průmysl, výroba, sklady…
facebook
Aktuality -> Komunikace a sítě - 9. 11. 2018 10:53

Množství phishingových útoků ve třetím čtvrtletí stouplo o 27,5 %

Anti-phishingové systémy produktů Kaspersky Lab zastavily ve třetím čtvrtletí více než 137 milionů pokusů o vstup na podvodné internetové stránky. To je více než 27,5% nárůst oproti předchozímu čtvrtletí a téměř dvakrát více než byl celkový počet těchto útoků za celý minulý rok. Největší nápor zaznamenalo finančnictví. Více než třetina všech phishingových útoků byla zacílena na banky, platební systémy a oblast e-commerce. Ve druhém čtvrtletí přitom na tento sektor cílilo 20 % útoků.Zemí s největším podílem napadených uživatelů byla v předchozím čtvrtletí Guatemala – bezmála 19 % všech internetových uživatelů zde čelilo phishingovým kampaním. Na druhém místě skončila Brazílie s 18,6 % a první trojici uzavřelo Španělsko se 17,5 %. V České republice bylo phishingem napadeno celkem 4,74 % všech internetových uživatelů, v sousedním Slovensku pak 8,14 %.

„V poslední době jsme svědky neustálého nárůstu pokusů o phishingové útoky. Ovlivňuje to hned řada faktorů, jako například schopnost hackerů přicházet se stále novými a lepšími triky a technikami. Dokáží navíc mezi sebou spolupracovat a úspěšná schémata si půjčují, či si je navzájem vylepšují. Ve třetím čtvrtletí jsme zaznamenali trend, kdy útočníci přesměrovávali uživatele na podvodné stránky s transmitery a podvodnými oznámeními. Snažili se ve svůj prospěch využít i například uvedení nového iPhonu na trh, nebo další technologické novinky,“ vysvětluje Naděžda Demidová, bezpečnostní odbornice ze společnosti Kaspersky Lab.

Odborníci společnosti Kaspersky Lab doporučují uživatelům následující opatření, aby se chránili před phishingem:

  • Vždy zkontrolujte adresu odkazu a e-mail odesílatele předtím, než na cokoliv kliknete; nejlepší je na odkaz vůbec neklikat, ale přepsat ho do adresního řádku prohlížeče.
  • Než kliknete na jakýkoliv odkaz, zkontrolujte, zda je zobrazená adresa odkazu stejná jako skutečný hypertextový odkaz (skutečná adresa, na kterou budete přesměrováni). To lze zkontrolovat přejetím kurzoru myši přes odkaz.
  • Používejte pouze zabezpečené připojení a jako minimální prevenci nepoužívejte neznámé nebo veřejné Wi-Fi, které nejsou zabezpečeny heslem. Pro maximální ochranu používejte řešení VPN, která přenášená data šifrují. A nezapomeňte: pokud používáte nezabezpečené připojení, mohou vás kyberzločinci nepozorovaně přesměrovat na phishingové stránky.
  • Při otevření webové stránky zkontrolujte její doménu, která by měla začínat HTTPS. To je obzvlášť důležité, když používáte webové stránky, které obsahují citlivé údaje – například online bankovnictví, e-shopy, e-maily, stránky sociálních sítí apod.
  • Nikdy nesdílejte se třetí stranou citlivé údaje, jako jsou přihlašovací údaje a hesla, údaje o platebních kartách apod. Oficiální společnosti nikdy nebudou žádat o tento typ údajů prostřednictvím e-mailu.
  • Používejte spolehlivá bezpečnostní řešení s technologiemi proti phishingu založenými na behaviorální analýze, jako je Kaspersky Total Security. Ta zaručí včasné odhalení a zablokování spamu a phishingových útoků.

 
  

DMS - Jenom další zkratka, nebo účinné řízení dokumentů?

DMSVšechny firemní dokumenty, ať už ty písemné, nebo elektronické, mají svůj životní cyklus, a občas i tak trochu žijí svým vlastním životem. Někdo pomůže dokumentu na svět, jiný ho upravuje, pak přichází kolečko připomínkování, až dokument dozraje ke svému schválení nebo zaslání adresátovi.

  

- Inzerce -

Uživatelsky jednoduché rozvrhování výroby

ComesPlánování a detailní rozvrhování výroby je řešeno v průmyslových podnicích různými přístupy za pomocí SW aplikací od těch nejjednodušších až po nejsložitější. Všechna řešení mají své výhody a nevýhody, velké specializované balíky obvykle obtížnou implementaci, vysoké náklady a jsou uživatelsky náročné na ovládání. Některé ERP systémy rovněž obsahují funkce plánování výroby, obvykle zpracované tabulkovou formou.