facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Kraj Vysočina komunikuje přes Cisco

VysočinaLetošní rok prověřuje kvalitu a spolehlivost komunikace v řadě firem a institucí mnohem více, než jsme byli v minulosti zvyklí. Ti, kdo nevsadili na dobré komunikační řešení, mohli na jaře pocítit komplikace například v podobě různých technických nešvarů při videokonferencích. Z tohoto pohledu byl v dobré situaci Krajský úřad Kraje Vysočina, který v té době začal nově využívat moderní komunikační zařízení od firmy Cisco.


„S příchodem koronavirové krize a nemožnosti cestovat fyzicky na jednání se videokonferenční spojení ukázalo jako nejefektivnější způsob vzdálené komunikace. Spojovala se jak jednání hejtmanů, tak jednání za účasti vlády, premiéra a ministrů. Náš hejtman, Jiří Běhounek, byl přímým členem ústředního krizového štábu,“ říká Dušan Matys, správce sítě Krajského úřadu Kraje Vysočina.

„Za kraje jsem se účastnil jednání krizového štábu a také stálé pracovní skupiny, která se scházela každý den. Přes videokonferenční systém jsme byli schopni diskutovat ve dvaceti či třiceti lidech, kteří se připojili. Bylo to rychlé a velice operativní, ušetřili jsme hodně času,“ doplňuje hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Videokonferenční systém Asociace krajů je fyzicky umístěný v Jihlavě a je provozovaný na technologii Cisco. Je zajištěna vzájemná kompatibilita napříč kraji.

Kompletní Cisco zařízení Kraji Vysočina dodaly v tandemu společnosti AV Media, specialista na audiovizuální řešení, a ALEF, česká technologická firma působící na dvanácti trzích. Obě mají s technologiemi a komunikací již více než 20 let zkušeností. V rámci jarního projektu bylo podobných komunikačních zařízení instalováno po celé republice více. Mimo jiné je využívá i Policie České republiky nebo Hasičský záchranný sbor. I díky nim si podobná profesionální řešení nacházejí stále častěji uplatnění i mimo soukromou sféru, například ve státních institucích či municipalitách.

Využití Cisco zařízení v Kraji Vysočina v době korona krize popisuje následující video.

ALEF & AV MEDIA | Kraj Vysočina

Cisco také už mnoho let využívá řada globálních světových, ale i českých společností. Jedná se o přední řešení pro vzdálenou komunikaci, jež oceňují především zákazníci, kteří si uvědomují cenu svého času, nechtějí řešit kompromisy v kvalitě a očekávají jednoduchost a spolehlivost. Přínosné je jak pro velké organizace, tak pro firmy s minimálně dvěma až třemi lokalitami.

Více se o Cisco řešeních můžete dozvědět na stránkách společnosti ALEF.