facebook

Nová verze aplikace pro analýzu dat IBM SPSS Statistics 26

IBMNová verze aplikace pro analýzu dat IBM SPSS Statistics 26 přináší rozšíření možností ROC Analýzy a nástroje pro kvantilovou regresi. Došlo také k vylepšení Bayesovské statistiky. Vývoj produktu IBM SPSS Statistics Base a dalších specializovaných modulů tak nejen rozšiřuje možnosti tohoto analytického nástroje, ale současně zpřístupňuje i ty nejpokročilejší metody stále širšímu okruhu uživatelů, nejen analytiků, ale i obchodních uživatelů.Software IBM SPSS Statistics nabízí nástroje pro podporu celého analytického procesu. Jak už bylo zmíněno, přináší nová verze 26 kvantilovou regresi a rozšíření možností ROC Analýzy. Došlo také k vylepšení Bayesovské statistiky, konkrétně k vylepšení procedur One Sample Binomial a One Sample Poisson, kde už není potřeba zadávat apriorní parametry rozdělení pro nulovou hypotézu. Dále v rámci Bayesovské statistiky vznikla nová procedura One-way Repeated Measires ANOVA, která slouží pro opakovaná měření.

Další novinky se týkají Syntaxe GENLINMIXED, kde přibyly nové typy kovariance pro náhodné efekty, pro opakovaná měření, dále Kenward – Rogerovi stupně volnosti a volba KRONECKER_MEASURES pro specifikace seznamu proměnných. V Syntax MIXED přibyly Kroneckerovy typy kovariance.

IBM SPSS Statistics je k dispozici buď ve formě jednotlivých modulů, nebo ve třech balíčcích – Standard, Professional a Premium, který obsahuje všechny moduly.

ROC Curve


 
Exinda
  

- Inzerce -

Nezapomněli jste si prodloužit předplatné časopisu IT Systems?

IT SystemsKonec ledna je obdobím, kdy už se pomalu začínají rozplývat mnohá novoroční předsevzetí. Je ale také obdobím, kdy je třeba provést řadu každoročně se opakujících činností. V případě IT manažerů a IT profesionálů by mezi nimi nemělo chybět prodloužení předplatného časopisu IT Systems.