facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Řešení skladové evidence formou služby

Instantní skladSpolečnost CCV Informační systémy uvedla na trh řešení skladové evidence formou služby s názvem CCV Instantní sklad. Nová služba poskytuje v grafické podobě prostřednictvím webového prohlížeče aktuální přehled o stavu uloženého zboží a jeho pohybech ve skladu, který je sledován pomocí radiofrekvenčních terminálů. Grafické zobrazení využití skladových prostor si uživatel definuje podle skutečnosti, tedy přesně podle reálných rozměrů svých místností, velikostí regálů a přihrádek. Získá tak přehled o reálném využití skladových prostor. Systém využívá adresace skladových pozic až na úroveň jednotlivých přihrádek.Služba je nabízena jako zjednodušená alternativa k sofistikovaným WMS systémům pro řízení skladů. Je tak vhodná především pro menší podniky, které tak mohou získat aktuální přehled o zásobách a spolehlivější provoz skladového hospodářství velmi rychle a bez počáteční investice.

Řešení pracuje s radiofrekvenční identifikací zboží a každá skladová operace tak probíhá „jedním pípnutím“. Zefektivňuje se tak poziční naskladnění, vychystávání zboží i další operace se zbožím. Služba také usnadňuje provedení skladové inventury do úrovně zásobních pozic a nabízí reporting nad jednotlivými zásobami. Mezi další užitečné vlastnosti pak patří například evidence GTIN (dříve EAN), výrobního a sériového čísla, správa katalogu zboží, hromadné importy a exporty objednávek, a v neposlední řadě možnost integrace s ekonomickým systémem (ERP). Součástí řešení je také    EDI komunikátor pro odesílání a příjem EDI zpráv.
 

Instantní sklad


První zkušenosti se službou CCV Instantní sklad popsal Dušan Dostál, jednatel společnosti UPS Technology: „Spuštěním služby jsme získali on-line přehled o přesném umístění zboží ve skladech. Skladník zboží vyhledává a expeduje pomocí mobilního terminálu, který byl součástí dodávky služby. Pro implementaci jsme předali pouze půdorys skladu s náčrty regálů a seznam zboží. Potom už stačilo přihlášení přes internetový prohlížeč a provedení fyzické inventury pomocí mobilního terminálu. Po spuštění se výrazně zvýšila přehlednost veškerého zboží na skladu. V každém okamžiku ihned přesně víme, kde se zboží ve skladu nachází a nejsou problémem rychlé inventury skutečného stavu skladu. Na první pohled je zřejmý pořádek ve skladu a mám také přehled o veškeré práci ve skladu.“
 


 
  

- Inzerce -

ERP pro digitalizaci projektově orientovaných společností

Projektově orientované společnosti se často musí potýkat s těžko předvídatelnými změnami. Ať už to jsou změny v dodávkách materiálu, poptávce nebo reakce na vydaná opatření a regulace. Změna však nemusí nutně znamenat ztrátu, zpomalení dodávky nebo nemožnost vyjít zákazníkům vstříc. Změnu můžete vnímat i jako příležitost a věřte, že digitalizace je jedním ze základních předpokladů úspěšného využití příležitostí, které trh nabízí.

  

- Inzerce -

Žádný systém sám o sobě nic nevyřeší

IT Systems 4/2021V aktuálním vydání IT Systems opět najdete spoustu novinek ze světa informačních technologií a inspirace, jak je využít pro rozvoj vaší firmy nebo organizace. Mapujeme aktuální trendy v digitalizaci stavebnictví, vybavení pro kontaktní centra a service desky. Věnujeme se řízení práce na dálku a onboardingu zaměstnanců v době covidu, řízení projektů a hybridnímu cloudu. Významným tématem je jako vždy zajištění kybernetické bezpečnosti – konkrétně zabezpečení ICS, důsledky kauzy Exchange, DDoS útoky a bezpečnost mobilních zařízení.

Helios
- inzerce -