facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Logistika, Aktuality -> IT Projekty - 7. 4. 2014

Aimtec nasadil WMS v dopravní společnosti NIKA Chrudim

NIKA.jpgDopravní společnost NIKA Chrudim bude řídit logistiku pomocí informačního systému DCIx WMS od firmy Aimtec. Nové řešení má zkvalitnit plnění zákaznických požadavků a umožnit připravit se na příliv dalších klientů.

Společnost NIKA Chrudim se rozhodla nasadit WMS pro řízení logistiky zákazníků ve dvou průmyslových halách. Jednalo se o lokace v Liberci a Opočínku u Pardubic. Management logistické firmy si vybral jako partnera pro poradenství v oblasti logistických procesů a následnou implementaci společnost Aimtec s modulárním řešením DCIx WMS.
„Z pohledu obchodního ředitele jsem vnímal určité mezery v plnění požadavků směrem k našim současným klientům. Zároveň jsme chtěli získávat nové zákazníky. Hledali jsme proto dodavatele, který by nás podpořil a pomohl nám poskytovat logistické a dopravní služby na vysoké úrovni. Chtěli jsme od něj ujištění, že to i do budoucna s nárůstem počtu služeb a partnerů zvládneme,“ řekl k implementaci Martin Vaníček, obchodní ředitel NIKA Chrudim.

V systému se budou provádět a řídit procesy nastavení avizovaného/neavizovaného příjmu na sklad s tiskem etiket, kontrola kvality, zaskladnění nebo přeskladnění s nabídkou zóny, přebalení v podobě sloučení nebo rozdělení palet, doplnění vychystávací pozice, vychystání celých palet či kusů dle příkazu a jejich následná expedice.

Součástí dodávky bude také integrace s EDI systémem zákazníka. Data z avíza se tak dostanou přímo do systému DCIx WMS, čímž se výrazně eliminují chyby a administrativní rutina. Komunikace bude obousměrná. Z DCIx WMS budou exportovány elektronické dodací listy směrem k zákazníkovi. Dalšími sledovanými cíli jsou prokazatelné dodržování pravidel FIFO a FEFO, zajištění traceability, hlídání paletového konta a jednoduché získávání podkladů pro fakturace.

Pilotní projekt, který zahrnuje nasazení systému DCIx WMS do haly v Liberci, byl zahájen v polovině února. Po skončení této tříměsíční fáze bude následovat roll-out do průmyslových prostor v Opočínku u Pardubic.

Zdroj: Aimtec

 
  

- Inzerce -

Výhody pro předplatitele IT Systems

IT SystemsPřestože je IT velmi dynamické odvětví, tak věci, o kterých píšeme v IT Systems, obvykle platí hodně dlouho. Proto je užitečné mít přístup ke starším vydáním. Jde o jednu z výhod, kterou mají naši předplatitelé. Staňte se také předplatitelem časopisu IT Systems, udržujte si přehled ve světě podnikové informatiky a získejte přístup ke všem vydáním za poslední dva roky.