facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Komunikace a sítě - 4. 8. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

Fortinet vylepšuje řešení FortiEDR pro ochranu koncových bodů

Společnost Fortinet představila několik vylepšení svého řešení FortiEDR pro ochranu koncových bodů s automatizovanou detekcí a reakcí (EDR). Patří mezi ně nové taktiky MITRE ATT&CK, nové možnosti služeb řízené detekce a reakce (MDR) a nedávno oznámená funkce rozšířené detekce a reakce (XDR).„Na rozdíl od tradičních platforem na ochranu koncových bodů (EPP), k nimž se připojují funkce detekce a reakce (EDR) jako doplněk, nebo první generace řešení EDR, která přidávají EPP teprve později, je FortiEDR řešení od počátku koncipované jako jednotné. Díky tomu zajišťuje komplexní ochranu, detekci a reakci založenou na analýze chování ve fázi před útokem i po napadení,“ popisuje výhody FortiEDR John Maddison ze společnosti Fortinet.

FortiEDR v sobě integruje:

  • Nativně cloudové zabezpečení koncových bodů: Pomáhá zabezpečit počítače pracovníků při připojení k podnikové síti i mimo ni, poskytuje přehled o koncových zařízeních a omezuje prostor pro útok pomocí nenáročného agenta, jehož fungování uživatele nijak neobtěžuje.
  • Integrovanou ochrany koncových bodů (EPP) s EDR: Tento přístup nejen předchází útokům před a po napadení, ale dokáže také detekovat hrozby, kterým se podaří překonat preventivní ochranu, a rychlou reakcí minimalizuje dopady na podnik.
  • Řízené služby detekce a reakce (MDR): Zajišťuje nepřetržitý monitoring výskytu hrozeb, výstrahy, reakci na dálku a vylaďování prostředí pro získávání dodatečných informací.

FortiEDR

Na rozdíl od řešení na ochranu koncových bodů, která při blokování útoků spoléhají na informace o známých hrozbách, poskytuje FortiEDR ochranu na základě vyhodnocování chování a průběžné analýzy a zajišťuje automatizovanou reakci, která dokáže vrátit případné nežádoucí změny bez odpojení stroje kvůli reinstalaci.

Řešení FortiEDR dokáže pomocí technologie trasování kódu sledovat veškeré aktivity v systému, identifikovat rizikové chování a zablokovat jej dříve, než dojde ke škodám. FortiEDR dokáže také škody napravit a obnovit systém. Tento přístup údajně dokáže detekovat i nové typy hrozeb včetně útoků proti dodavatelskému řetězci.

Podpora scénářů reakcí na incidenty navíc umožňuje jednoduše přednastavit běžné kroky podle různých skupin koncových bodů, důležitosti prostředků a kategorizace hrozeb. Díky tomu mohou firmy přistupovat k zabezpečení koncových bodů podle míry rizika a urychlit proces reakce na bezpečnostní incidenty.


 
  

- Inzerce -

Digitalizace zákaznické péče: jak vybrat nejlepší řešení kontaktního centra

GenesysDigitální bitva o zákazníky začala, neprohrajte ji. Pandemie totiž jasně ukázala, že digitalizace stabilizuje byznys i v nejistých dobách. Online sektor raketově rostl i během nejtvrdších lockdownů. Přesunula se tam i většina zákazníků.

  

- Inzerce -

PRŮZKUM: Češi odpracují na neplacených přesčasech více než hodinu denně

Čtyřdenní pracovní týden? V Česku zatím utopie. Lidem v kancelářských profesích nestačí na splnění úkolů ani pět dní. Polovina pracuje skoro šest dní týdně, aby práci stihla.