facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Analýzy - 29. 9. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

Technologie rozšířené a virtuální reality pomáhají školit zaměstnance ve zdravotnictví

Společnost HTC zveřejnila výsledky studie nazvané The State of Extended Reality (XR) Training in Healthcare, která zkoumala aktuální stav výcviku s rozšířenou a virtuální realitou (XR) v oblasti zdravotnictví. Studie vychází z průzkumu mezi 400 zdravotnickými a sociálními pracovníky ve Spojených státech a ukazuje rostoucí roli a přínos XR technologie ve výcviku v oblasti zdravotnictví. Průzkum ukázal, že 9 z 10 profesionálů vnímá XR jako vysoký přínos pro jejich výcvik i efektivitu v zaměstnání.Ze závěrů studie vyplývá, že XR výcvik odstraňuje některé z problémů spojených s tradičními vzdělávacími technikami, což umožňuje poskytovatelům zdravotní péče školit zaměstnance rychleji, efektivněji a úsporněji. XR technologie pomáhá především ve školení nových postupů, nácviku komunikace s pacienty i zácvikem nových zaměstnanců. To potvrzuje 9 z 10 profesionálů, kteří potvrdili zlepšení vlastních vzdělávacích plánů a také nárůst pracovní efektivity. Celých 84 % dotazovaných se přitom nechalo slyšet, že je pro ně XR trénink výrazně atraktivnější.

Z průzkumu mimo jiné vyplynulo:

  • 91 % zdravotnických profesionálů v USA souhlasí s tím, že XR zlepšuje vzdělávací plány a umožňuje koordinátorům výcviku dosáhnout větší efektivity.
  • 86 % zdravotnických profesionálů uvedlo, že programy XR výcviku budují sebedůvěru u studentů a pomáhají s rozvojem potřebné svalové paměti.
  • 75 % zdravotnických profesionálů souhlasí s tím, že začlenění XR umožňuje studentům rychleji dokončit výcvik.
  • 81 % uvedlo, že XR výcvik dává jejich organizaci konkurenční výhodu při náboru špičkových talentů.
  • 86 % respondentů, jejichž organizace zatím nevyužívá XR výcviku věří, že tak učiní nejpozději do roku 2026.

„Data z výzkumu potvrzují, že pohlcující technologie jako je XR mohou zcela transformovat tradiční výcvikové postupy v oblasti zdravotnictví. S dosud nevídanou efektivitou umožňují zdokonalit zásadní medicínské dovednosti,“ uvedla viceprezidentka společnosti HTC VIVE Pearly Chen. „Adopce XR poskytovatelům zdravotní péče zpřístupňuje nejen modernizaci vzdělávacích postupů, ale také jim nabízí strategickou výhodu pro další pokroky v péči o pacienty a efektivitu chirurgických zákroků.“


 
  

- PR -

Dotykové displeje Sharp pro interaktivní spolupráci

2. část: Modelová řada LB


V minulém vydání jsme pro vás zmapovali aktuální nabídku kolaborativních displejů značky Sharp, vysvětlili jsme hlavní rozdíly mezi jednotlivými modelovými řadami a blíže jsme popsali nejvyšší řadu LA. Dnes vám představíme střední řadu označenou zkratkou LB (B jako Business).

  

- PR -

Cloudová strategie při výpadku datacentra

V dnešní digitálně propojené éře se společnosti stále více spo­lé­ha­jí na kontinuální a bez­pro­b­lé­mo­vý provoz svých IT systémů. Paralela s diamantovým dolem je zde více než přiléhavá. Stejně jako jakýkoliv výpadek v těžbě diamantů znamená obrovské finanční ztráty, tak jakýkoliv výpadek IT infrastruktury může mít pro firmu katastrofální důsledky.