facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Nový internetový portál Celní správy

CS294.jpgInternetový portál Celní správy, který pro Generální ředitelství cel ČR vytvořila společnost Unicorn, zahájil svůj provoz. Portál umožňuje Celní správě poskytovat aktuální informace široké veřejnosti a zároveň slouží jako centrální zdroj informací pro více než sedm tisíc vlastních zaměstnanců. Společnost Unicorn projekt portálu Celní správy navrhla, vyvinula a implementovala během necelých dvanácti měsíců. Uvedením systému do ostrého provozu úloha Unicornu neskončila, společnost zajistila také zaškolení uživatelů a bude zajišťovat údržbu systému.

Portál Celní správy se skládá ze dvou částí – veřejné a privátní. Veřejná část je společná pro celou Celní správu a umožňuje přístup široké veřejnosti. Část privátní je rozdělena na weby jednotlivých útvarů, které jsou k dispozici pouze oprávněným uživatelům z řad zaměstnanců Celní správy. Přístup k datům je zajištěn prostřednictvím webového rozhraní s podporou fulltextového vyhledávání. Veškeré informace jsou organizovány podle typu dokumentů. Nedílnou součástí portálu jsou integrované aplikace, které usnadňují uživatelům například práci s datovými soubory, seznamy celních útvarů nebo plánování úkolů a událostí. Řešení je postaveno na platformě Microsoft .NET.

 
  

- PR -

Modernizace IS je příležitost přehodnotit způsob práce

IT Systems 4/2025V aktuálním vydání IT Systems bych chtěl upozornit především na přílohu věnovanou kybernetické bezpečnosti. Jde o problematiku, které se věnujeme prakticky v každém vydání. Neustále se totiž vyvíjí a rozšiřuje. Tematická příloha Cyber Security je příležitostí podívat se podrobněji, jakým kybernetickým hrozbám dnes musíme čelit a jak se před nimi můžeme chránit. Kromě kybernetické bezpečnosti jsme se zaměřili také na digitalizaci průmyslu.

  

- PR -

Pět způsobů, jak AI změní náš svět k nepoznání

AI_analyzuje_data-PR.jpegUmělá inteligence (AI) a strojové učení (ML) přináší už více než 10 let podnikům i výzkumníkům stále možnosti. Ať už jde o využití prediktivní analýzy k předvídání údržby zařízení, nástroje počítačového vidění, které dávají oči robotům na automatických montážních linkách, nebo digitální dvojčata sloužící k simulaci fungování továren, měst, a dokonce i celých ekonomik, seznam aplikací poháněných AI je dlouhý a stále se prodlužuje.