facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Outsourcing IT

IIT služby, SLA, remote support, helpdesk, team leasing, SaaS, ASP

clanky Outsourcing IT: články

Jak předcházet problémům outsourcingu ICT

ve fázích smluvního jednání, převodu a optimalizace

Jak předcházet problémům outsourcingu ICT
ICT outsourcing je specifický dlouhodobý vztah mezi klientem a poskytovatelem outsourcované služby (dodavatelem). Rozhodnutí pro zajištění dané služby formou outsourcingu a způsob nastavení outsourcingového vztahu tedy ovlivňuje klienta v dlouhodobém horizontu. Především klienti, kteří nemají předchozí zkušenosti s realizací outsourcingu, musí vzít v úvahu jeho specifika a být připraveni na související problémy a vědět, jak jim v konkrétních fázích projektu přechodu do outsourcingu předcházet.
Nejčastějším problémem ve smluvní fázi je dosažení oboustranné výhodnosti při smluvních vyjednáváních. Často sledovanými problémy ve fázi převodu ... více »
POINT.X

Outsourcing od A do Z

Outsourcing od A do Z
V minulém článku (Lesk a bída outsourcingu, IT Systems 3/2011) jsme si představili obecný pohled na outsourcing, jeho hlavní výhody, nevýhody, úskalí a přínosy. Cílem tohoto článku je představit základní souslednost aktivit, které přechod a realizace outsourcingu obnáší, tak aby každý, kdo o outsourcingu uvažuje, získal ucelený pohled o procesu, který bude realizován. Uvedený proces je primárně připraven pro komplexní outsourcing informačních a komunikačních technologií, je zřejmé, že v případě outsourcingu menšího rozsahu (například outsourcing tiskového řešení) nemusí být nutně všechny aktivity realizovány. I zde platí, že se jedná spíše o ... více »
  

- Inzerce -

ČEZ Bulgaria EAD rozšiřuje využití myAVIS™

KVADOS.jpgSpolečnost KVADOS, a.s., úspěšně rozšiřuje své působení na bulharském trhu. Se společností ČEZ Bulgaria EAD podepsala kontrakt na prohloubení a další využití informačního systému myAVIS™ Field Service. Konkrétně se jedná o modul pracovních příkazů pro řízení práce mobilních servisních techniků v terénu, a to na celém území působnosti. Řešení bude využívat více než 700 uživatelů a předání modulu pracovních příkazů je naplánováno na 1. leden 2010.

Rychlá příručka k outsourcingu ERP

Rychlá příručka k outsourcingu ERP
Outsourcing, kdysi považovaný za záležitost velkých podniků, je nyní schůdnou alternativou pro společnosti všech velikostí, které usilují o efektivitu a chtějí se plně soustředit na svoje podnikání. Jednou z možností je outsourcing systému pro plánování podnikových zdrojů ERP. Ale co přesně obnáší outsourcing ERP? Jaké má výhody? A co musíte vzít v úvahu při výběru poskytovatele služeb?
Outsourcing ERP má obecně tři samostatné složky: hosting aplikací, jejich správu a helpdesk. Hosting aplikací zahrnuje nákup prostoru a zdrojů z datového centra pro provoz jednoho nebo více informačních systémů. Správou aplikací se rozumí zajištění „takti... více »
POINT.X

Outsourcing IT služeb z pohledu dodavatele

Outsourcing IT služeb z pohledu dodavatele
Outsourcing je v období ekonomické recese, ale i konjunktury velmi skloňovaným slovem. Mnoho firem hledá, jakým způsobem udržet ekonomickou stabilitu a často se dostávají k otázce využití outsourcingu. Je to čistě obchodní rozhodnutí, které má vést ke snížení nákladů a zvýšení konkurenceschopnosti. V oblasti ITC využívají služeb outsourcingu zejména firmy, které zjistily, že vlastní vývoj a údržba informačního systému nebo jeho části jsou pro ně ekonomicky nevýhodné. Předávají tedy odpovědnost za návrh, budování nebo častěji za správu jejich informačního systému specializovaným společnostem – poskytovatelům outsourcingu.
Outsourcing jak... více »
  

- Inzerce -

Získejte větší návratnost menší investice do ERP

Získejte od systému více a plaťte méně


roi-2.jpgImplementovali jste podnikový informační systém ERP na základě slibu, že zefektivní Vaše operace a ušetří Vaši společnosti peníze? Teď, ale naneštěstí zjisťujete, že díky zvyšování poplatků a nákladným upgradům se finanční přínos Vašeho ERP řešení snižuje? Položili jste si již otázku kdo vlasně vlastní koho ve vztahu mezi Vámi a Vašim ERP dodavatelem? Epicor věří, že jste to právě Vy, kdo by měl mít navrch nad Vaším ERP dodavatelem.

Lesk a bída outsourcingu IT

Lesk a bída outsourcingu IT
Outsourcing IT, neboli vyčlenění procesů zajišťujících běh informačních technologií v organizaci, je čím dál tím více diskutovaná technika, a bohužel také zaklínadlo, které má, dle některých, v rukou outsourcera sloužit jako spolehlivý tunel do rozpočtu outsourcované organizace, nebo naopak jako jediná možná cesta dalšího řešení IT v organizaci. Pojďme si společně představit outsourcing bez přehnaně kladných, či naopak tendenčně záporných přívlastků.
Informační technologie jsou jedna z nejdynamičtějších a nejrychleji se měnících odvětví lidské činnosti, ne jinak je tomu i v případě vývoje přístupu k outsourcingu. Typickým přístupem k out... více »

Outsourcing firemního tisku

Outsourcing firemního tisku
Díky digitálním technologiím již dávno nastala doba spojování procesu tisku a kopírování. Obecně navíc převládá trend, kdy kopií ubývá a tisků přibývá. Jak ale dostat náklady za tisk pod dlouhodobou kontrolu? Stále více firem různých velikostí vsází na tisková řešení provozovaná formou outsourcingu. Často se tak totiž zbavují nejen každodenních starostí, ale i nechtěných a neočekávaných nákladů.
V oblasti firemních síťových a kopírovacích systémů se stále více prosazuje myšlenka komplexních tiskových řešení (viz rámeček Tisková řešení ve firmě). Dosavadní zkušenosti jsou výmluvné – z nasazení tiskových řešení u zahraničních i českých fir... více »
  

- Inzerce -

Chcete poznat sílu oborových řešení ERP systémů Microsoft Dynamics?

Do brněnského inovačního centra zvou společnosti Microsoft a CCV


TI_VUT0.jpgZajímá vás financování a rozvoj ERP systému? Hledáte prověřené vertikální řešení pro výrobu, obchod či logistiku v jediném podnikovém systému? Potřebujete komplexní a dobře srozumitelné řešení business intelligence? Pak by vaší pozornosti nemělo ujít konferenční setkání určené managementu středně velkých podniků, které ve středu 25. listopadu v Brně pořádají společnosti Microsoft a CCV Informační systémy.

 

IBA Group, a.s.

Systémová integrace - Outsourcing ICT - Outsourcing BPO - Poradenství a vzdělávání

ICZ a.s.

Systémová integrace - Outsourcing ICT - Outsourcing BPO - Telekomunikační a datové služby - Poradenství a vzdělávání

UNICORN a.s.

Systémová integrace - Outsourcing ICT - Outsourcing BPO - Poradenství a vzdělávání
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
Ceník inzerce portálu SystemOnLine