facebook
Exkluzivní partner sekce
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
Tiskárna Brno (CCB)
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Stavebnictví

clanky Stavebnictví: články

Business intelligence jako rozšíření ERP systémů stavebních firem

Business intelligence jako rozšíření ERP systémů stavebních firem
Cílem tohoto článku je poskytnout základní informace o možnostech analytických a manažerských nástrojů v rámci informačních systémů a technologií. Pro běžného uživatele může být tato oblast dosti složitá a chybná rozhodnutí mohou vést buď k neúměrnému finančnímu zatížení, nebo ke značné pracnosti při přípravě a zpracování manažerských informací.
Informační systémy a informační pyramida Pojem informační systém (IS) je velice široký a někde není úplně jednoduché se v této problematice orientovat. Jako příklad mohu uvést jednoduchou příhodu s pojmem informační systém. Oslovil mě zákazn... více »
POINT.X

KPI ve facility managementu

Pohledy klienta a poskytovatele

KPI ve facility managementu
Key performance indicators (KPI) neboli klíčové ukazatele výkonnosti jsou v oblasti facility managementu stále aktuálním tématem. Na rozdíl od předchozích let již není zapotřebí větší osvěta a vysvětlování, co vlastně KPI znamená. Posunuli jsme se dále, a to k otázce, jak si KPI vykládají klienti a jak poskytovatelé, potažmo co od nasazení KPI očekávají.
Z pohledu facility managementu měří KPI výkon a kvalitu FM služby (ať je outsourcovaná, nebo insourcovaná) na jejím výstupu. Jednoduše řečeno vymezuje, co od dané FM služby určitě nechceme. Například při splnění služby úklid nesmí být pavučina v rohu mí... více »
  

- Inzerce -

Nezapomněli jste si prodloužit předplatné časopisu IT Systems?

IT SystemsZačátek nového roku je nejen obdobím, kdy už se pomalu začínají rozplývat mnohá novoroční předsevzetí. Je také obdobím, kdy je třeba provést řadu každoročně se opakujících činností. V případě všech IT manažerů a IT profesionálů by mezi nimi nemělo chybět prodloužení předplatného časopisu IT Systems.

ERP systémy ve stavebnictví

ERP systémy ve stavebnictví
Pohled stavebních firem na používání informačních systémů se za posledních deset let zásadně změnil. Rozšířil se od zajištění základní funkce související více méně s ekonomickou agendou také k informační stránce – mluvíme přece o informačních systémech. Dodavatelé ERP systémů na českém trhu tedy rozšířili nabídku o moduly související právě se shromažďováním „neúčetních“ dat a jejich prezentací směrem k pracovníkům v provozu.
Zakázky a obchodní příležitosti Přechod od zakázky k obchodnímu případu je klasickým příkladem přerodu ekonomického systému v informační ERP systém. Zakázka je poměrně univerzální ... více »
POINT.X

Informační systémy ve stavebnictví

Krize mění přístup stavebních firem k IT

Informační systémy ve stavebnictví
Stavebnictví je velice lukrativním, ale i velice rizikovým oborem. Dokud do stavebnictví proudily obrovské finanční prostředky, přinášelo i bez plného využití informačních systémů zajímavé zisky. Tato doba hojnosti stavbařům paradoxně ublížila, protože se většina firem soustředila především na zvyšování obratu a nevěnovala patřičnou pozornost zvyšování efektivity práce a snižování nákladů. Omezení investic vyvolané současnou krizí tlačí ceny stavebních prací dolů a velice tvrdě prověřuje efektivitu práce stavbařů. Nejrychlejší cesta ke zvýšení efektivity práce je plné využití informací.
Stavebnictví je z pohledu informačních systémů velm... více »
  

- Inzerce -

CRM pro developery

LLPZnáte nějaké opravdu kvalitní řešení pro řízení vztahů se zákazníky, které by bylo ušité na míru developerům? Jedno takové vytvořila společnost LLP CRM na oblíbených platformách Microsoft Dynamics CRM a Pivotal.

Mít, či nemít informační systém ve stavební společnosti?

Mít, či nemít informační systém ve stavební společnosti?
Otázkou mít, či nemít, nebo lépe řečeno potřebujeme, či nepotřebujeme informační systém se v určitém okamžiku zabývá snad každá stavební společnost. Odpověď není zdaleka tak jednoduchá, jak by se mohlo na první pohled zdát. Pokud bychom si stejnou otázku položili například ve vztahu k automobilu, tak bude odpověď pravděpodobně velmi jednoduchá. Je to dáno tím, že jsou si všichni dobře vědomi a jasně chápou, k čemu automobil slouží.
U pojmu informační systém tomu tak zdaleka není. Jednotlivé stavební společnosti jej chápou rozdílně. Není se čemu divit. Oblast informačních systémů prochází velmi bouřlivým a rychlým vývojem a trh informační... více »

Od rozpočtového k informačnímu systému ve stavebnictví

Od rozpočtového k informačnímu systému ve stavebnictví
Přiznejme si, že nástup elektronického zpracování informací z oblasti oceňování stavebních prací probíhal pozvolna a mnohem pomaleji než v jiných technických oborech. Dlouholetá praxe rozpočtářů v sestavování kalkulací staveb spočívala v ručním zpracování dat. To posléze nahradil Excel v mnoha podobách. Jistě si umíme všichni představit, jaký čas je třeba vynaložit např. při porovnávání desítek cenových nabídek z několika takto zpracovaných zdrojů o tisíci položkách různé struktury apod.
První rozpočtové systémy přinesly v posledních desetiletích minulého století podstatné urychlení oceňování stavebních prací. Od té doby postupně dochází... více »
  

- Inzerce -

Nový informační systém v OHL ŽS propojil na osmdesát procesů

InfinityStavební i nestavební výrobu ve společnosti OHL ŽS sjednotil po svém nasazení podnikový informační systém Microsoft Dynamics AX. Společnost díky němu prakticky přešla na model projektově řízené vertikální firmy. Úspěšná implementace se stala pilotním projektem pro celou mezinárodní skupinu OHL.

 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3
Ceník inzerce portálu SystemOnLine