facebook
Exkluzivní partner sekce
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
Tiskárna Brno (CCB)
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Banky a finanční organizace

clanky Banky a finanční organizace: články

Digitalizace podporuje lepší zákaznickou zkušenost

Digitalizace podporuje lepší zákaznickou zkušenost
Odvětví finančních služeb vždy muselo přijímat nové digitální technologie, aby si zachovalo konkurenceschopnost. Jako zákazníky nás však příliš nezajímají systémy v pozadí. Ano, snahy o odlišení od konkurence se u většiny finančních institucí zaměřují na schopnost shromažďovat informace a využívat je k efektivnějšímu rozhodování, k čemuž technologie rozhodně mohou pomoci. Zákazníci však pouze hledají službu, která jim poskytne, co potřebují, kdy potřebují a na platformě, kterou užívají.
Zavádění nových technologií mění způsob, jakým v odvětví probíhají pracovní postupy a procesy, ale může také pomáhat se získáváním a udržováním zákazníků... více »
POINT.X

Blockchain: revoluce nejen v bankovnictví

Blockchain: revoluce nejen v bankovnictví
Ve spojení s raketovým nárůstem obliby virtuální měny Bitcoin slýcháme čím dál častěji také termín blockchain, který vznikl právě díky zmíněné kryptoměně. Ať už jde o nafouknutou bublinu, či skutečný potenciál, je to nepochybně oblast, která aktuálně víří vody světového IT, a o které bychom měli vědět více, než jen že existuje.
Ačkoliv blockchain vznikl již před několika lety, zájem o něj vzrůstá teprve v poslední době a ne každý tuší, o co se přesně jedná. Obecně jde o komplexní problematiku, kterou není jednoduché do detailu srozumitelně vysvětlit. Základní princip však na pochopení tak složitý není. Z technického hlediska je blockcha... více »
  

- Inzerce -

Nezapomněli jste si prodloužit předplatné časopisu IT Systems?

IT SystemsZačátek nového roku je nejen obdobím, kdy už se pomalu začínají rozplývat mnohá novoroční předsevzetí. Je také obdobím, kdy je třeba provést řadu každoročně se opakujících činností. V případě všech IT manažerů a IT profesionálů by mezi nimi nemělo chybět prodloužení předplatného časopisu IT Systems.

IFRS 9 jako klasická dataminingová úloha

Stanovení opravných položek podle požadavků IFRS 9

IFRS 9 jako klasická dataminingová úloha
Mezinárodní standard finančního výkaznictví finančních nástrojů (International Financial Reporting Standard 9 Financial Instruments, IFRS 9) vstoupí v platnost 1. ledna 2018, ale finanční instituce mají možnost i dřívějšího přijetí. Koncem roku 2016 však rada pro mezinárodní účetní standardy (International Accounting Standards Board, IASB), tj. instituce vydávající IFRS, souhlasila s tím, že instituce, jejichž převažující činnost souvisí s pojištěním, mohou implementaci odložit do roku 2021.
Co je IFRS 9 IFRS 9 nahrazuje mezinárodní účetní standard IAS 39 (Internation Accounting Standards). Je reakcí na finanční krizi v roce 2008 a krit... více »
POINT.X

Ochrana financí v digitálním věku

Ochrana financí v digitálním věku
Finanční organizace představují pro kybernetické zločince z pochopitelných důvodů velmi lukrativní cíle. Údaje jejich zákazníků, jako přihlašovací jména a hesla, totiž patří na černém trhu mezi žádané zboží. Někteří autoři malwarů se dokonce specializují na útoky proti finančním institucím. Stačí si vzpomenout na malware Dridex, který se zaměřoval na krádeže bankovních údajů, či na malwary Zeus nebo Ramnit, který stále patří mezi nejdéle využívané bankovní trojské koně. A s rostoucím významem fintech společností se hackerům rozšiřuje jejich oblast působnosti. Stále narůstající počet těchto společností v kombinaci se sociálním inženýrstvím můž... více »
  

- Inzerce -

Procesy nad dokumenty v pojišťovně

ExonPočet dokumentů, které do každé společnosti přichází či z ní odchází, je neustále větší. A i když nárůst dokumentů v digitální podobě je obrovský, papírových neubývá. Zůstává problém, jak tyto dokumenty efektivně spravovat. V tomto zamyšlení se budeme snažit poukázat na to, v čem je přínosné mít jeden společný systém, který centrálně spravuje všechny příchozí, odchozí i ve společnosti vzniklé dokumenty.

Využijí banky a pojišťovny potenciál svých geodat?

Využijí banky a pojišťovny potenciál svých geodat?
Statistiky uvádějí, že přibližně 80 procent všech dat obsahuje v nějaké podobě prostorovou informaci. Lze tedy s úspěchem tvrdit, že většina dat v sobě má do jisté míry zakomponované slovo „kde“. A právě konkrétní místo, které je se sledovaným jevem spojeno, značně rozšiřuje naše možnosti, jaké informace a souvislosti jsme schopni z dat získat a dále využít třeba pro správné rozhodování v oblasti bankovnictví a pojišťovnictví.
Geoinformatika a geodata Geoinformační systémy (GIS) byly vyvinuty pro získávání, ukládání, správu a analýzu prostorových informací. Jedná se o poměrně široký vědní obor, který neřeší pouze prostorové informace, a... více »

Big Data v bankách a různé přístupy k nim

Big Data v bankách a různé přístupy k nim
Asi každý si všiml, že objem dat generovaných a ukládaných v různých odvětvích lidské činnosti se řádově zvyšuje. Kde před lety stačily megabyty, máme nyní problémy s gigabyty, o dalších řádech, tera/peta ani nemluvě. Big Data je proto stále frekventovanější termín. Problém s jeho definicí je ten, že pro každou organizaci znamená něco jiného. Obecně lze říci, že pojmem Big Data se označují soubory dat, které nelze spravovat a zpracovat běžnými softwarovými nástroji v rozumném čase. Nemusí však jít pouze o velikost dat, ale často jde o jejich složitost, (ne)strukturu a umístění. Ač bylo ba... více »
akce Banky a finanční organizace: Konference, semináře, školení, ...
(23.1.2018 - 23.1.2018)
(29.1.2018 - 30.1.2018)
(27.2.2018 - 27.2.2018)
akce
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8
Ceník inzerce portálu SystemOnLine