facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Řešení Synology nejen pro logistiku a retail

SynologyPokud byste se zeptali manažerů v logistických společnostech, které 3 aspekty jsou pro úspěch v podnikání klíčové, řekli by: „Spolehlivost, rychlost a nízké náklady.“ A my souhlasíme.


Řešení Synology pro video dohled v DPD

Celosvětově známá společnost DPD vsadila v Lotyšsku na Synology. DPD Lotyšsko přepravuje denně v objemu cca 1,4 milionu balíků. Za účelem zefektivnění procesu přepravy a uspokojení potřeb trhu elektronického obchodování se společnost DPD rozhodla přidat do aktuální sítě vyzvedávacích terminálů také dodací terminály. Díky tomuto rozhodnutí si za krátkou dobu ověřili, že vysoce kvalitní video dohled na každém balíkovém terminálu je zásadní pro zajištění jednoduchého, rychlého a spolehlivého doručení při splnění všech bezpečnostních požadavků. Pro vhodné řešení nešli v DPD daleko a zvolili si bezpečnostní řešení se systémem Synology NAS, který nabízí i bezplatnou integrovanou službu Surveillance Station. Surveillance Station je robustní systém na správu videa, který funguje na všech Synology NAS a NVR. Jeho intuitivní webové rozhraní a řada funkcí umožňují malým a středně velkým firmám monitorovat kdekoli běžné činnosti, snadno rozšiřovat úložiště pro monitoring a elegantně nahrávat události. Můžete sledovat živá zobrazení z více IP kamer, přehrávat nahrávky, hromadně spravovat nastavení kamer a mnoho dalšího. Surveillance Station je k dispozici zdarma, a navíc každé NAS zařízení od Synology přichází se dvěma kamerovými licencemi zcela zdarma, což jistě ocení každá společnost, která si hlídá náklady.

Surveillance Station

Díky Synology je naše doručování balíků rychlé, spolehlivé a bezpečné. Kromě toho se také snížily naše náklady na správu.

Komfortní zálohování se vzdáleným přístupem

DPD využívá monitoring a analýzu pro 30 kamer, ale například takový Camden Market v Londýně jich má přes 240. Při počtu 200 zaměstnanců a přes 25 000 návštěvnících za den je samozřejmé, že potřebují robustní systém. To se naplno ukázalo poté, co Camden Market přešel pod novou správu v roce 2014. Tehdy bylo rozhodnuto, že je třeba zavést nové systémy, počínaje od nuly, aby vyhovovaly lepší organizaci, spolehlivějšímu a uživatelsky přívětivějšímu operačnímu systému a schopnosti expandovat s růstem podnikání. Je vám to povědomé?

Zaměstnanci Camden Market potřebovali také možnost přistupovat k datům a pracovat na dálku, ale s předchozím nastavením to nebylo možné a spuštění záloh mimo pracoviště nebylo časově efektivní, i když to bylo velmi nutné. Tyto problémy stály podnik a zaměstnance cennou a produktivní pracovní dobu, čímž firma přicházela o další peníze.

Naštěstí Jac Timms, vedoucí IT v Camden Marketu, využil svých zkušeností se zařízeními Synology, byť je dříve využíval především pouze doma. V minulosti ovšem pracoval i na zařízeních NAS od jiných výrobců, a proto věděl, že Synology má v operačním systému DiskStation Manager (DSM) funkce, které ostatní nemají. Proto vybral Synology jako vhodné podnikové řešení. Mezi výhody zařízení Synology totiž patří mimo jiné i podpora zálohování mimo pracoviště ze zařízení Synology NAS na místě do zařízení NAS Synology mimo pracoviště, jakož i další zabezpečení zálohování poskytovatelům cloudu třetích stran s funkcí Cloud Sync (zejména kompatibilita s Google Drive) a vzdálený přístup. Právě tyto možnosti našly v Camden Market uplatnění.

Snapshot Replication
Snapshot Replication

Nastavení různých uživatelských účtů, složek a oprávnění navíc umožnilo v Camden Market rychlejší a hladší pracovní proces. Zaměstnanci nyní mohou pracovat v prostředí bez stresu; ať už jsou v kanceláři, pracují z domova nebo na služební cestě, vědí, že mají přístup k potřebným dokumentům a mají produktivní den.

Synology NAS nabízí víc

Co je to vlastně ten Synology NAS? A neslouží ale ke stejným účelům i tradiční souborové servery a veřejná cloudová úložiště? Slouží, ale řešení Synology NAS nabízí mnohem víc a je přitom cenově dostupné.

Synology NAS je inteligentní úložné zařízení připojené k domácí nebo kancelářské síti. Do zařízení NAS můžete uložit všechny soubory – od důležitých firemních dokumentů až po nenahraditelné sbírky fotografií, hudby a videa. Pomocí webového prohlížeče nebo mobilních aplikací můžete přes internet k souborům přistupovat a používat přitom různé služby poskytované zařízením NAS.

I menší firmy dnes musí uchovávat stále větší objemy dat. Potřebují rovněž dostupná řešení pro zálohování dat, sdílení souborů a současnou spolupráci na jednotlivých souborech. Jen málo z nich si ale může dovolit luxus vyhrazené podpory IT. Mnoho z nich začíná ukládáním souborů na tradiční server, ale když dojde na spolupráci nebo zálohování, rychle zjistí, že takový server nestačí. Jiné se rozhodnou používat veřejná cloudová úložiště, která jsou vhodná pro spolupráci, ale jsou spojena s obavami týkajícími se kontroly nad daty a s vysokým předplatným. Zařízení NAS dokáže zjednodušit vaši práci, ale také vyřešit výše uvedené problémy. Ale především se snadno používá a je cenově přijatelné.

Přesvědčte se o tom sami. Stačí kliknout na www.synology.cz, nebo napsat e-mail na czsk_sales@synology.com, kde vám odborníci ze Synology rádi doporučí vhodné řešení pro vás.

 
Helios
- inzerce -