběhu času a hodnotit pokrok při dosahování cílů v oblasti udržitelnosti.
  • Motivovat správce IT, aby v systému zapnuli a povolili využí­vá­ní pokročilých funkcí, které podporují úspory. Příkladem je funkcionalita Webex Office Hours, která umožňuje automatic­ky na dálku vypínat zařízení pro vzdálenou spolupráci nebo digitální navigaci v budovách, a to v časech, kdy nejsou potřeba.

Webex Control Hub


 
  

- PR -

Mějte reálná očekávání a nepřeceňujte síly!

IT Systems 1-2/2024V prvním letošním vydání IT Systems narazíte hned několikrát na téma umělé inteligence. Nezajímá nás ovšem, jak hezké obrázky už dokáže AI vygenerovat. Zabýváme se raději uplatněním AI v oblasti e-commerce a logistiky. Podíváme se také, jak AI mění zákaznické linky a jak dokáže zvýšit produktivitu zaměstnanců a zrychlit interní procesy.

  

- PR -

S mluvícím skladem firmy ušetří až 25% nákladů

Tempo růstu firem nabírá na obrátkách. Počet zákazníků roste, zvyšuje se obrat, ale co dělat, když najímání nových zaměstnanců nestačí na stále rychlejší zpracování objednávek? Existuje řada řešení, která při stávajících zásobách a stavech zvýší produktivitu až o 35%, přičemž uspoří firemní náklady až o 25%.