facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Profesionální kamery pro vzdělávání budoucnosti

AK-HC3900Panasonic poskytuje špičkové technologie pro studenty mediální a televizní produkce, které pomáhají rozvíjet jejich potenciál a zdokonalit jejich dovednosti a znalosti o produkčních technikách v praxi.


Cenově výhodný studiový kamerový systém s možností upgradu

Studiový kamerový systém AK-HC3900 1080p HDR je ideální pro využití při vzdělávání budoucích profesionálů v oblasti médií a produkce. K hlavním charakteristikám AK-HC3900 patří ucelená sada souběžných funkcí HDR/SDR, rozšířené možnosti více formátů a budoucí možnost upgradu na produkci 4K 60p/50p s nativním videem v rozlišení 4K a horizontálním rozlišením 2000TV.

Úplná specifikace zde: https://business.panasonic.cz/profesionalni-kamery/studio-kamera/AK-HC3900

Studiová kamera AK-UC4000 je další invovací v oblasti vysílacích technologií

Uživatelé mohou kameru provozovat v režimech 4K i HD. V režimu HD produkuje AK-UC4000 HD obraz s vysokou citlivostí a nízkým šumem. Kromě funkcí oceňovaných v předchozích sériích studiových kamer, jako jsou DRS a CineGamma, AK-UC4000 byly přidány nové funkce, jako je ostření, kompenzace pásma blesku a redukce zkosení, které jsou realizovány pomocí vysokorychlostního skenování ze snímače MOS.

K dispozici jsou další funkce ke zlepšení zážitku z natáčení, uživatelské funkce gama, vícestupňové DNR a snadné nastavení matice. Řada AK-UC4000 je mimořádně vhodná pro vzdělávání, protože dosahuje vynikající kvality obrazu a provozuschopnosti.

Úplná specifikace zde: https://business.panasonic.cz/profesionalni-kamery/4k-studio-kamera/ak-uc4000

AK-UC4000
Studiová kamera AK-UC4000

Příklady využití techniky Panasonic

Univerzita v Lancashire
Univerzita v centrálním Lancashire v Anglii vytvořila studio, díky kterému je možné vylepšit výuku s využitím profesionálních kamerových systémů Panasonic. Upgradování studia umožnilo univerzitě přejít z SD na UHD s možností HDR a prostředí pracovního toku 12G ke snížení požadavků na kabelové propojení v šestitýdenním projektu, který se uskutečnil před novým akademickým rokem.
Studentům pomáhají čtyři Panasonic systémové kamery AK-UC4000, včetně řídicí jednotky kamery AK-UCU600 (CCU), dálkového ovládacího panelu AK-HRP1000 (ROP) a barevného LCD displeje AK-HVF100.
„Barevná škála UC4000 je skvělá; dynamický rozsah je široký a citlivost je fantastická. Kamera UC4000 nám poskytne tu správnou platformu pro výuku další generace kamerových operátorů při práci s průmyslovým kamerovým systémem,“ říká Toby Gregory, technik výroby médií na University of Central Lancashire.

Univerzita Anglia Ruskin: přechod na 4k
Prostor televizního studia univerzity se stal prvním ve Velké Británii, který těží z technologie studiových kamer Panasonic 4K. Aktualizace zahrnovala kromě Panasonic kamery AW-UE70 také nové vybavení mixážního pultu, vzdálený ovládací panel a tři kamery Panasonic AK-UC3000 4K. Prostor využívají studenti magisterského studia a je důležitým nástrojem pro vytvoření závěrečných projektů.
Univerzita potřebovala robustní a spolehlivé kamery, které by vydržely alespoň deset let náročného provozu. Mezi nejběžnější uživatele prostoru patří studenti kurzu BA Film & TV Production, v němž pracuje režisér se studenty po dobu 12 týdnů, aby je naučil, jak vyrábět živé televizní vysílání.

Northwest High School: daily newscast
Na Northwest High School (NHS) v americkém Texasu mají studenti A/V produkce za úkol zprostředkovávat každodenní živé přenosy do všech učeben v komplexu. Jejich nejmodernější výrobní zařízení pro televizi Dallas/Fort Worth je vybaveno kompletní sadou video vybavení Panasonic Pro, včetně tří studiových kamerových systémů AK-UC3000 4K/HD s dálkovým ovládacím panelem AK-HRP1000, stejně jako kamery AW-HE130 a AW-HE40 HD pro otáčení, naklánění a přiblížení.
Studenti vytvářejí segmenty zpráv pomocí 10 ručních videokamer AG-DVX200 4K a osmi ručních videokamer AG-AC30 HD AVCCAM. Denní 10minutové vysílání NHS TV se odesílá prostřednictvím webového proudu do učeben kampusu a vysílá se také na YouTube. NHS TV vyhrála nejlepší denní živou show na jihozápadě čtyři roky po sobě a je považována za jedno ze čtyř nejlepších studentských zpravodajství v zemi.
Koordinátor produkce kreativních médií na Northwest Independent School District Jeremy Rawe tvrdí, že přibližně 110 studentů se specializuje na A/V produkci a další žáci Akademie se soustředí na grafický design nebo komerční fotografii.