facebook

Nová verze aplikace pro analýzu dat IBM SPSS Statistics 26

IBMNová verze aplikace pro analýzu dat IBM SPSS Statistics 26 přináší rozšíření možností ROC Analýzy a nástroje pro kvantilovou regresi. Došlo také k vylepšení Bayesovské statistiky. Vývoj produktu IBM SPSS Statistics Base a dalších specializovaných modulů tak nejen rozšiřuje možnosti tohoto analytického nástroje, ale současně zpřístupňuje i ty nejpokročilejší metody stále širšímu okruhu uživatelů, nejen analytiků, ale i obchodních uživatelů.Software IBM SPSS Statistics nabízí nástroje pro podporu celého analytického procesu. Jak už bylo zmíněno, přináší nová verze 26 kvantilovou regresi a rozšíření možností ROC Analýzy. Došlo také k vylepšení Bayesovské statistiky, konkrétně k vylepšení procedur One Sample Binomial a One Sample Poisson, kde už není potřeba zadávat apriorní parametry rozdělení pro nulovou hypotézu. Dále v rámci Bayesovské statistiky vznikla nová procedura One-way Repeated Measires ANOVA, která slouží pro opakovaná měření.

Další novinky se týkají Syntaxe GENLINMIXED, kde přibyly nové typy kovariance pro náhodné efekty, pro opakovaná měření, dále Kenward – Rogerovi stupně volnosti a volba KRONECKER_MEASURES pro specifikace seznamu proměnných. V Syntax MIXED přibyly Kroneckerovy typy kovariance.

IBM SPSS Statistics je k dispozici buď ve formě jednotlivých modulů, nebo ve třech balíčcích – Standard, Professional a Premium, který obsahuje všechny moduly.

ROC Curve


 
  

- Inzerce -

Září – měsíc bezpečnosti se Sophos Central

Nepropásněte sérii webinářů zaměřených na aktuální bezpečnostní trendy a jednotnou správu zabezpečení vaše IT – každé pondělí a zdarma.