facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Projekty - 23. 8. 2019

HARTMANN-RICO udělal důležitý krok v digitalizaci výroby

HartmannSpolečnost HARTMANN-RICO vyrobí ve Veverské Bítýšce ročně více než 3,6 milionů operačních setů, tedy sad nástrojů a zdravotnického materiálu pro operační zákroky. Nově zde s výrobou pomáhá software, který pro HARTMANN-RICO vytvořila společnost Unicorn Systems. Její software digitalizoval tvorbu výrobních specifikací, což je první krok k postupné automatizaci celé výroby operačních setů.Každý operační set je specifický nejen svým obsahem, ale také tím, jakým způsobem jsou v něm jednotlivé komponenty uspořádány. Zohledňuje se nejen posloupnost jednotlivých kroků při samotné operaci – a tomu odpovídající pořadí uložení lékařských nástrojů a dalšího zdravotnického materiálu, ale třeba i to, aby set bylo možné na operačním sále rozbalit co nejsnadněji.

„Pro každý typ operace je potřeba poněkud jiná sada nástrojů. Každá nemocnice má současně své vlastní požadavky na to, co má operační set obsahovat. Různé nemocnice pro stejný typ zákroku používají odlišné komponenty. Nemocnic, kterým HARTMANN-RICO dodává jednorázové operační sety, jsou v Evropě stovky. Stejně tak existují desítky různých typů operačních zákroků. V žádném případě se přitom nesmí stát, že by konkrétní chirurg pro svou operaci v operačním setu něco nenašel, nebo mu tam naopak něco přebývalo,“ vysvětluje Miroslav Hlaváč ze společnosti Unicorn.

Hartmann

Doposud se při tvorbě výrobních specifikací operačních setů využívala v HARTMANN-RICO převážně tužka a tabulkový procesor. Nový software tvorbu výrobní specifikace výrazně usnadňuje a zrychluje. Při vývoji aplikace bylo potřeba pracovat s databází produktů, která obsahuje desítky tisíc položek. Průměrný operační set jich obsahuje zhruba 15 – ty nejmenší třeba jen čtyři, ale ty největší i více než 90 komponent. V určité fázi se komponenty ze slov mění na obrázky a je jim přiřazena barva určující operátora, který je vloží do setu.

„Z pohledu tvorby aplikace se nejednalo o software tabulkového typu, kdy se hodnoty zapisují do pevně daných okének. Je zde mnohem větší variabilita, mnohem více možností. Při hledání řešení jsme proto museli být velmi kreativní,“ dodává Miroslav Hlaváč.

Foto: Hartmann.info


 
  

- Inzerce -

Pomocník pro soulad lidí s přírodou

Plejádu systémů ve firmě Sonnentor nahradil HELIOS Orange


Česko-rakouská firma Sonnentor, jejíž název v překladu z němčiny znamená „slunečná brána“, získala v posledních letech pozici na výsluní českého trhu s čaji a kvalitním kořením. Svůj raketový úspěch staví na výsledcích ekologického zemědělství.

  

- Inzerce -

Informační systém QI přináší zajímavá řešení s dlouhodobými přínosy

QIPřesné aktuální informace a optimálně nastavené procesy jsou zásadními konkurenčními výhodami pro každou společnost. Získáte je s QI, které funguje jako informační páteř podniku. Jedná se o český komplexní systém složený z 31 modulů zaměřených na nejrůznější firemní agendy a úseky. Vy pak využijete pouze to, co sedí Vašemu podnikání. A to doslova, protože QI je připravené na většinu oborů.