facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Aimtec implementoval SAP ERP ve Frauenthal Automotive

Společnost Frauenthal Automotive v Hustopečích u Brna nasadila podnikový informační systém SAP. Na implementaci korporátní šablony od rakouské mateřské společnosti spolupracovala s firmou Aimtec.Přechod na nový informační systém byl spojen s akvizicí hustopečské firmy Worthington Cylinders koncernem Frauenthal Automotive. Ten měl zájem na tom, aby jeho dceřiná společnost používala pro řízení procesů stejný ERP systém.

 

První fáze spolupráce mezi společnostmi Frauenthal Automotive a Aimtec spočívala v provádění GAP neboli diferenčních analýz, kdy se popisoval stávající stav, stanovily se cíle a určily se rozdíly mezi procesy v závodě v Hustopečích a šablonou z centrály. Navrhla se varianta, jak dosáhnout cílového stavu, který je funkční a neobsahuje zbytečné nestandardy. Například v oblasti financí šlo o návrh jednotlivých procesů z pohledu české legislativy. Ve druhém kroku se jednalo o nasazení navrhovaných řešení po konzultaci s klíčovými uživateli. Všechny tyto fáze vedly ke sladění korporátní šablony s metodikou zákazníka.

 

Projekt nasazení SAP ERP byl odstartován v listopadu 2013. Ostrý provoz byl spuštěn v květnu 2014. Frauenthal Automotive v Hustopečích u Brna má 200 zaměstnanců a tržby ve výši 11,5 milionu eur. Společnost vyrábí téměř výhradně vzduchojemy, které jsou montovány především do nákladních a užitkových vozů.

 

foto: detail výroby vzduchojemů ve Frauenthal Automotive, archiv společnosti


 
  

- Inzerce -

Online tržiště merXu pro B2B obchodování úspěšně roste

Tisícovky zákazníků, statisíce produktů a během pár měsíců další expanze


Václav LiškaOnline obchodní platforma merXu pro B2B obchodování má za sebou prvních několik měsíců fungování. Vznikla v reakci na trendy a potřeby daného trhu a výrobcům, distributorům a velkoobchodníkům nabízí možnost začít okamžitě obchodovat v mezinárodním měřítku, konkrétně v rámci střední Evropy a Pobaltí.

  

- Inzerce -

Zlomte srdce hackerům

Sophos - Break a Hacker's HeartSpolečnost Sophos, dodavatel řešení kybernetického zabezpečení nové generace, připravila sérii odborných interaktivních webinářů, na kterých ve dnech 21. - 24. června nahlédnete za oponu simulovaného lovu hrozeb.